Sociální pracovníci v Praze mají nové ochranné masky

Jednou z nejvíce ohrožených skupin při současné pandemii koronaviru jsou nemohoucí. O ty se napříč celou republikou starají terénní sociální pracovníci, kteří jim pomáhají s denními povinnostmi nebo je i doprovázejí při různých příležitostech. Ale právě tito sociální pracovníci trpí stejně jako řada zdravotníků nedostatkem ochranných pomůcek.

Pomoci obléknout, uvařit, zařídit nákup nebo dojít k lékaři. Takové služby a mnoho dalších obstarávají terénní sociální pracovníci pro nějakým způsobem nemohoucí lidi. Můžou to být senioři s pohybovými problémy nebo třeba i lidé v průběhu léčby vážné nemoci. Sociální pracovníci tyto klienty z rizikových skupin v podstatě denně navštěvují, ale přitom trpí nedostatkem ochranných pomůcek. 
 
“Selhala celá Babišova vláda, když se nedokázala postarat o tyto mimořádně prospěšné a obětavé lidi. Proto jsme rád, že jsme jim mohli alespoň trochu pomoci. Největší díky za to ale patří firmě BPD Partners, která nám tento dar několika tisíc antivirových polomasek pomohla zprostředkovat,” vysvětlil dar lídr pražské TOP 09 Jiří Pospíšil, který spolu s Jiřím Čižínským předal tisíce masek neziskovým organizacím, které terénní sociální služby poskytují. 
 
Jedná se o antivirové polomasky vyrobené firmou Nanuntio, které mají 3 speciální antivirotické vrtsvy. Ochrana nositele na přenos virů je tak téměř stoprocentní. Polomasky získaly pražské neziskové organizace Hewer a Maltézská péče. Ty je předají konkrétním pracovníkům a i dalším organizacím, které poskytují podobné sociální služby. 
“Jsem moc rád, že se do boje s koronavirem stále více zapojují české firmy a čeští vědci. Věřím, že je to ta správná cesta, jak nákazu porazit. Spolu to zvládneme,” věří Jiří Pospíšil.
Dnes, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Reklama