10℃
Dnes je 23. září , svátek má Berta

Smíchovská náplavka hostí festival ARENA Divadla bratří Formanů. Diváky čeká světová předpremiéra

Třetí ročník open air festivalu ARENA Divadla bratří Formanů se uskuteční od 12. do 26. června na Smíchovské náplavce u železničního mostu v Praze.

Reklama

Diváci uvidí několik českých premiér a jednu světovou předpremiéru zahraničního představení. Světoznámý soubor Cirque Trottola uvede svou novinku „Campana“. Poprvé se v Praze zastaví belgický Circus Ronaldo s představením „La Cucina dell´Arte“ a návštěvníky čeká také světová předpremiéra představení „Parbleu !“ od Atelier Lefeuvre&André.
Nebude chybět ani produkce Divadla bratří Formanů.
Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma.

„Z letošního výběru programu pro festival jsem nadšený. Byl to rok práce s obrovským úsilím, ale podařilo se nám domluvit hvězdy světového formátu s originálními představeními. Velmi oceňuji spolupráci s DAMU a jsem zvědavý, jak dopadne naše výzva dalším mladým umělcům. Jejich zapojení mě těší. Spoléhám na to, že si z představení každý vybere, a věřím, že pestrost a různost výběru dávají velkou naději, že tomu tak bude,“ říká Petr Forman, umělecký ředitel festivalu ARENA Divadla bratří Formanů.

Patnáctidenní festival nabídne letos kromě úplné novinky „Šťastný princ“ z dílny Matěje Formana také velmi oblíbené rodinné představení „Aladin“.
Po vynikající zkušenosti z loňska, kdy se na festivalu představili zástupci mladé generace umělců z cirkusové školy FLIC z Turína, se letos mohou diváci těšit na studenty z pražské DAMU. Ti se do programu zapojí se dvěma kousky.

FEST-END. Nový festival ve Švandově divadle nabídne hry v angličtině

„Spolupráce s bratry Formany je pro katedru nejen přínosná, ale v jistém slova smyslu i naplňuje jednu z linií našeho studijního programu. Koneckonců Petr Forman je jedním z absolventů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Pro studenty 2. ročníku to bude jedinečná a bezpochyby nesmírně přínosná příležitost prezentovat svou semestrální práci před náročným festivalovým publikem, a ještě k tomu hned v několika reprízách. Navíc scéna Obludária nabízí ideální prostor pro jejich semestrální zadání, kterým je KABARET/REVUE,“ konstatuje Jiří Havelka, vedoucí Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU.

Pro všechny návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě dílen, divadelních představení, koncertů na souši i na lodi a průběžných výstupů účinkujících v areálu festivalu. Každý zde také nalezne dostatek příležitostí k relaxaci v originálním prostoru na břehu řeky s výhledem na Vyšehrad. Výběr místa konání ovšem není náhodný: Festival se koná na místě, kde dříve stávala oblíbená Arena Pavla Švandy sloužící téměř 70 let jako divadlo i jako místo k setkávání.

Zdroj: web Prahy 5

FOTO: ARENA Divadla bratří Formanů

ARENA Divadla bratří Formanů - 1 faaARENA Divadla bratří Formanů - 2 4_5_Festival-ARENA-Divadla-bratří-Formanů_Petr-a-Matěj-FormanoviARENA Divadla bratří Formanů - 3 Stastny-princ_lowARENA Divadla bratří Formanů - 6 4_5_Festival-ARENA-Divadla-bratří-Formanů_Cirque-TrottolaARENA Divadla bratří Formanů - 7
Další fotky
ARENA Divadla bratří Formanů - 0 Le_Jardin_5_Photo-Matthieu-Hagene
Dnes, 15:36
294. derby pražských "S" bylo jako již tradičně velmi vyhrocené. Kromě dvou červených karet a...
bytový dům Hadovka, foto Fefík
Dnes, 15:05
Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě těch komerčních se...
Dnes, 10:44
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Dnes, 10:44
Dominantou dětského hřiště v Centrálním parku Prahy 13 bude obří herní sova o výšce 3,6...
Včera, 16:44
V hlavním městě se při oslavách 30. výročí 17. listopadu 1989 uskuteční například koncerty, výstava...
Včera, 12:11
Městská doprava na ruzyňské letiště se potýká v posledních letech s kapacitními problémy. Nejezdí tam...
Staroměstské náměstí
Včera, 09:01
V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat....
21.9.2019
Před budovou Národního technického muzea (NTM) na pražské Letné probíhá Recyklační víkend. Výměnou za své...
21.9.2019
Budoucí podobu historických budov v centru Prahy, které jsou spojené s palácem Savarin a tvoří...
21.9.2019
Bohemka na domácím stadionu zůstává neporažena. Po posledním dramatickém utkání se Zlínem, ale nebyl trenér...
21.9.2019
Sochař Jan Hána se narodil 28. října 1927 v Dobronicích u Bechyně, kde začal pracovat...
Reklama