Sparta své výročí neoslavila výhrou. Po divoké přestřelce s Budějovicemi brala jen bod

České Budějovice udělily Spartě lekci z efektivity, když ze tří střel daly tři góly. Na výhru jim to na Letné však nestačilo. Domácí museli několikrát dorovnávat skóre a nakonec prohru odvrátili.

Po reprezentančí pauze se opět rozběhla nejvyšší domácí fotbalová soutěž. První duel 17. kola spolu svedly v pátek České Budějovice a narozeninově naladěná Sparta, která si připravila na zápas speciální dresy na připomínku 126. výročí klubu.

Solidně zaplněná Generali Aréna viděla první branku už v sedmé minutě. K nelibosti většiny diváků se rozvlnila síť za zády brankáře domácího týmu. Po zbytečné chybě ve středu hřiště využil protiútok Schranz, jemuž nabil na gólovou střelu Mrsic.

Sparta měla převahu, ale nevytvářela si příliš dobrých příležitostí. Výsledkově ji do zápasu umožnil návrat až ve 35. minutě Novák, když zavinil penaltu za nesmyslné zatahání Kozáka za dres ve vápně. S ní si poradil navrátilec do sestavy Sparty Kanga.

Ještě do přestávky se ale opět střelecky zadařilo Českým Budějovicím. Čolič totiž poslal přímý volný kop skrz zeď, v níž si měl lépe počínat Sáček, přesně do dolního růžku Hečovy branky.

Chodov uštědřil Spartě ve šlágru florbalové superligy pořádný debakl!

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se Spartě herně dařilo mnohem lépe. Trenér Jílek poslal v 57. minutě na hřiště místo Kangy Plavšiče a srbský záložník se mu jen po pár sekundách odvděčil perfektní dalekonosnou střelou.

Sparta si ovšem opět zadělala na problémy. Konkrétně Semih Kaya vytvořil o dvacet minut později obrovskou hrubku, když minul dlouhý nákop brankáře, a umožnil tak Ledeckému strhnout vedení zpět na stranu Budějovic.

Domácí fotbalisté však vzápětí rychle srovnali. Trávník předložil míč dalšímu střídajícímu hráči – Tettehovi, jenž ve skluzu překonal gólmana Drobného.

Utkání se nevyhla ani špetka kontroverze. Krátce po vyrovnávací brance na 3:3 se ze sparťanského kotle začal valit dým po zapálení světlic. Jílkovi svěřenci dle slov samotného trenéra zrovna hráli nejlepší pasáž zápasu, avšak kvůli těmto výtržnostem se na několik minut muselo přestat hrát.

Zapojen byl v závěru i videorozhodčí. Kozák byl v nastavení po odehrání míče ve vápně sražen Čoličem. Z opakovaných záběrů lze vidět, že sparťanského úutočníka uděřil loktem i lehce hlavou. Na druhou stranu se Kozák možná až příliš ochotně skácel k zemi. Hlavní sudí ve spolupráci s videorozhodčím nakonec vyhodnotil zákrok v neprospěch Sparty. Pokud by se ale rozhodli naopak, nikdo by se nemohl příliš divit.

Dramatická přestřelka tak skončila nerozhodným výsledkem 3:3. České Budějovice zaznamenaly za celý zápas tři střely, z nichž byly všechny gólové, avšak na tři body to na Letné nestačilo.

Zázrak dobra. Poznejte osudy Wintonových dětí

Včera, 12:40
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Reklama