Sny o semifinále Ligy mistryň se rozplynuly. Bayern Mnichov v odvětě Slavii deklasoval

Fotbalistky Slavie po skvělé remíze z domácího prostředí žhavily šance na postup do semifinále Ligy mistryň. Odvetný zápas si však jejich soupeřky z Mnichova pohlídaly a postupují dále.

Poslední týdny byly pro Eden i celou Slavii naprosto neuvěřitelné. Kromě úspěchů mužského fotbalu v domácí soutěži i na evropském poli a utkání mezi Českem a Brazílií konaném ve Vršovicích hostil stadion Sinobo minulý týden i historický zápas ženského výběru Slavie. Ten zde odehrál první utkání čtvrtfinálového dvojzápasu proti Bayernu Mnichov.

Do ochozů dorazil rekordní počet diváků a to konkrétně 6 822. Tolik fanoušků na utkání v ženském fotbale u nás ještě nikdy nebylo. Slávistky se i díky skvělé atmosféře vyhecovaly k úžasnému výkonu a s favoritkami z Německa uhrály velice dobrou remízu 1:1. Na úvodní gól Rolfové z 59. minuty totiž odpověděla krásnou střelou z dálky Kateřina Svitková, jež byla den předtím korunována nejlepší českou fotbalistkou roku.

„V současné Slavii je možné doslova vše. Návštěva 6 000 na ženský fotbal v ČR je něco neskutečného. Jakkoliv jsme si to přáli, klub to trochu zaskočilo. Omlouváme se. Moc děkujeme jménem vedení klubu a děvčat týmu za úžasnou podporu,“ uvedl po utkání šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík a pogratuloval fotbalistkám k výsledku.

Pražské hudební kluby lákají na Jana Spáleného, Vaška Koubka a Visací zámek

Jenže slávistky měly k postupu stále velice daleko. Vyhrát v Mnichově nad fotbalistkami Bayernu by byl naprostý zázrak. A ten se bohužel nekonal. Po první půli byl totiž stav už 3:0. Skóre otevřela ve 24. minutě Rolfová a navýšily jej ke konci poločasu Leupolzová s Islackerovou.

Po pauze nastoupily na hřiště hráčky Slavie s ofenzivnější taktikou a chtěly svým soupeřkám vstřelit alespoň jednu branku. To se jim sice povedlo, když střelu Dubcové dorazila Svitková v 77. minutě, ale předcházela tomu na začátku poločasu další branka Leupolzové. Skóre nakonec sedm minut před koncem upravila na konečných 5:1 ve prospěch domácích Roordová.

Slávistky tak nakonec schytaly v Mnichově nepopulárního „bůra“ a nepostoupily do semifinále Ligy mistryň, čímž by stanovily nové maximum českého ženského fotbalu. Rozhodně se ovšem nemají za co stydět. Účast ve čtvrtfinále a utkání s velkou návštěvou na Sinobo Stadium jsou totiž dalšími velkými milníky v českém ženském fotbale.

Budova nákladového nádraží opět v centru pozornosti. Bude v ní i škola?

Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
10.8.2020
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
Reklama