Stanice metra Kobylisy byla kvůli kouři uzavřena

Stanice Kobylisy na lince C pražského metra byla dnes před 09:00 uzavřena, soupravy tam jen projíždějí. Důvodem je menší požár opravovaného eskalátoru, po kterém byla stanice zahalena kouřem, vyplývá z informací hasičů a dopravního podniku.

Jeden ze zaměstnanců metra se nadýchal kouře, ošetřila ho záchranná služba. Hasiči prostor odvětrávají speciálním ventilátorem. Dopravce zatím neupřesnil, kdy bude stanice znovu otevřena.

U požáru, který vznikl pod eskalátorem, zasahovali pražští hasiči spolu s hasiči dopravního podniku. „Požár je lokalizován, odvětráváme prostor stanice metra,“ uvedli hasiči na twitteru.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka sdělil, že hořely plastové části motoru eskalátoru. „Silně zakouřenou stanici opustili cestující a hasiči prostor odvětrali přetlakovou ventilací. Menší požár se podařilo dostat pod kontrolu před půl desátou. Zplodin hoření se nadýchal zaměstnanec pražského dopravního podniku, který byl preventivně předán zdravotnické záchranné službě,“ uvedl. Na místě zasahovaly čtyři jednotky pražských hasičů a jednotka hasičů dopravního podniku.

Cestující mohli využít povrchovou dopravu do sousední stanice Ládví, která je dostupná tramvají číslo 10 a autobusy 152 a 177, nebo využít stanici Nádraží Holešovice, kam z Kobylis jezdí tramvajová linka 17. Do stanice Ládví byly kvůli uzavření stanice prodlouženy také autobusové linky 144 a 200 a tramvaj číslo 24 jezdila až do Ďáblic. Stanice byla znovu otevřena zhruba čtvrt hodiny po desáté hodině.

ČTK

Facebook Pavol Seriš: Samko Tále
Dnes, 14:55
Symbolicky necelé dva týdny před slovenskými parlamentními volbami (uskuteční se v sobotu 29. února), jejichž...
Dnes, 12:07
Rozruch vyvolala zpráva, že se Praha chystá přemalovat všechny prostředky městské dopravy do jednotného stylu....
Dnes, 08:44
Přijďte se ve středu dosyta najíst, napít a pobavit na Masopustní posvícení konané na pěší...
Dnes, 08:01
Loni připravila Galerie Tančící dům největší retrospektivní výstavu světoznámého výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka...
Včera, 19:11
Na výpadovce na Úvaly (Českobrodská – Starokolínská – Novosibřinská) se v Újezdě nad Lesy se...
Včera, 10:11
Únorové vydání humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, je už nějakou dobu na...
Včera, 08:11
Michnovský letohrádek na Kampě zůstane zatím v rukou Radnice. O jeho budoucnosti rozhodnou lidé v...
Včera, 06:38
V úterý 25. února začne Technická správa komunikací s přípravnými pracemi před opravami Novodvorské ulice...
24.2.2020
Folk, jazz, blues, rock, šansony, trocha té prvorepublikové hudby... Ať už se vám líbí jakýkoli...
24.2.2020
Uměleckoprůmyslové muzeum otevřelo 19. února návštěvníkům výstavu zaměřenou na díla Boženy Sudkové a především Josefa...
Reklama