-5℃
Dnes je 19. leden , svátek má Doubravka

Suché a teplé počasí přeje divadlům pod širým nebem

Do programu Letních shakespearovských slavností se ve čtvrtek 9. srpna přidala milostná komedie Večer tříkrálový. Až do 21. srpna ji mohou diváci vidět v Královské zahradě na Pražském hradě. Podobně jako jiným produkcím pod širým nebem přeje letošní horké a suché počasí. Slavnosti, které se hrají na čtyřech scénách v Česku a jedné na Slovensku, letos musely rušit jen jedno představení v Bratislavě. Letní scéna Divadla Ungelt na Hradčanech hlásí obsazenost přes sto procent a téměř vyprodáno má i letní scéna Studia Dva na Vyšehradě.

Reklama

„Vstupenky jsou téměř vyprodané. Začínáme ve 20 hodin, v místě, kde hrajeme, je v tu dobu již chládek, kolem protéká potůček… Pro herce může být někdy začátek horší, jeviště je situované na západ, ale v těchto dnech už je klima příjemné i pro ně,“ řekla ČTK mluvčí Ungeltu Linda Skarlandtová. „Návštěvnost počítáme na procenta, sto procent je vyprodání standardních míst. Máme ještě přístavky, takže letos jsme už s návštěvností kolem 110 procent,“ uvedla.

Letní scéna Ungeltu letos uvádí ve světové premiéře dramatizaci románu Betty MacDonaldové Kdokoli může dělat cokoli s Jitkou Smutnou, Terezou Kostkovou, Jaromírem Noskem či Jiřím Hánou. Hitem Ungeltu je inscenace Skleněný strop. Ve hře Davida Hareho hrají Tatiana Vilhelmová a Jiří Langmajer, jejichž duel ukazuje střet dvou silných osobností, které se nedokážou přestat milovat, ačkoli je všechno proti.

David Prachař: Živit se divadlem je dneska trošku problém

Studio Dva, které letos kromě Vyšehradu hraje i na středověké tvrzi Divice na Lounsku, také nemuselo rušit kvůli počasí žádné představení. „Postihlo nás jen krátce onemocnění herců, angína z horka, ale i herci jsou jen lidé. Diváci chodí rádi jako v minulých letech, možná i ti, kdo v zimě do divadla nejdou,“ řekl ČTK mluvčí scény Tomáš Přenosil.

Shakespearovské slavnosti v Praze zasáhl déšť jen úvodní večer v červnu, představení se ale jen přerušilo. Údaje o návštěvnosti ale chtějí pořadatelé poskytnout až po skončení. Festival má v srpnu na programu kromě Večera tříkrálového s Milanem Šteindlerem, Václavem Koptou či Martinem Pechlátem ještě Hamleta v Brně a v Ostravě Komedii omylů. Na pražské scéně HAMU se ode dneška hraje Sen noci svatojánské, který letos čeká derniéra, stejně jako Romea a Julii. Dvě oblíbená představení posledních ročníků slavností spojuje rukopis režijního dua SKUTR. Příběh milenců z Verony se bude hrát na Hradě od 24. srpna.

Erotikou prošpikovaná svatební crazy komedie Sen noci svatojánské nabízí herecké výkony Davida Prachaře, Vandy Hybnerové, Hany Vagnerové, Martina Písaříka či Marka Daniela. V hlavních rolích tragédie Romeo a Julie se představí Tereza Voříšková a Jan Sklenář, v dalších Dana Batulková, Lenka Krobotová či Saša Rašilov.

čtk

Eva Pilarová v New Yorku

Eva Pilarová bude na hudební scéně dlouhých 60 let. „Na novém cédéčku bude to, co kdysi zasáhla cenzura,“ říká zpěvačka

Včera, 17:36
Pražská zdravotnická záchranná služba (ZZS) letos plánuje koupit 15 nových sanitek a terénní vůz typu...
Včera, 17:11
V Praze na Václavském náměstí před sochou svatého Václava se dnes kolem 15:00 polil hořlavinou...
Včera, 16:28
Letos v květnu bude po roce od zahájení stavby dokončen parkovací dům o čtyřech nadzemních...
Včera, 15:34
Podepření mostu v pražské Bubenské ulici vyjde Technickou správu komunikací (TSK) na 15,89 milionu korun....
Včera, 13:35
S nově postavenou letovou dráhou se letiště lépe prodá. Tak její smysl vidí náměstek pražského...
Včera, 12:32
A za 7 dní vznikne vztah na dalších 5 let nebo do konce života, alespoň...
Včera, 12:31
Rádcům vrcholných středočeských politiků putovalo v uplynulém roce z veřejných peněz 2,3 milionu korun do...
Včera, 08:45
„Opakovaně jsme upozorňovali na nepřehlednost situace a na to, že na trase jedné linky autobusu...
17.1.2019
Vedení Prahy 1 souhlasí s převodem bývalého ateliéru sochařky Hany Wichterlové na Malé Straně na...
17.1.2019
Vedení Dolních Měcholup plánuje upravit náves, která se má stát příjemným centrem pro trávení času....
Reklama