29℃
Dnes je 19. červen , svátek má Leoš

Sparta má nového střelce i trenéra! Kdo přijde další?

Fotbalová sezona u nás už definitivně skončila, a tak se naplno rozbíhá přestupové období – období změn. Hodně aktivně začala pražská Sparta, která představila první posily i nového trenéra. Můžeme však očekávat i další nová jména.

Reklama

Sparta není se svými výsledky v uplynulé sezoně příliš spokojena. Začátek byl opravdu velice podprůměrný, ale naštěstí i s pomocí nového sportovní ředitele se tým výsledkově lehce zvedl, a tak se nejedná o úplný propadák. Vedení klubu i fanoušci však samozřejmě chtějí svůj klub vidět mnohem výše. Třetí místo prostě není dost. Sparta chce bojovat o titul.

Tomáš Rosický začal usilovně pracovat na přestavbě letenského celku prakticky ihned po svém nástupu. Během zimního přestupového období nastal velký odliv hráčů, které přinesla spíše neúspěšná snaha o internacionalizaci, a před koncem základní části opustil tým i trenér Ščasný. Otázka ohledně nového kouče Sparty trápila novináře i fanoušky několik týdnů. Letenský klub ovšem ještě před příchodem nového trenéra představil první dvě posily.

Jednou je prakticky neznámý švédský pravý bek Vindheim a tou druhou ostřílený hrotový útočník Libor Kozák. Ten se pokouší v české lize restartovat svou kariéru, když se po angažmá v Laziu a Aston Ville vytratil do nižších italských soutěží. Poslední půlrok působil v Liberci, kde stihl dát sedm branek.

Po dlouhém čekání jsme se v předposlední květnový den dočkali i jména nového kouče Sparty. Po Horňákovi, jenž dočasně vedl mužstvo, převezme funkci Václav Jílek. Třiačtyřicetiletý trenér přichází do Prahy z Olomouce, kde vedl místní Sigmu vcelku úspěšně necelé poslední dvě sezony. Jílek už ve Spartě jednou pracoval, a to mezi lety 2011 a 2015 jako asistent Vítězslava Lavičky.

První velké změny v týmu Dukly! Julisku opouští hned pět hráčů

„Proces výběru nového trenéra byl delší. Vzal jsem si na čas, protože jsem se necítil pod tlakem, abych trenéra vybíral hned,“ vysvětlil na tiskové konferenci Tomáš Rosický a dále okomentoval své rozhodnutí: „Václav Jílek má dostatek zkušeností k tomu, aby byl se Spartou úspěšný. Prošel si i složitým obdobím v Olomouci. Dokázal zvrátit nepříznivý vývoj týmu. Jsou situace, kdy musíte jít proti své filozofii a on to také udělal. Tyhle všechny body pro mě hrály velkou roli pro to, proč tady dnes sedíme.“

„Každá nabídka se musí zvážit ze všech stran i toto byl ten případ. Od začátku šlo o korektní a velmi profesionální jednání. Vize a představa Tomáše mě utvrdila v tom, že je dobrá chvíle tuto výzvu přijmout a naplnit vize a cíle Sparty,“ prozradil pak novinářům Václav Jílek.

Řeč přišla i na případné změny v kádru Sparty. Trenér Jílek nyní vidí největší prostor na zlepšení na postu středního záložníka, kde už navíc bude chybět i Chipciu, který se po konci hostování vrací zpět do Belgie. „S Tomášem a týmem skautů probíhá intenzivní komunikace. Bavíme se o tom, že potřebujeme na pozici středního záložníka posílit. Druhá věc je typologie hráče. Za mě je důležité si hráče nejprve detailně prověřit, než udělat krok vedle. Pozice středního záložníka je post, na kterém potřebujeme posílit,“ řekl nový trenér Sparty.

Tomáš Rosický poté navázal na jeho slova: „Bylo to řečeno velice dobře. Naše strategie je jasně daná. Víme, co se stávalo v minulosti. Musíme být efektivní, co se týká výběru hráčů. Další věcí je začleňování našich hráčů z akademií. Chceme, aby to propojení bylo nadále velice silné.“

Sparta tak ještě zdaleka na přestupovém trhu neskončila, ba naopak. Dá se očekávat, že velice intenzivně bude řešit nejen zmiňovaný post středního záložníka. Záležet bude i na tom, jak se vyvine situace s Kangou. Jedním z nejzajímavějších jmen, o kterém se již nyní mluví, je Michal Trávník z Jablonce.

ZUŠ Open je tady! Uměním ožijí ulice, parky i náměstí v celé republice

Včera, 18:26
Pražská policie v úterý v noci společně se záchranáři a hasiči nacvičovala v obchodním centru...
Včera, 18:03
Pražští radní na svém jednání vyzvali dopravní podnik (DPP), aby zastavil exekuce dluhů vzniklých dětem...
Včera, 17:45
Fotbalová Dukla prožívá po sestupu z nejvyšší soutěže období velkých změn. Z A-týmu už odešlo...
Včera, 15:32
Obyvatelé pražských Vinohrad podepisují petici proti kácení stromů v zahradě školy v ulici Na Smetance....
Včera, 14:26
Proč právě vějíř? Jde o dobový symbol ženskosti, který byl s osobností hraběnky Žofie Chotkové...
Včera, 14:04
Areál bývalých jatek Interlovu nedaleko stanice metra Roztyly donedávna nepatřil mezi vyhledávaná místa Prahy 11.
Včera, 13:25
Praha 11 předloží magistrátu žádost na bezúročnou půjčku 130 milionů korun, peníze chce použít na...
Včera, 12:31
Pražský dopravní podnik (DPP) začal hloubit u tramvajové smyčky na Barrandově jámu, ze které bude...
Včera, 11:00
Pražský magistrát si nechá vypracovat analýzu návštěvnosti divadel v hlavním městě. Měla by popsat skladbu...
Včera, 10:29
Zažít Portugalsko, zemi mořeplavců, slunce a vína nejen portského, budete moci ve středu 19. června...
Reklama