Stovky umělců na jednom místě. Koncert v Národním divadle trhal rekordy

Přímý přenos sobotního koncertu Národ sobě – kultura tobě z Národního divadla (ND) se stal nejsledovanějším pořadem od spuštění kulturního kanálu ČT art v roce 2013. Program propojil zpěváky, tanečníky, hudebníky a herce i nejrůznější hudební styly od klasické přes taneční hudbu, pop, rap či beatbox.

„Dosud nejsledovanějším přenosem bylo divadelní představení Sluha dvou pánů vysílané na ČT art letos 13. února, které vidělo 248 tisíc diváků,“ uvedla Blinková.

Do živého koncertu Národ sobě – kultura tobě se zapojily přes dvě stovky účinkujících, aby upozornily na stav, ve kterém se v pandemické době nachází česká kultura. Moderátoři večera z divadelního souboru Vosto5 v úvodu přenosu připomněli, že nemožnost konání kulturních akcí zasáhla nejen přímo umělce, ale i řadu přidružených profesí – například zvukaře nebo jevištní techniky.

„Podstatné je, že jsme ukázali veřejnosti schopnost spolupráce, vzájemnou podporu a solidaritu a výborné kumštýře. Předvedli jsme rovněž, že se dá spolupracovat pěkně přes rozdílnost žánrů, estetik, vkusu,“ podotkl ředitel ND Jan Burian.

Poslechněte si kulturu online! Národní divadlo spustilo podcastový kanál

V divadle vzniklo šest různých scén. Program zaměřili na prolínání žánrů a překvapivou spolupráci známých protagonistů z různých oborů. „Statisíce sledujících diváků jsou důkazem, že kultura je pro nás i v těžkých chvílích důležitá. Udělali jsme radost velkému počtu diváků, z čehož máme zas radost my. Jediné, co chybělo, byl potlesk publika. A ten si zaslouží všichni účinkující, lidé z organizačních týmů a mnoho jednotlivců i institucí,“ uvedl David Gaydečka, jeden z iniciátorů koncertu a producent festivalu Metronome Prague.

Akce respektovala všechna platná koronavirová opatření. Jednotlivé lokace byly dezinfikované a stavebně oddělené, umělci se na nich průběžně střídali a všichni před příchodem absolvovali měření teploty. Šatny měli účinkující oddělené a všichni v zákulisí nosili ochranné pomůcky.

ČT art je televizní stanice České televize určená příznivcům kultury. Vysílání zahájila 31. srpna 2013. Prvním odvysílaným filmem se stal Alois Nebel. Výkonným ředitelem byl jmenován Tomáš Motl. Stanice je v provozu denně mezi osmou hodinou večerní a druhou ranní, v době od 06:00 do 20:00 je na stejné frekvenci vysílán dětský televizní kanál ČT :D.

adp/ČTK

Včera, 08:19
Světelná instalace, která připomíná proměny životního prostředí na planetě Zemi, bude od dnešních 12:00 vidět...
21.4.2021
Říčanští policisté prošetřují případ nevhodného chování muže vůči dětem z posledních dní. Ten je měl...
21.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
21.4.2021
Nedávné uzavření okresů jasně ukázalo, jak důležitou roli v životě Pražanů hraje veřejná zeleň. Mezi...
20.4.2021
Radnice Prahy 10 se stejně jako další pražské městské části tento týdne připojí k testování...
20.4.2021
Bývalý pražský imám Samer Shehadeh si za pomoc k teroristickému útoku a financování terorismu odpyká...
20.4.2021
Světelným nápisem "Velezrada", který se v noci na dnešek objevil na budově Pražského hradu, se...
19.4.2021
Zhruba padesátka lidí se dnes odpoledne sešla před ruským velvyslanectvím v Praze na protest proti...
19.4.2021
Vedení Prahy vyzvalo vládu, aby vyjednala s Ruskem navrácení části Stromovky, kterou zabralo v roce...
19.4.2021
Úspěšné inscenace, které jistě pobaví, i jednu chytlavou novinku nabídne v létě divákům pražské Švandovo...
19.4.2021
Radnice Prahy 5 plánuje franšízu s Českou poštou na provoz pobočky pošty Partner+ ve Voskovcově...
Reklama