Smíchovská náplavka hostí festival ARENA Divadla bratří Formanů. Diváky čeká světová předpremiéra

Třetí ročník open air festivalu ARENA Divadla bratří Formanů se uskuteční od 12. do 26. června na Smíchovské náplavce u železničního mostu v Praze.

Diváci uvidí několik českých premiér a jednu světovou předpremiéru zahraničního představení. Světoznámý soubor Cirque Trottola uvede svou novinku „Campana“. Poprvé se v Praze zastaví belgický Circus Ronaldo s představením „La Cucina dell´Arte“ a návštěvníky čeká také světová předpremiéra představení „Parbleu !“ od Atelier Lefeuvre&André.
Nebude chybět ani produkce Divadla bratří Formanů.
Vstup do areálu je po celou dobu konání festivalu zdarma.

„Z letošního výběru programu pro festival jsem nadšený. Byl to rok práce s obrovským úsilím, ale podařilo se nám domluvit hvězdy světového formátu s originálními představeními. Velmi oceňuji spolupráci s DAMU a jsem zvědavý, jak dopadne naše výzva dalším mladým umělcům. Jejich zapojení mě těší. Spoléhám na to, že si z představení každý vybere, a věřím, že pestrost a různost výběru dávají velkou naději, že tomu tak bude,“ říká Petr Forman, umělecký ředitel festivalu ARENA Divadla bratří Formanů.

Patnáctidenní festival nabídne letos kromě úplné novinky „Šťastný princ“ z dílny Matěje Formana také velmi oblíbené rodinné představení „Aladin“.
Po vynikající zkušenosti z loňska, kdy se na festivalu představili zástupci mladé generace umělců z cirkusové školy FLIC z Turína, se letos mohou diváci těšit na studenty z pražské DAMU. Ti se do programu zapojí se dvěma kousky.

FEST-END. Nový festival ve Švandově divadle nabídne hry v angličtině

„Spolupráce s bratry Formany je pro katedru nejen přínosná, ale v jistém slova smyslu i naplňuje jednu z linií našeho studijního programu. Koneckonců Petr Forman je jedním z absolventů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. Pro studenty 2. ročníku to bude jedinečná a bezpochyby nesmírně přínosná příležitost prezentovat svou semestrální práci před náročným festivalovým publikem, a ještě k tomu hned v několika reprízách. Navíc scéna Obludária nabízí ideální prostor pro jejich semestrální zadání, kterým je KABARET/REVUE,“ konstatuje Jiří Havelka, vedoucí Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU.

Pro všechny návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě dílen, divadelních představení, koncertů na souši i na lodi a průběžných výstupů účinkujících v areálu festivalu. Každý zde také nalezne dostatek příležitostí k relaxaci v originálním prostoru na břehu řeky s výhledem na Vyšehrad. Výběr místa konání ovšem není náhodný: Festival se koná na místě, kde dříve stávala oblíbená Arena Pavla Švandy sloužící téměř 70 let jako divadlo i jako místo k setkávání.

Zdroj: web Prahy 5

FOTO: ARENA Divadla bratří Formanů

ARENA Divadla bratří Formanů - 1 faaARENA Divadla bratří Formanů - 2 4_5_Festival-ARENA-Divadla-bratří-Formanů_Petr-a-Matěj-FormanoviARENA Divadla bratří Formanů - 3 Stastny-princ_lowARENA Divadla bratří Formanů - 6 4_5_Festival-ARENA-Divadla-bratří-Formanů_Cirque-TrottolaARENA Divadla bratří Formanů - 7
Další fotky
ARENA Divadla bratří Formanů - 0 Le_Jardin_5_Photo-Matthieu-Hagene
21.6.2021
Ani nebudeme počítat, jak dlouho nebyli v Malostranské besedě diváci. Nač se ohlížet zpět, když...
21.6.2021
Rušná křižovatka Anděl, kde se koncentruje velké množství lidí, přitahuje drogově závislé. Praha 5 je...
19.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
19.6.2021
Stovky lidí dnes v Praze na břehu Vltavy a mostech aplaudovaly opeře Národního divadla
19.6.2021
Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil dnes obhájil vedení pražské organizace TOP 09.
18.6.2021
Téměř dva kilogramy marihuany a dva sáčky obsahující bílou krystalickou látku odhalili policisté v úterý...
18.6.2021
Kontrola Státní veterinární správy (SVS) odhalila ve skladu v Praze na Smíchově zhruba 200 kilogramů...
17.6.2021
Hlavní město začne stavět linku metra D. Jako první bude vybudován úsek trasy z Pankráce...
17.6.2021
Česká premiéra černé komedie MASH. Ale i silné milostné příběhy plné emocí: Čapek a Olga...
16.6.2021
V Lidovém domě se v úterý 15. června otevřelo nové testovací centrum na covid-19 pro...
15.6.2021
Pokud bude developer chtít stavět tam, kde se to nesmí, bude si moci podle plánu...
Reklama