25℃
Dnes je 25. duben , svátek má Marek

Sny o semifinále Ligy mistryň se rozplynuly. Bayern Mnichov v odvětě Slavii deklasoval

Fotbalistky Slavie po skvělé remíze z domácího prostředí žhavily šance na postup do semifinále Ligy mistryň. Odvetný zápas si však jejich soupeřky z Mnichova pohlídaly a postupují dále.

Reklama

Poslední týdny byly pro Eden i celou Slavii naprosto neuvěřitelné. Kromě úspěchů mužského fotbalu v domácí soutěži i na evropském poli a utkání mezi Českem a Brazílií konaném ve Vršovicích hostil stadion Sinobo minulý týden i historický zápas ženského výběru Slavie. Ten zde odehrál první utkání čtvrtfinálového dvojzápasu proti Bayernu Mnichov.

Do ochozů dorazil rekordní počet diváků a to konkrétně 6 822. Tolik fanoušků na utkání v ženském fotbale u nás ještě nikdy nebylo. Slávistky se i díky skvělé atmosféře vyhecovaly k úžasnému výkonu a s favoritkami z Německa uhrály velice dobrou remízu 1:1. Na úvodní gól Rolfové z 59. minuty totiž odpověděla krásnou střelou z dálky Kateřina Svitková, jež byla den předtím korunována nejlepší českou fotbalistkou roku.

„V současné Slavii je možné doslova vše. Návštěva 6 000 na ženský fotbal v ČR je něco neskutečného. Jakkoliv jsme si to přáli, klub to trochu zaskočilo. Omlouváme se. Moc děkujeme jménem vedení klubu a děvčat týmu za úžasnou podporu,“ uvedl po utkání šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík a pogratuloval fotbalistkám k výsledku.

Pražské hudební kluby lákají na Jana Spáleného, Vaška Koubka a Visací zámek

Jenže slávistky měly k postupu stále velice daleko. Vyhrát v Mnichově nad fotbalistkami Bayernu by byl naprostý zázrak. A ten se bohužel nekonal. Po první půli byl totiž stav už 3:0. Skóre otevřela ve 24. minutě Rolfová a navýšily jej ke konci poločasu Leupolzová s Islackerovou.

Po pauze nastoupily na hřiště hráčky Slavie s ofenzivnější taktikou a chtěly svým soupeřkám vstřelit alespoň jednu branku. To se jim sice povedlo, když střelu Dubcové dorazila Svitková v 77. minutě, ale předcházela tomu na začátku poločasu další branka Leupolzové. Skóre nakonec sedm minut před koncem upravila na konečných 5:1 ve prospěch domácích Roordová.

Slávistky tak nakonec schytaly v Mnichově nepopulárního „bůra“ a nepostoupily do semifinále Ligy mistryň, čímž by stanovily nové maximum českého ženského fotbalu. Rozhodně se ovšem nemají za co stydět. Účast ve čtvrtfinále a utkání s velkou návštěvou na Sinobo Stadium jsou totiž dalšími velkými milníky v českém ženském fotbale.

Budova nákladového nádraží opět v centru pozornosti. Bude v ní i škola?

Včera, 15:39
Pražský dopravní podnik (DPP) zprovoznil velkokapacitní kolejiště v Ústředních dílnách v Hostivaři. Na více než...
Včera, 13:29
Praha zatím neplánuje vypsat velkou zakázku na nové lavičky tak, jak o tom v souvislosti...
Včera, 13:25
Hasiči v úterýna několika místech v Praze zasahovali kvůli silnému větru. Většinou odstraňovali z ulic...
Včera, 10:21
Pět stanic pražského metra se dnes opět promění v koncertní pódia, na kterých se vystřídá...
Včera, 09:34
Do konce dubna uzavře Praha smlouvu o projektové dokumentaci Dvoreckého mostu, který spojí Prahu 4...
Včera, 08:37
Před Generální štábem na Vítězném náměstí v Dejvicích v Praze 6 probíhá panelová výstava „Nezlomená...
23.4.2019
Praha 12 požádá hlavní město o další půjčku na financování výstavby nové radnice a jejího...
23.4.2019
Plavecký bazén na Výstavišti je od čtvrtka 18. dubna z technických důvodů do odvolání uzavřen.
23.4.2019
Ve středu 17. dubna proběhlo na Letišti Václava Havla cvičení Aircraft Evac 2019.
23.4.2019
Oblíbená tramvajová retrolinka číslo 23 doznala od 19. dubna 2019 drobné změny ve své trase....
Reklama