Strážníci s ochranou. Pražská městská policie nakoupila respirátory za miliony

Pražská městská policie nakoupila 50 tisíc roušek, 45 tisíc respirátorů třídy FFP2 a 7500 respirátorů třídy FFP3. Médiím to sdělil ředitel městské policie Eduard Šuster.

Na nákup byly vypsány veřejné zakázky, na jejich základě zaplatí městská policie za roušky tři koruny, za respirátory FFP2 16,7 koruny a za respirátory nejvyšší třídy 74 korun za kus. V nákupech bude pokračovat.

Městská policie kupovala podle Šustera ochranné pomůcky od začátku pandemie. „Po skončení krizového stavu městská policie vypsala, v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek, soutěže na nákup dalších ochranných pracovních prostředků,“ uvedl. Dodal, že tendry byly vypsány v otevřeném řízení 14. července. Do tendru na roušky se přihlásilo 14 zájemců, na respirátory nižší třídy 16 a o zakázku na dodávku respirátorů FFP3 mělo zájem sedm firem.

Strážníci tak budou mít zajištěny ochranné pomůcky zhruba do konce roku. S ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci budou nicméně v jejich pořizování pokračovat. „V nejbližší době budeme vypisovat další veřejné zakázky, a to na dodávku 70 tisíc roušek, 60 tisíc respirátorů třídy FFP2 a tří tisíc respirátorů třídy FFP3, gumových rukavic a dalších ochranných prostředků,“ sdělil Šuster.

Ochranné prostředky nakupují také další městské organizace i samotný magistrát. Podle inventury, kterou magistrát udělal na žádost Rady vlády pro zdravotní rizika, mělo město na konci července 800.000 jednorázových ústenek, 300.000 respirátorů FFP2, 50.000 litrů dezinfekce, skoro milion jednorázových rukavic a další desítky tisíc ochranných oděvů – návleků, brýlí, štítů, ochranných obleků, polomasek, ručně šitých roušek a podobně. Další materiál město průběžně dokupuje.

ČTK

Dnes, 04:00
V pražských Miškovicích na severním okraji hlavního města se nachází místo, které má opravdu bohatou...
Včera, 09:09
Chátrající usedlost Cibulka v pražských Košířích koupila Nadace rodiny Vlčkových, kterou nedávno založil generální ředitel...
Včera, 08:36
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 08:36
V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat....
Včera, 04:00
Soutěž na opravu Libeňského mostu nabrala zpoždění už víc než čtvrt roku. Technická správa komunikací...
Včera, 04:00
Florenc 21 – tak se jmenuje mezinárodní urbanistická soutěž, jejíž vítěz dá novou tvář části...
11.4.2021
Neuvěřitelných, neskutečných, nemožných...Taková synonyma bychom použili, kdyby člověk oslavil 130. narozeniny. Jaké slovo použít v...
11.4.2021
Loňské náklady na péči o pacienty s Parkinsonovou chorobou se vloni přehouply přes 400 milionů...
10.4.2021
V červnu má vyjet v Praze nová tramvajová linka 19. Tedy doufejme, že druhý pokus...
9.4.2021
Za posledních 70 let prošly Letenskými sady miliony lidí. Často byly sem, do sousedství Kramářovy...
9.4.2021
Na náměstí Bratří Synků v pražských Nuslích srazilo dnes po poledni nákladní auto muže, který...
Reklama