15℃
Dnes je 22. říjen , svátek má Sabina

Sobotní dopravu na Smíchově a v Braníku poznamená Cvičení Voda 2019

V sobotu 21. září se v Praze uskuteční Cvičení Voda 2019, které má prověřit protipovodňová opatření a výstavbu mobilních protipovodňových hrazení v Praze 1, 2, 4 a 5. V souvislosti se cvičením budou od 6 hodin do půlnoci uzavřeny některé komunikace, včetně stezek pro pěší a cyklisty.

Reklama

Na Smíchově budou zábrany postaveny v úseku od železničního mostu přes Hořejší na Janáčkovo nábřeží. Na cvičení se bude podílet asi stovka lidí a stavba zábran jim potrvá asi dvě hodiny. Mobilní zábrany postaví město i na pravém břehu, a to u podchodů pod tramvajovou tratí v Braníku.

Cvičně budou zábrany vztyčeny také v Praze 1, a to od Hergetovy cihelny k Mánesovu mostu a Strakově akademii. Tam budou měřit na výšku asi tři metry a na jejich stavbě se bude podílet zhruba stovka lidí. Stavba potrvá sedm hodin. Zavřeny budou rovněž protipovodňová vrata na Čertovce.

Na cvičení se bude podílet 308 osob. Zapojeni budou kromě zaměstnanců magistrátu a dotčených radnic i zaměstnanci městské firmy Správa služeb hlavního města, která se o zábrany stará, strážníci, hasiči nebo policisté a také zástupci Pražských vodovodů a kanalizací.
Celková délka všech pražských protipovodňových opatření včetně zemních valů, betonových stěn i mobilního hrazení je více než 19 kilometrů – z toho mobilní zábrany měří téměř sedm kilometrů. Protipovodňová cvičení pořádá město každý rok.

Plán na sobotu. Zažít Břevnov, Dejvice a Střešovice jinak

V souvislosti se cvičením budou od 6 hodin do půlnoci uzavřeny některé komunikace, včetně stezek pro pěší a cyklisty. Jedná se o tyto komunikace a stezky:
Bezová v úseku Nad Malým mýtem, cyklostezka A22 v úseku podchodu pod ul. Modřanská, část podchodu pod ul. Modřanská při zastávce tramvaje „Přístaviště“ ve směru z centra, sjezd na náplavku z Rašínova nábřeží, pravý jízdní pruh ulic Strakonická a Hořejší nábřeží v úseku Na Plzeňce – Na Bělidle ve směru do centra, Hořejší nábřeží v úseku Na Bělidle – Dienzenhoferovy sady, Nábřežní, Janáčkovo nábřeží v úseku Dienzenhoferovy sady – Petřínská, Kořenského u výjezdu na Janáčkovo nábřeží, Malátova u výjezdu na Janáčkovo nábřeží, sjezdy na Smíchovskou náplavku, stezka na Železničním mostě, parkovací plocha pod Karlovým mostem a sjezdem z ulice Na Kampě, slepá část ulice Cihelná.

V pondělí začíná výluka tramvají u holešovické tržnice. Vznikne tramvajová linka 34 a autobus X25

Objízdná trasa jde ulicemi Na Bělidle, Svornosti, Lidická, Janáčkovo nábřeží, Lesnická, Zborovská, Dienzenhoferovy sady, Janáčkovo nábřeží, Dienzenhoferovy sady, Preslova, Elišky Peškové, náměstí Kinských, Petřínská, Janáčkovo nábřeží.

Cvičení se částečně dotkne i Prahy 4 a to konkrétně oblasti Braníku v ul. Bezová, která bude na svém konci částečně uzavřena (nepůjde tudy projet ke Golden Office centru). V části ul. Na Mlejnku bude v den cvičení zákaz zastavení silničních vozidel. Jelikož se bude cvičit i výstavba protipovodňových opatření v podchodech pod ulicí Modřanská, nebudou tyto průchodné k tramvajovým zastávkám Přístaviště a Pobřežní cesta (zcela nebo částečně).
V těchto místech tak nebude průjezdná ani cyklostezka A22.

Zdroj: Vít Drbal, web Prahy 4; Naše voda

povodně F1030005
Ilustrační foto z povodní 2002 - Stromovka
(Fefík)
Před 38 minutami
Participativní rozpočet Prahy 5 už zná své vítěze. Do celkové částky 15 milionů korun, která...
Před 2 hodinami
Oslavy třicetiletého výročí sametu se blíží a s výstavami, kterého ho připomínají, se pomalu začíná...
Před 3 hodinami
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Před 3 hodinami
Zasahují u dopravních nehod, likvidují požáry, pomáhají u živelných katastrof a zachraňují životy. Řeč je...
Včera, 16:44
Blíží se zima a písničkáři se stahují z lesů k teplu lidských obydlí!
Včera, 15:01
Starosta městské části David Vodrážka s místostarostkou Marcelou Plesníkovou, místostarostou Davidem Zeleným a za účasti...
Včera, 08:44
Výtvarná soutěž Mural Art Vltavská, kterou v červenci vyhlásila Praha 7 společně s pražským Dopravním...
20.10.2019
Po reprezentační pauze čekal pražskou Bohemku "šestibodový duel" s Opavou. Na lavičce se poprvé ukázal...
20.10.2019
Na Jenerálce v Dejvicích se nachází velice zajímavé území bývalého hliniště Baráčkovy cihelny, tedy místa,...
20.10.2019
V pondělí 14. října se v prostorách CAMPu na Moráni uskutečnilo setkání s tvůrci ambiciózního...
20.10.2019
Svoz komunálního odpadu v Praze domácnostem podraží o 30 procent, změnu znění vyhlášky o svozu...
Reklama