Stomilionový Reiter nakonec odchází! Bohemka ho ale okamžitě nahradila novou posilou

Tým Bohemians už na začátku letní přípravy prošel několika změnami. Tou další byl poměrně dlouho očekávaný odchod Reitera do Baníku Ostrava. Klokani si však hned našli náhradu.

„Za 100 milionů je volný, kdo by chtěl, může se ozvat.“ Takto zněl vzkaz, který vyslal v dubnu Martin Hašek všem zájemcům o Rudolfa Reitera. Reagoval tak na snahy Baníku Ostrava zajistit si už v zimě jeho služby. Kouč Klokanů si tehdy pochvaloval svého svěřence, v němž viděl velký potenciál. Jedinou „vadou na kráse“ byla malá produktivita sparťanského odchovance.

Rudolf Reiter se opravdu za dvě sezony v zelenobílém dresu trefil sporadicky, a to i přesto, že patřil k hlavním tahouným týmu směrem dopředu. Čtyřiadvacetiletý záložník dělal obráncům nemalé problémy hlavně svou rychlostí a driblinkem. Dohromady měl však za dva roky prsty jen v deseti gólech. I tak to bude pro Bohemians citelná ztráta.

„Chtěl bych poděkovat všem Klokanům za to, jak nám fandili, ať už se dařilo více, či méně. Na atmosféru v Ďolíčku nikdy nezapomenu,“ rozloučil se Reiter. Nyní se vydavá na svou další štaci – do Baníku Ostrava. Detaily přestupu se ještě dolaďují, každopádně je jisté, že do Ďolíčku nepoputuje vysněných 100 milionů.

Le Giang se zranil, Keita nenadchl. Nejnovější posila však už fanoušky Bohemky potěšila

Reitera však v týmu okamžitě nahradil nový hráč. Petr Hronek se domluvil s klubem na ročním hostování s opcí. Pětadvacetiletý ofenzivní záložník má o něco větší zkušenosti s první ligou, když celkově naskočil do 80 utkání. Kromě Zlína působil i v Jihlavě, kde se mu dařilo více střelecky, a dále v Příbrami a Jablonci.

„Bohemku jsem vždy vnímal jako rodinný klub, který stojí na fanoušcích. Těším se, až to vypukne. Zdravotně jsem v pohodě, akorát jsem na jaře ve Zlíně spíše dostřídával, tak se do toho teď potřebuji pořádně dostat,“ řekla po prvním tréninku s týmem pro klubový web už čtvrtá posila Bohemians.

Do prvního přípravného utkání bude moct zasáhnout už v sobotu, kdy se Klokani utkají s velice těžkým soupeřem – Rapidem Vídeň. Bohemka se totiž v přípravě vůbec nešetří. V úterý si zahrála proti dalšímu velice kvalitnímu soupeři – Slovanu Bratislava. V tomto zápase podlehla 1:3. Jediný gól dal za Klokany mladík Koubek.

Dvě divoké přestřelky s ligovými soupeři na přípravném turnaji pořádně prověřily fotbalisty Příbrami

Dnes, 10:11
Únorové vydání humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, je už nějakou dobu na...
Dnes, 08:11
Michnovský letohrádek na Kampě zůstane zatím v rukou Radnice. O jeho budoucnosti rozhodnou lidé v...
Dnes, 06:38
V úterý 25. února začne Technická správa komunikací s přípravnými pracemi před opravami Novodvorské ulice...
Včera, 16:38
Folk, jazz, blues, rock, šansony, trocha té prvorepublikové hudby... Ať už se vám líbí jakýkoli...
Včera, 16:11
Uměleckoprůmyslové muzeum otevřelo 19. února návštěvníkům výstavu zaměřenou na díla Boženy Sudkové a především Josefa...
Včera, 13:32
V souvislosti s blížícím se 70. výročím umučení číhošťského kněze Josefa Toufara proběhne v úterý...
Včera, 07:26
Koupaliště Petynka v Praze 6 letos v prosinci přejde do vlastnictví městské části, řekl místostarosta...
23.2.2020
Vichřice Sabine, která se přehnala Evropou a v neděli 9. února dorazila i k nám,...
23.2.2020
Rada Prahy 2 v pondělí 17. února projednala záměr pražského magistrátu a společnosti Telefonica O2...
22.2.2020
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
Reklama