SNEO Prahy 6 má nového šéfa. Opozice varuje před střetem zájmů

Zdeněk Hořánek

Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má nového šéfa. V červnu byl do jejího čela zvolen Zdeněk Hořánek. Ten zároveň na radnici zastává post radního pro investice a bezpečnost. On sám možný střet zájmů vylučuje, opozice je však jiného názoru.

„Veškeré mé možné střety zájmů byly diskutovány v rámci jednání Valné hromady společnosti před samotnou volbou a byly vzaty na vědomí. Já osobně jsem přesvědčen, že žádný střet zájmu nepřipustím,“ míní Hořánek (STAN).

Radní: Společnost vede syn

Ten hned poté, co nabídku na vedení SNEA obdržel, upozorňoval na to, že pokud ji přijme, zůstane zároveň radním šestky. „To by také znamenalo, že bych svoji práci vykonával bez nároku na odměnu,“ řekl před svým zvolením. A vylučuje i další možný střet zájmů spočívající ve své podnikatelské činnosti, která se zabývá, podobně jako SNEO, správou a pronájmem nemovitostí.

Koupaliště Petynka přejde do vlastnictví Prahy 6

„Považuji za nutné zdůraznit, že se vždy jednalo a jednat bude o správu a pronájem vlastních nemovitostí. Pro jiné subjekty nejsme a nikdy nebudeme k dispozici. Vedení společnosti má již 5 let na starosti můj nejstarší syn a já si ponechávám pouze účast na strategických rozhodnutích.“

Opozice: Budeme to pozorně sledovat

Zdeněk Hořánek coby radní pro investice a bezpečnost a šéf SNEA v jedné osobě musí počítat s tím, že bude pod „dozorem“ opozice, té se totiž souběh funkcí nelíbí. „My jsme se o funkci pana Hořánka dozvěděli až minulý týden na zastupitelstvu, nikdo to s námi předem nekonzultoval. Hned jsme upozornili na možný střet zájmů, pan starosta nám na to odpověděl, že si to uvědomují a dodal, že pan Hořánek bude primárně hájit zájmy SNEA, že se mu pozastaví pravomoci radního, což nám připadá zvláštní. Radní tedy bude upřednostňovat zájmy SNEA oproti zájmu Prahy 6,“ poznamenává opoziční zastupitel Ondřej Chrást (Piráti).

„Velmi pozorně to budeme sledovat, dokonce o to pozorněji, že střet zájmů je evidentní a v podstatě přiznaný,“ dodává Pirát Ondřej Chrást.

Tento článek pochází z webu Vaše 6.
Včera, 18:20
Se změnou v provozu mobilních sběrných dvorů musejí počítat obyvatelé šesté městské části. Důvodem je...
Včera, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Včera, 17:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 17:00
Nebojácný strážník městské policie v době svého volna zadržel sedmnáctiletého mladíka, který spolu se svým...
Včera, 16:20
Policie už ukončila vyšetřování lednového pádu muže pod metro ve stanici Anděl a navrhla podání...
Včera, 14:20
Na pražské Jižní spojce začne ve středu 23. září poslední fáze oprav. Rekonstruován bude pravý...
Včera, 13:00
Pražskou zoologickou zahradu navštívilo letos zatím přes 800 tisíc návštěvníků. Přes toto číslo se návštěvnost...
Včera, 12:20
Vadí jim zejména, že to nekonzultoval s koaličními Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 a...
Včera, 11:00
Pražští kriminalisté vyšetřují vraždu muže, jehož tělo našli v pátek v suterénu jednoho z domů...
Včera, 07:35
Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v...
20.9.2020
Vladimír Holan (16. září 1905 v Praze – 31. března 1980 tamtéž) byl jeden z...
Reklama