4℃
Dnes je 19. listopad , svátek má Alžběta

Stomilionový Reiter nakonec odchází! Bohemka ho ale okamžitě nahradila novou posilou

Tým Bohemians už na začátku letní přípravy prošel několika změnami. Tou další byl poměrně dlouho očekávaný odchod Reitera do Baníku Ostrava. Klokani si však hned našli náhradu.

„Za 100 milionů je volný, kdo by chtěl, může se ozvat.“ Takto zněl vzkaz, který vyslal v dubnu Martin Hašek všem zájemcům o Rudolfa Reitera. Reagoval tak na snahy Baníku Ostrava zajistit si už v zimě jeho služby. Kouč Klokanů si tehdy pochvaloval svého svěřence, v němž viděl velký potenciál. Jedinou „vadou na kráse“ byla malá produktivita sparťanského odchovance.

Rudolf Reiter se opravdu za dvě sezony v zelenobílém dresu trefil sporadicky, a to i přesto, že patřil k hlavním tahouným týmu směrem dopředu. Čtyřiadvacetiletý záložník dělal obráncům nemalé problémy hlavně svou rychlostí a driblinkem. Dohromady měl však za dva roky prsty jen v deseti gólech. I tak to bude pro Bohemians citelná ztráta.

„Chtěl bych poděkovat všem Klokanům za to, jak nám fandili, ať už se dařilo více, či méně. Na atmosféru v Ďolíčku nikdy nezapomenu,“ rozloučil se Reiter. Nyní se vydavá na svou další štaci – do Baníku Ostrava. Detaily přestupu se ještě dolaďují, každopádně je jisté, že do Ďolíčku nepoputuje vysněných 100 milionů.

Le Giang se zranil, Keita nenadchl. Nejnovější posila však už fanoušky Bohemky potěšila

Reitera však v týmu okamžitě nahradil nový hráč. Petr Hronek se domluvil s klubem na ročním hostování s opcí. Pětadvacetiletý ofenzivní záložník má o něco větší zkušenosti s první ligou, když celkově naskočil do 80 utkání. Kromě Zlína působil i v Jihlavě, kde se mu dařilo více střelecky, a dále v Příbrami a Jablonci.

„Bohemku jsem vždy vnímal jako rodinný klub, který stojí na fanoušcích. Těším se, až to vypukne. Zdravotně jsem v pohodě, akorát jsem na jaře ve Zlíně spíše dostřídával, tak se do toho teď potřebuji pořádně dostat,“ řekla po prvním tréninku s týmem pro klubový web už čtvrtá posila Bohemians.

Do prvního přípravného utkání bude moct zasáhnout už v sobotu, kdy se Klokani utkají s velice těžkým soupeřem – Rapidem Vídeň. Bohemka se totiž v přípravě vůbec nešetří. V úterý si zahrála proti dalšímu velice kvalitnímu soupeři – Slovanu Bratislava. V tomto zápase podlehla 1:3. Jediný gól dal za Klokany mladík Koubek.

Dvě divoké přestřelky s ligovými soupeři na přípravném turnaji pořádně prověřily fotbalisty Příbrami

Dnes, 16:44
Pražský magistrát společně s Prahou 2 v pondělí otevřely nový chodník podél magistrály od Vinohradské...
Dnes, 14:33
Návrh nového dopravního terminálu má detailní podobu. Smíchovský terminál lépe propojí železniční a autobusovou dopravu a zkrátí...
Dnes, 13:33
Vedení hlavního města v pondělí schválilo plán rozvoje dopravy na další roky, takzvaný akční plán...
Dnes, 12:54
Opět na křižovatce? Tak nazval Spolek českých právníků VŠEHRD setkání na půdě Právnické fakulty Univerzity...
Dnes, 09:38
Přesun sochy maršála Ivana Koněva z náměstí Interbrigády a vytvoření nového památníku řeší Praha 6...
Dnes, 09:01
Trojice lidí v Praze posprejovala vagon metra a napadla i obsluhu metra. Pracovníkům dopravního podniku...
Dnes, 08:33
14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat proběhne ve dnech 5.6. a 6.6.2020 v prostorách Lesního divadla...
Dnes, 07:30
Atraktivní derby v předehrávce florbalové superligy mužů skončilo nečekaně jasným výsledkem. V přímém souboji o...
Dnes, 07:01
Zastavit se u mekáče na Letné se stalo minulostí. Bagry koncem minulého týdne strhli nejzápadnější...
Včera, 18:33
Praha prodá bytové domy s pozemky na Černém Mostě za zhruba 858 milionů korun. Jde...
Reklama