Společenský večer Prahy 6 nebo starostova „party na rozloučenou“?

Už za měsíc bude současný starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) možná jednou nohou na odchodu ze své kanceláře. O tom, kdo povede šestku následující čtyři roky rozhodnou během prvního říjnového víkendu voliči v komunálních volbách. Pokud by to v říjnu nevyšlo, může být Kolář a jeho tým v klidu, že se rozloučili ve velkém stylu.

Právě dnes se totiž koná další Společenský večer, akce, která je na šestce pořádána už řadu let. Opoziční Zelení vyčíslují, že letos jeho uspořádání přijde na 2,3 milionu korun, z čehož radnice zaplatí přibližně 1,5 milionu, dalších 785 tisíc uhradí sponzoři.

Starostův papalášský večírek

„Papalášský večírek starosty Koláře mě nepřekvapuje. Plně to ukazuje jeho vazby a styl vedení radnice ve stylu zlaté mládeže,“ řekl opoziční zastupitel Antonín Nechvátal, podle něhož rada městské části původně chtěla za akci zaplatit 700 tisíc korun, po dvou týdnech však své usnesení změnila a cenu navýšila na více než trojnásobek.

Starosta Kolář na zaslané otázky odmítl odpovědět s tím, že se „Nehodlá účastnit předvolební kampaně Strany zelených.“

Právě Zelení totiž upozornili na to, že údajně 500 tisíc korun přispěla na šestkovou párty společnost Vítězné náměstí, s. r. o. respektive společnost Penta. Paradoxně je tak nyní dárcem, zatímco ještě před časem stála s Prahou 6 proti sobě v soudním sporu o chybějící úhrady za věcné břemeno k lukrativnímu pozemku v Dejvicích.

Šestka prodává areál pro výstavbu bytových domů skupině Penta. Opozičním Zeleným se to ani trochu nelíbí

Zelení připomínají, že skupina Penta a její dceřiné společnosti od radnice v minulosti získaly také pozemek při ulici Na Marně v blízkosti areálu bubenečské Chittussiho nemocnice, od městské firmy SNEO pozemek pro stavbu bytového areálu Na Dračkách a spekuluje se i o zájmu společnosti o pozemek při ulici Na Špitálce.

Neřeknu, koho zveme

Současná koalice převzala pořádání akce po svých předchůdcích ve vedení radnice. Určen je neveřejný večer pro politiky, úředníky a podnikatele. „Společenský večer Prahy 6 byl za minulého vedení zdejší radnice zpravidla pojímán jako mimořádně okázalá přehlídka nevkusného luxusu, kde se s pompou sobě vlastní setkávali tehdejší ostřílení političtí matadoři s lobbisty z nejvyšších pater vysokého byznysu i nejroztodivnějšími „šedými eminencemi“ zákulisní pražské komunální politiky,“ řekl před třemi lety právě starosta Kolář. Jak to bude dnes a koho Praha 6 zve na večírek už nekomentoval.

Dnes, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
Reklama