16℃
Dnes je 18. říjen , svátek má Lukáš

Stoch oficiálně odchází ze Slavie! Nahradí jej ex-sparťan Stanciu?

Mistr z Edenu toto přestupové období dává sbohem jednomu z pilířů úspěchů z minulé sezony. Miroslav Stoch nečekaně odchází do Řecka. Ale už nějakou dobu se silně spekuluje o náhradě.

Reklama

Fotbalová Slavia si v tomto přestupovém období zatím držela všechny své hráče, na které sázel v úspěšné uplynulé sezoně kouč Jindřich Trpišovský. Velice důležité bylo prodloužení smlouvy s hlavním tahounem Součkem, a také zatím pražský klub odolal zájmu KAA Gentu o Ngadeua. Jenže fanoušci se i tak nakonec musí rozloučit s jedním ze základních stavebních kamenů. Je jím Miroslav Stoch.

Sám šéf Slavie prozradil, že tento přestup byl spíše nečekaný. Hlavním motivem pro odchod Stocha z klubu měly být osobní důvody. „Je to neplánovaný přestup, ale jsou situace, kdy je potřeba vyjít vstříc. Budeš mi na hřišti moc chybět, Miňo,“ napsal na svůj twitter Jaroslav Tvrdík.

Na odchod Stocha do PAOKu Soluň nemají mít údajně vliv finance. Slovenský záložník si pravděpodobně přál více herního prostoru. Ve Slavii neměl jisté místo v základní sestavě a třeba do nezapomenutelných utkání s Chelsea naskakoval až z lavičky. Kouč Trpišovský chce s týmem předvádět fyzicky náročný a běhavý fotbal s velkým presinkem, což Stochovi příliš nevyhovuje.

Slavia představila první posily a prodloužila smlouvu se Součkem! Naopak Ngadeu je na cestě pryč z klubu

I tak ale Stoch během dvou sezon sešívaným hodně pomohl a předvedl několik skvělých výkonů. Celkem nahrál na 19 branek a dalších 20 sám dal, z nichž mnoho kousků bylo opravdu výstavních. „Na Slavii budu samozřejmě vzpomínat v dobrém, ty dva roky zde strávené byly nádherné. Dal jsem i několik pěkných gólů, i když jich určitě mohlo být více. Jsem rád, že jsem alespoň trochu přispěl k týmovým úspěchům v posledních dvou letech,“ řekl devětadvacetiletý fotbalista pro klubový web.

Technický hráč, jakým byl Miroslav Stoch, ale bude Slavii chybět. Náhradou by mohl být Nicolae Stanciu! V poslední době se hodně spekuluje o možnosti přestupu ex-sparťana do Slavie. Jako první o tom informovali rumunské weby poté, co se Stanciu nepohodl s klubem Al-Ahlí, kde po půlroce skončil.

„Stanciu je šikovný, nadstandardní hráč. Možná nejkvalitnější zahraniční hráč, který se objevil v naší lize. Takového hráče by chtěl každý,“ řekl už dříve na adresu rumunského záložníka trenér Slavie Trpišovský. Zároveň potvrdil, že mezi klubem a hráčem už proběhlo nějaké jednání. Vypadá to jako velice pravděpodobný, ale také velice šokující, přestup.

Stomilionový Reiter nakonec odchází! Bohemka ho ale okamžitě nahradila novou posilou

 

 

Před 1 hodinou
Tradiční Rio Botičo je po roce opět tady a desítky nadšených vodáků už stříhají metr,...
Dnes, 15:28
Jediný pražský farmářský trh zaměřený výhradně na biopotraviny bude v sobotu na Letné!
Dnes, 15:09
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 15:09
Radnice Prahy 5 získá prostor pro nové komunitní centrum na smíchovské vltavské náplavce na Hořejším...
Dnes, 10:44
Výstavba moderního domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by...
Dnes, 07:08
Třetí pražská městská část vydala publikaci o dějinách Žižkova, (Královských) Vinohradů a Jarova od dob...
Včera, 16:44
Pražský tunel Blanka byl po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován, sdělil...
Včera, 16:22
Až do 21. října se holešovické Výstaviště stalo magnetem pro všechny příznivce kvalitního designu. Festival...
Včera, 13:35
Návštěvníci letošního Čokoládového festivalu v Galerii Harfa se mohou těšit na velkou atrakci – jedinečnou...
Včera, 09:32
Na jaře vyrostl ve Vysočanech nový tramvajový označník. Měl být nejnovějším technologickým výstřelkem. Digitální tabule...
Včera, 09:11
Hlídané parkoviště při ulici Chilská s kapacitou 212 parkovacích míst a 4 místa pro ZTP...
Reklama