23℃
Dnes je 17. červenec , svátek má Martina

Sny o semifinále Ligy mistryň se rozplynuly. Bayern Mnichov v odvětě Slavii deklasoval

Fotbalistky Slavie po skvělé remíze z domácího prostředí žhavily šance na postup do semifinále Ligy mistryň. Odvetný zápas si však jejich soupeřky z Mnichova pohlídaly a postupují dále.

Reklama

Poslední týdny byly pro Eden i celou Slavii naprosto neuvěřitelné. Kromě úspěchů mužského fotbalu v domácí soutěži i na evropském poli a utkání mezi Českem a Brazílií konaném ve Vršovicích hostil stadion Sinobo minulý týden i historický zápas ženského výběru Slavie. Ten zde odehrál první utkání čtvrtfinálového dvojzápasu proti Bayernu Mnichov.

Do ochozů dorazil rekordní počet diváků a to konkrétně 6 822. Tolik fanoušků na utkání v ženském fotbale u nás ještě nikdy nebylo. Slávistky se i díky skvělé atmosféře vyhecovaly k úžasnému výkonu a s favoritkami z Německa uhrály velice dobrou remízu 1:1. Na úvodní gól Rolfové z 59. minuty totiž odpověděla krásnou střelou z dálky Kateřina Svitková, jež byla den předtím korunována nejlepší českou fotbalistkou roku.

„V současné Slavii je možné doslova vše. Návštěva 6 000 na ženský fotbal v ČR je něco neskutečného. Jakkoliv jsme si to přáli, klub to trochu zaskočilo. Omlouváme se. Moc děkujeme jménem vedení klubu a děvčat týmu za úžasnou podporu,“ uvedl po utkání šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík a pogratuloval fotbalistkám k výsledku.

Pražské hudební kluby lákají na Jana Spáleného, Vaška Koubka a Visací zámek

Jenže slávistky měly k postupu stále velice daleko. Vyhrát v Mnichově nad fotbalistkami Bayernu by byl naprostý zázrak. A ten se bohužel nekonal. Po první půli byl totiž stav už 3:0. Skóre otevřela ve 24. minutě Rolfová a navýšily jej ke konci poločasu Leupolzová s Islackerovou.

Po pauze nastoupily na hřiště hráčky Slavie s ofenzivnější taktikou a chtěly svým soupeřkám vstřelit alespoň jednu branku. To se jim sice povedlo, když střelu Dubcové dorazila Svitková v 77. minutě, ale předcházela tomu na začátku poločasu další branka Leupolzové. Skóre nakonec sedm minut před koncem upravila na konečných 5:1 ve prospěch domácích Roordová.

Slávistky tak nakonec schytaly v Mnichově nepopulárního „bůra“ a nepostoupily do semifinále Ligy mistryň, čímž by stanovily nové maximum českého ženského fotbalu. Rozhodně se ovšem nemají za co stydět. Účast ve čtvrtfinále a utkání s velkou návštěvou na Sinobo Stadium jsou totiž dalšími velkými milníky v českém ženském fotbale.

Budova nákladového nádraží opět v centru pozornosti. Bude v ní i škola?

Před 3 minutami
Hlavní město a pražský dopravní podnik (DPP) podepsaly dohodu a nájemní smlouvu na využití pozemků...
Před 3 hodinami
V městské části Praha-Nedvězí podali registračnímu úřadu pro nové volby do zastupitelstva jednu kandidátní listinu....
Dnes, 11:05
Výstavba obecních bytů v metropoli byla poměrně velká v 90. letech, od roku 2010 se...
Dnes, 10:26
Praha 2 je v rámci hlavního města Prahy územím s nejvyšším indexem stárnutí. Očekává se,...
Dnes, 09:31
Předsedou Komise pro udržitelnou energii a klima Rady hlavního města Prahy byl jmenován ekolog a...
Dnes, 08:28
Také střecha Centra Černý Most se během léta proměnila ve velkokapacitní letní kino.
Včera, 18:35
V Tursku u Prahy hoří bývalé zemědělské haly, které nyní slouží jako sklady různých firem....
Včera, 18:00
Policie zadržela dva cizince ve věku 23 a 30 let, kteří podle oznámení v pondělí...
Včera, 16:57
Dům fotografie (Revoluční 5, Praha 1) hostí snímky jubilujícího Jiřího Hankeho. Kurátorem výstavy je Josef...
Včera, 16:24
Příznivci díla Vladimíra Holana usilují o rozšíření expozice věnované tomuto básníku a překladateli ve Werichově...
Reklama