20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Středočeská ODS chce vědět, co dělal pro kraj bývalý manažer ANO

Středočeská ODS žádá po vedení kraje informace o tom, co pro hejtmanství dělal někdejší volební manažer ANO Martin Itterheim. Podle serveru iDnes.cz za 50.000 korun měsíčně radil hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO) s odpady. Přitom podobné smlouvy v součtu za miliony korun měl u Jihomoravského kraje či v Olomouci. Předseda klubu středočeských zastupitelů ANO Martin Herman řekl, že jde o odborníka na odpadové hospodářství a na jeho angažmá není nic divného.

Reklama

„Tento člověk získal podle zveřejněných informací od Středočeského kraje přes půl milionu korun a je na místě znát výsledek jeho práce, protože dle dostupných informací pracoval ve stejné době pro další kraje a jejich společnosti. Je povinností opozice se ptát, kolik času věnoval Středočeskému kraji a zda odvedené služby odpovídají vyplacené částce,“ uvedl poslanec a krajský zastupitel za ODS Martin Kupka.
Herman namítl, že je každého věc, pro koho pracuje. „Dělal pro Středočeský kraj, pracoval mimo jiné jako poradce pro odpadové hospodářství, a protože vím, že se v odpadovém hospodářství pohyboval nějakých patnáct dvacet let, tak mi to nepřijde divné,“ uvedl Herman. Podle něj také není nic zvláštního na tom, když má politik poradce.
„Díky tomu, že jsem byl volební manažer, měl jsem možnost poznat spoustu lidí v krajích. Se spoustou z nich jsem spolupracoval. A mnohdy jsem za to žádné peníze neměl. Protože chci, aby se věci pohnuly dopředu,“ řekl Itterheim iDnes.cz, ale o angažmá ve středních Čechách hovořit odmítl.
Podle webu SeznamZprávy si hejtmanství najímalo externisty na služby, jež normálně zajišťují pracovníci úřadu. Stálo to podle webu pět milionů korun ročně. Podle serveru byli mezi těmito pracovníky například někdejší ředitelka krajského úřadu Kateřina Černá nebo Pavel Dvořák, který byl stejně jako hejtmanka zastupitelem v Benešově. Vedení kraje to odůvodnilo tím, že po volbách v roce 2016 odešlo několik klíčových zaměstnanců a scházely pracovní síly. Smlouvy s externisty nelze podle hejtmanství zveřejnit bez souhlasu pracovníků, jejich souhlasy se snaží získat.
„Moc nás mrzí, že se jména dozvídáme postupně z médií a ne přímo od vedení kraje,“ uvedl předseda zastupitelů ODS Tomáš Havlíček. Jasné vysvětlení bude chtít slyšet na čtvrteční schůzce s Hermanem. Šéf klubu ANO ČTK řekl, že schůzka se domlouvala už dříve a její téma neznal. Jak řekl, domníval se, že občanští demokraté budou chtít zástupcům ANO vysvětlit jiné smlouvy, a to ty, které byly podepsány v době, kdy poslanec ODS Kupka působil na kraji na tiskovém oddělení.
Zdroj: čtk

Středočeský kraj odmítá, že by nevyřízených spisů neubývalo

Před 2 hodinami
Problémy s financováním nákladného projektu, které dosud bránily realizaci, pomůže vyřešit Vestec.
Dnes, 09:03
Dukla přivítala v posledním domácím utkání základní části FORTUNA:LIGY na svém hřišti Boleslav. Prohrávala 0:2,...
Včera, 19:18
Klokanům se na domácí půdě vůbec nedaří a šest kol v řadě v Ďolíčku neskórovali....
Včera, 15:35
Ve čtvrtek 9. května od 13:00 se pražský Střelecký ostrov promění v dějiště velkolepých oslav...
Včera, 13:26
Rada MČ Praha 12 schválila odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí ke stavbě bytového domu „Dvě...
Včera, 09:05
Židé v Praze jsou doloženi od 10. století, jejich sídliště byla soustředěna do několika míst...
20.4.2019
Historická budova pražského Národního divadla má požární signalizaci napojenou na dispečink s nepřetržitou službou, hlediště,...
20.4.2019
Technická správa komunikací (TSK) zahájí v květnu opravu severní lávky pro pěší na železničním mostě...
19.4.2019
Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů....
19.4.2019
Praha 7 bude mít ve Stromovce novou zastávku „Planetárium Praha“. Využívat ji budou historické vozy...
Reklama