Sparta oslavuje již 124. narozeniny. Některé gratulace byly spíše ironické…

Je tomu přesně 124 let od doby, co byl 16. listopadu 1893 založen Letenský klub. Společně se Spartou tak ve čtvrtek oslavuje další výročí. Vřelé gratulace od řady osobností už se objevují na sociálních sítích, Spartě popřál třeba Tomáš Rosický. Někteří fanoušci si ale neodpustili ironické poznámky.

(Youtube)

„Milá Sparto, já ti přeju ke tvým 124. narozeninám spoustu vítězství, plné tribuny a hodně důvodů ke společným oslavám s fanoušky,“ popřál sportovnímu klubu Tomáš Rosický, fotbalový záložník a reprezentant, od sprna 2016 hráč AC Sparta Praha.

Tomáš Rosický má přezdívku „malý Mozart“ díky své fotbalové virtuozitě, jeho kariéru omezovala však častá zranění. Za českou fotbalovou reprezentaci nastoupil k více než 100 zápasům.

„I když má Sparta v současnosti, ale i někdy v minulosti, problémy, stejně jsem rád, že vznikla. Do dalších let jí přeji hodně a hodně úspěchů na sportovním poli a šťastnou ruku při výběru jak hráčů, tak i trenérů. Děkuji. Již 57 let jsem Sparťan a někdy spíš nadávám, než bych svojí „Spartičku“ opustil,“ napsal na Facebook Sparty fanoušek Vlastimil.

Velká šance pro dětské talenty. Rapid Psáry má smlouvu se Slávií Praha

Poněkud negativní gratulaci napsal Tomáš: „Nejhezčím dárkem by byla obměna pijavic a darmožroutů ve vedení.“ Přidal se k němu i Patrik: „Já přeji Spartě kompetentní osoby na svých místech. Protože jak Kotalík může dělat vůbec ve fotbale, tomu zkrátka nerozumím. Hrál on někdy fotbal, myslím alespoň hanspaulku? Velkej určitě ne,“ napsal mezi dalšími gratulanty.

Řada gratulací však byla upřímná a většina fanoušků popřála Spartě hodně úspěchů do dalších let. „Sparto, přeji ti jen samé úspěchy a také lepší fanoušky,“ dodal Martin.

Sparta získala už 36 titulů

Sportovní klub AC Sparta Praha vystřídal během svojí exitence celou řadu názvů, z nich první byl „AC Sparta Praha fotbal a.s.“ v roce 1993. Od té doby se jmenovala třeba „TJ Sparta Praha“, „Sokol Bratrství Sparta“ nebo „Athletic Club Sparta“ v roce 1894. Nakonec se však po mnoha změnách vrátil sportovní klub k dnešnímu názvu.

Sparta už dvacet let po svém zapsala mezi vítěze nejvyšší fotbalové soutěže. Od té doby získala už 36 mistrovských titulů z československé a české ligy, ten poslední získala v roce 2014. Několikrát účinkovala v Lize mistrů UEFA a během své 124leté historie klubu v jeho dresu působila řada reprezentantů. Možná proto patří u nás mezi nejvýznamnější český fotbalový tým, který sídlí v Praze.

Čtyřicet tisíc lidí čekalo na závodníka, kterým jsem byl já, zavzpomínal na Tour de France Jiří Ježek

Včera, 17:20
Jablonec nad Nisou podpoří milionem korun tři obce v Jihomoravském kraji, které v červnu poničilo...
Včera, 17:00
Na řadě míst spojených s vodou, v zahradnictví či pivovaru se odehraje v hlavním městě...
Včera, 15:20
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:20
 Někdejší místostarosta Prahy 1 Michal Valenta (ODS), firma JCDecaux i její technický ředitel Tomáš Tenzer...
Včera, 15:00
Proti covidu-19 bylo zatím v terénu v Praze naočkováno asi 300 osob bez domova. Další...
Včera, 14:20
Činoherní klub na začátku sezony uvede tři premiéry, které nazkoušel během pandemie. Na jaro pak...
Včera, 10:48
Běžně nepřístupné prostory pražské Staroměstské radnice se v neděli 19. září otevřou veřejnosti. Akce zvaná...
Včera, 10:27
Nedožité 90. narozeniny Miloně Novotného, klasika české humanistické fotografie, připomíná výstava v pražské Leica Gallery....
15.9.2021
Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít...
15.9.2021
Pohledy architektů z celého světa směřují ještě výrazněji na Prahu. Hlavní město společně se svým...
15.9.2021
Pětadvacetiletý muž, kterého dopadli pražští kriminalisté, prodával na internetu auta, která ovšem nevlastnil. Tato vozidla...
Reklama