Stoch oficiálně odchází ze Slavie! Nahradí jej ex-sparťan Stanciu?

Mistr z Edenu toto přestupové období dává sbohem jednomu z pilířů úspěchů z minulé sezony. Miroslav Stoch nečekaně odchází do Řecka. Ale už nějakou dobu se silně spekuluje o náhradě.

Fotbalová Slavia si v tomto přestupovém období zatím držela všechny své hráče, na které sázel v úspěšné uplynulé sezoně kouč Jindřich Trpišovský. Velice důležité bylo prodloužení smlouvy s hlavním tahounem Součkem, a také zatím pražský klub odolal zájmu KAA Gentu o Ngadeua. Jenže fanoušci se i tak nakonec musí rozloučit s jedním ze základních stavebních kamenů. Je jím Miroslav Stoch.

Sám šéf Slavie prozradil, že tento přestup byl spíše nečekaný. Hlavním motivem pro odchod Stocha z klubu měly být osobní důvody. „Je to neplánovaný přestup, ale jsou situace, kdy je potřeba vyjít vstříc. Budeš mi na hřišti moc chybět, Miňo,“ napsal na svůj twitter Jaroslav Tvrdík.

Na odchod Stocha do PAOKu Soluň nemají mít údajně vliv finance. Slovenský záložník si pravděpodobně přál více herního prostoru. Ve Slavii neměl jisté místo v základní sestavě a třeba do nezapomenutelných utkání s Chelsea naskakoval až z lavičky. Kouč Trpišovský chce s týmem předvádět fyzicky náročný a běhavý fotbal s velkým presinkem, což Stochovi příliš nevyhovuje.

Slavia představila první posily a prodloužila smlouvu se Součkem! Naopak Ngadeu je na cestě pryč z klubu

I tak ale Stoch během dvou sezon sešívaným hodně pomohl a předvedl několik skvělých výkonů. Celkem nahrál na 19 branek a dalších 20 sám dal, z nichž mnoho kousků bylo opravdu výstavních. „Na Slavii budu samozřejmě vzpomínat v dobrém, ty dva roky zde strávené byly nádherné. Dal jsem i několik pěkných gólů, i když jich určitě mohlo být více. Jsem rád, že jsem alespoň trochu přispěl k týmovým úspěchům v posledních dvou letech,“ řekl devětadvacetiletý fotbalista pro klubový web.

Technický hráč, jakým byl Miroslav Stoch, ale bude Slavii chybět. Náhradou by mohl být Nicolae Stanciu! V poslední době se hodně spekuluje o možnosti přestupu ex-sparťana do Slavie. Jako první o tom informovali rumunské weby poté, co se Stanciu nepohodl s klubem Al-Ahlí, kde po půlroce skončil.

„Stanciu je šikovný, nadstandardní hráč. Možná nejkvalitnější zahraniční hráč, který se objevil v naší lize. Takového hráče by chtěl každý,“ řekl už dříve na adresu rumunského záložníka trenér Slavie Trpišovský. Zároveň potvrdil, že mezi klubem a hráčem už proběhlo nějaké jednání. Vypadá to jako velice pravděpodobný, ale také velice šokující, přestup.

Stomilionový Reiter nakonec odchází! Bohemka ho ale okamžitě nahradila novou posilou

 

 

Dnes, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Dnes, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Dnes, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Dnes, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Dnes, 07:48
Koronavirus sice postavil téměř všechno na hlavu, ale ne všude se zastavily práce. A tak...
Včera, 15:18
Průřez tvorbou Jaroslava Gutha z posledních let bude v Písecké bráně k vidění do 7....
Včera, 14:02
Neveselou zprávu nám potvrdili pořadatelé. Akce se měla konat v půli června na Kulaťáku. Takže...
JIŘÍ POSPÍŠIL
Včera, 10:27
Místo, které by připomínalo a zároveň umožňovalo seznámit se zvěrstvy totalitních režimů v Praze doposud chybí....
Včera, 10:05
Pamatujete si slavnou scénu z trezorového filmu Karla Kachyni Ucho, kde svou životní roli zahrála...
Včera, 09:02
Hlavní město dokončilo výstavbu rybníka mezi Běchovicemi a Dubčí.
Reklama