15℃
Dnes je 18. červen , svátek má Milan

Smíchovská náplavka hostí festival ARENA Divadla bratří Formanů. Diváky čeká světová předpremiéra

Třetí ročník open air festivalu ARENA Divadla bratří Formanů se uskuteční od 12. do 26. června na Smíchovské náplavce u železničního mostu v Praze.

Reklama

Diváci uvidí několik českých premiér a jednu světovou předpremiéru zahraničního představení. Světoznámý soubor Cirque Trottola uvede svou novinku „Campana“. Poprvé se v Praze zastaví belgický Circus Ronaldo s představením „La Cucina dell´Arte“ a návštěvníky čeká také světová předpremiéra představení „Parbleu !“ od Atelier Lefeuvre&André.
Nebude chybět ani produkce Divadla bratří Formanů.
Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma.

„Z letošního výběru programu pro festival jsem nadšený. Byl to rok práce s obrovským úsilím, ale podařilo se nám domluvit hvězdy světového formátu s originálními představeními. Velmi oceňuji spolupráci s DAMU a jsem zvědavý, jak dopadne naše výzva dalším mladým umělcům. Jejich zapojení mě těší. Spoléhám na to, že si z představení každý vybere, a věřím, že pestrost a různost výběru dávají velkou naději, že tomu tak bude,“ říká Petr Forman, umělecký ředitel festivalu ARENA Divadla bratří Formanů.

Patnáctidenní festival nabídne letos kromě úplné novinky „Šťastný princ“ z dílny Matěje Formana také velmi oblíbené rodinné představení „Aladin“.
Po vynikající zkušenosti z loňska, kdy se na festivalu představili zástupci mladé generace umělců z cirkusové školy FLIC z Turína, se letos mohou diváci těšit na studenty z pražské DAMU. Ti se do programu zapojí se dvěma kousky.

FEST-END. Nový festival ve Švandově divadle nabídne hry v angličtině

„Spolupráce s bratry Formany je pro katedru nejen přínosná, ale v jistém slova smyslu i naplňuje jednu z linií našeho studijního programu. Koneckonců Petr Forman je jedním z absolventů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Pro studenty 2. ročníku to bude jedinečná a bezpochyby nesmírně přínosná příležitost prezentovat svou semestrální práci před náročným festivalovým publikem, a ještě k tomu hned v několika reprízách. Navíc scéna Obludária nabízí ideální prostor pro jejich semestrální zadání, kterým je KABARET/REVUE,“ konstatuje Jiří Havelka, vedoucí Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU.

Pro všechny návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě dílen, divadelních představení, koncertů na souši i na lodi a průběžných výstupů účinkujících v areálu festivalu. Každý zde také nalezne dostatek příležitostí k relaxaci v originálním prostoru na břehu řeky s výhledem na Vyšehrad. Výběr místa konání ovšem není náhodný: Festival se koná na místě, kde dříve stávala oblíbená Arena Pavla Švandy sloužící téměř 70 let jako divadlo i jako místo k setkávání.

Zdroj: web Prahy 5

FOTO: ARENA Divadla bratří Formanů

ARENA Divadla bratří Formanů - 1 faaARENA Divadla bratří Formanů - 2 4_5_Festival-ARENA-Divadla-bratří-Formanů_Petr-a-Matěj-FormanoviARENA Divadla bratří Formanů - 3 Stastny-princ_lowARENA Divadla bratří Formanů - 6 4_5_Festival-ARENA-Divadla-bratří-Formanů_Cirque-TrottolaARENA Divadla bratří Formanů - 7
Další fotky
ARENA Divadla bratří Formanů - 0 Le_Jardin_5_Photo-Matthieu-Hagene
Včera, 18:27
Malešická spalovna za 700 milionů korun vyměnila první ze čtyř kotlů, ve kterých se spaluje...
Včera, 18:01
Vedení Prahy chce jednat s vlastníky nemovitostí a provozoven o vnější podobě obchodů či restaurací...
Včera, 15:46
Tento týden učiníme výjimku a fotografický doprovod této pozvánky nebudeme věnovat akcím, které se nabízejí,...
Včera, 15:29
Hlavní město v návaznosti na žádosti některých městských částí připravuje úpravy systému parkovacích zón. Primátorův...
Včera, 13:25
Všechny autobusové zastávky budou v Praze na znamení nejdřív v létě příštího roku. Vedení metropole...
Včera, 12:31
Půl hodiny po půlnoci 18. června bude zahájeno největší taktické cvičení, pořádané Krajským ředitelstvím policie...
Včera, 11:30
Na konci března bylo v Ječné ulici v Praze 2 pokáceno sedm akátů, které byly...
Včera, 10:30
Praha ve spolupráci se společností Lime připravuje pravidla pro sdílené elektrokoloběžky. Podle náměstka primátora Adama...
16.6.2019
Obsahuje bezmála tisícovku stran, váží asi pět kilo, pracovalo na ní sedmnáct odborníků po sedm...
16.6.2019
Hlavní město přispěje Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) 12,5 milionu korun na rozšíření vršovického nádraží...
Reklama