Stravenky pro zvířata. Podpora pražské zoo zábavnou a edukativní formou

Lev indický, medvěd lední nebo tučňák Humboldtův, ale i gaviál indický, lezec či kasuár přilbový jsou jen zlomkem zvířat v pražské zoologické zahradě, kteří jsou zapojeni do nového mikrosponzoringu pojmenovaného Stravenky pro zvířata. Jedná se jednorázové příspěvky na stravu pro daná zvířata dle výběru. Co žere hrabáč kapský nebo klokan obrovský? Projekt má i edukativní přesahy.

Vedle sponzoringu a adopce se tak představila nová možnost, jak pomoci oblíbenému zvířeti každého návštěvníka. První možnost, jak darovat nižší finanční částku, než tomu bylo doteď, ale i pomoc zoologické zahradě, která je v současné době zavřená kvůli vládním opatřením. To jsou Stravenky pro zvířata. Ceny se pohybují mezi padesáti až šesti sty korunami. Kterému zvířeti stačí jídlo na den za padesátikorunu a které se naopak pohybuje ve stovkách? Nejdražším členem této (zatím) padesátičlenné skupiny je medvěd lední. Ten totiž spořádá za den stravu za cenu až 600 korun.

Milovníky zvířat tak jistě potěší, že se v rámci projektu mimo jiné dozvědí, co jejich oblíbené zvíře žere. Jídelníček byl nejpoptávanější informací, na kterou se návštěvníci zoo dotazují. Stravenky jsou buď denní nebo měsíční a dárce jich může zakoupit více najednou. Každý měsíc navíc budou stravenky v jiném barevném provedení. Každý dárce pak obdrží děkovný e-mail s odkazem na stažení certifikátu, banneru a rámečku na svůj facebookový profil, kde může následně celý projekt propagovat.

Momentálně je tedy možné zakoupit stravenky pro padesát vybraných druhů zvířat, do budoucna se však počítá s rozšířením tohoto počtu. „I v uzavřené zoo musíme věnovat našim svěřencům veškerou péči, a tak jsme vděčni za každý příspěvek,“ vyjádřil se ředitel zoo Miroslav Bobek. V Praze byl doposud největší zájem o stravenky pro ďábly medvědovité. Za první čtyři dny, kdy je projekt v provozu, se prodalo 165 stravenek. Jeden dospělý ďábel sežere obden 800 gramů masa – nejraději mají králíky nebo zvěřinu. Jejich stravenka na jeden den tak vyjde na padesát korun. Zájem je také o stravenky pro hrabáče kapské nebo lemury kata – těch se prodalo asi 250 kusů.

Nejdražší je však obživa ledních medvědů. Jeden dospělý medvěd spořádá třikrát týdně 12 až 15 kilo masa, nejčastěji hovězího, vepřového, zvěřiny nebo samotných vnitřností, navíc třikrát týdně sežere 15 kilo mořských ryb jako jsou makrely, sledi nebo lososi. V neděli drží medvědi lední půst, ale dvakrát až třikrát týdně navíc dostávají půl litru lososového oleje. U každého zvířete se tak na webových stránkách stravenky.zoopraha.cz zájemce dozví, co dané zvíře spořádá a kolik toho je. Kdo například do teď žil v domnění, že gorily žerou jen banány? Gorily nížinné však téměř žádné ovoce nejí a banány už vůbec ne.

Dnes, 12:13
Pražský magistrát propustí do konce letošního roku sedm procent z celkem asi 2 300 zaměstnanců,...
Dnes, 07:50
Pasta Oner, český vizuální umělec, se po čtyřech letech představuje v Praze svou sólovou autorskou...
Dnes, 06:40
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 06:40
Ulicí V Holešovičkách vedoucí od mostu Barikádníků po Vychovatelnu projede denně sto tisíc aut. Zoufalí...
Dnes, 06:30
Když bylo v Praze 28. září 1842 otevřeno tzv. Nové divadlo, byla vlastně otevřena jedna...
Dnes, 06:30
Nedávné politické turbulence kvůli pádu Dominika Feriho, čtyřky na pražské kandidátce koalice SPOLU, naznačily, že...
Včera, 07:52
Exministr Petr Arenberger nebyl jediný, kdo od Prahy 1 koupil velmi výhodně luxusní byt v...
11.6.2021
Výstava stovky historických motocyklů převážně české výroby dnes začíná na pražském výstavišti v Holešovicích na...
11.6.2021
Skvělý výhled na Prahu, dobré občerstvení i spousta mladých talentů v akci. Přijďte podpořit fotbalovou...
10.6.2021
V Říčanech byla potvrzena otrávená rybí návnada, varuje radnice na webu a sociálních sítích s...
9.6.2021
Pražští policisté pátrají po muži, který v úterý 25. května večer masturboval v tramvaji před...
Reklama