Sociální pracovníci v Praze mají nové ochranné masky

Jednou z nejvíce ohrožených skupin při současné pandemii koronaviru jsou nemohoucí. O ty se napříč celou republikou starají terénní sociální pracovníci, kteří jim pomáhají s denními povinnostmi nebo je i doprovázejí při různých příležitostech. Ale právě tito sociální pracovníci trpí stejně jako řada zdravotníků nedostatkem ochranných pomůcek.

Pomoci obléknout, uvařit, zařídit nákup nebo dojít k lékaři. Takové služby a mnoho dalších obstarávají terénní sociální pracovníci pro nějakým způsobem nemohoucí lidi. Můžou to být senioři s pohybovými problémy nebo třeba i lidé v průběhu léčby vážné nemoci. Sociální pracovníci tyto klienty z rizikových skupin v podstatě denně navštěvují, ale přitom trpí nedostatkem ochranných pomůcek. 
 
“Selhala celá Babišova vláda, když se nedokázala postarat o tyto mimořádně prospěšné a obětavé lidi. Proto jsme rád, že jsme jim mohli alespoň trochu pomoci. Největší díky za to ale patří firmě BPD Partners, která nám tento dar několika tisíc antivirových polomasek pomohla zprostředkovat,” vysvětlil dar lídr pražské TOP 09 Jiří Pospíšil, který spolu s Jiřím Čižínským předal tisíce masek neziskovým organizacím, které terénní sociální služby poskytují. 
 
Jedná se o antivirové polomasky vyrobené firmou Nanuntio, které mají 3 speciální antivirotické vrtsvy. Ochrana nositele na přenos virů je tak téměř stoprocentní. Polomasky získaly pražské neziskové organizace Hewer a Maltézská péče. Ty je předají konkrétním pracovníkům a i dalším organizacím, které poskytují podobné sociální služby. 
“Jsem moc rád, že se do boje s koronavirem stále více zapojují české firmy a čeští vědci. Věřím, že je to ta správná cesta, jak nákazu porazit. Spolu to zvládneme,” věří Jiří Pospíšil.
Dnes, 07:37
Ve Valdštejnské zahradě v Praze začala výstava, která připomene 130 let do narození spisovatele a...
Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
10.8.2020
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
Reklama