Stoch oficiálně odchází ze Slavie! Nahradí jej ex-sparťan Stanciu?

Mistr z Edenu toto přestupové období dává sbohem jednomu z pilířů úspěchů z minulé sezony. Miroslav Stoch nečekaně odchází do Řecka. Ale už nějakou dobu se silně spekuluje o náhradě.

Fotbalová Slavia si v tomto přestupovém období zatím držela všechny své hráče, na které sázel v úspěšné uplynulé sezoně kouč Jindřich Trpišovský. Velice důležité bylo prodloužení smlouvy s hlavním tahounem Součkem, a také zatím pražský klub odolal zájmu KAA Gentu o Ngadeua. Jenže fanoušci se i tak nakonec musí rozloučit s jedním ze základních stavebních kamenů. Je jím Miroslav Stoch.

Sám šéf Slavie prozradil, že tento přestup byl spíše nečekaný. Hlavním motivem pro odchod Stocha z klubu měly být osobní důvody. „Je to neplánovaný přestup, ale jsou situace, kdy je potřeba vyjít vstříc. Budeš mi na hřišti moc chybět, Miňo,“ napsal na svůj twitter Jaroslav Tvrdík.

Na odchod Stocha do PAOKu Soluň nemají mít údajně vliv finance. Slovenský záložník si pravděpodobně přál více herního prostoru. Ve Slavii neměl jisté místo v základní sestavě a třeba do nezapomenutelných utkání s Chelsea naskakoval až z lavičky. Kouč Trpišovský chce s týmem předvádět fyzicky náročný a běhavý fotbal s velkým presinkem, což Stochovi příliš nevyhovuje.

Slavia představila první posily a prodloužila smlouvu se Součkem! Naopak Ngadeu je na cestě pryč z klubu

I tak ale Stoch během dvou sezon sešívaným hodně pomohl a předvedl několik skvělých výkonů. Celkem nahrál na 19 branek a dalších 20 sám dal, z nichž mnoho kousků bylo opravdu výstavních. „Na Slavii budu samozřejmě vzpomínat v dobrém, ty dva roky zde strávené byly nádherné. Dal jsem i několik pěkných gólů, i když jich určitě mohlo být více. Jsem rád, že jsem alespoň trochu přispěl k týmovým úspěchům v posledních dvou letech,“ řekl devětadvacetiletý fotbalista pro klubový web.

Technický hráč, jakým byl Miroslav Stoch, ale bude Slavii chybět. Náhradou by mohl být Nicolae Stanciu! V poslední době se hodně spekuluje o možnosti přestupu ex-sparťana do Slavie. Jako první o tom informovali rumunské weby poté, co se Stanciu nepohodl s klubem Al-Ahlí, kde po půlroce skončil.

„Stanciu je šikovný, nadstandardní hráč. Možná nejkvalitnější zahraniční hráč, který se objevil v naší lize. Takového hráče by chtěl každý,“ řekl už dříve na adresu rumunského záložníka trenér Slavie Trpišovský. Zároveň potvrdil, že mezi klubem a hráčem už proběhlo nějaké jednání. Vypadá to jako velice pravděpodobný, ale také velice šokující, přestup.

Stomilionový Reiter nakonec odchází! Bohemka ho ale okamžitě nahradila novou posilou

 

 

Včera, 17:54
Pobočka Městské knihovny v Hloubětíně na Poděbradská ulici je od pátku 17. ledna uzavřena.
Včera, 14:42
Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní...
Včera, 12:01
Národní galerie chystá pro rok 2020 celkem 13 nových výstav. Výstavní sezona začne v březnu...
Včera, 08:22
Dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo bude sloužit jako komplexní styl, který sjednotí vizuální komunikaci městské...
20.1.2020
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
20.1.2020
Z dvaceti dvou návrhů, jak by měla vypadat veleslavínské nádraží, vybrala porota vítěze. Projekt Dalibora...
20.1.2020
Stěhování radnice Prahy 7 je plánováno na termín 10. až 21. února. Po dlouhých letech...
20.1.2020
Vedení Prahy chystá novelu vyhlášky o hazardu, která by zcela zakázala provoz hracích přístrojů v...
19.1.2020
Pražské městské části rozšiřují síť kontejnerů na kovy a kovové obaly z domácností prostřednictvím šedých...
Reklama