29℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Sukulenty, to nejsou jen kaktusy. Pokochejte se v botanické zahradě krásou rostlinného těla

Po roční přestávce jsou opět zde chlupatí a pichlaví krasavci všech možných tvarů a velikostí. Expozice Svět sukulentů bude přístupná denně od 9 do 19 hodin až do 21. července.

Reklama

Všeobecně není známo, že sukulentní rostliny nejsou jen kaktusy, agáve, aloe a tlustice, ale existují sukulentní příbuzní révy vinné, pampelišky nebo tykve. Na světě roste více než 10 tisíc sukulentních rostlin ze 40 – 60 čeledí a stále se objevují další.

Vzhledem k více méně podobným podmínkám na stanovištích, kde sukulenty rostou, se u těchto rostlin vyvinuly formy, které jsou si vzhledově podobné, i když si nejsou vůbec příbuzné. Příkladem mohou být aloe a agáve, nebo kulovité či sloupovité kaktusy a sukulentní pryšce stejných tvarů, abychom jmenovali ty nejznámější. Tento jev se nazývá konvergence a návštěvníci mohou být překvapeni, co vše může v bezlistém stavu vypadat jako stejná rostlina.

Třetí pražskou botanickou zahradu můžete poznat v doprovodu odborníků

I letos bude výstava sukulentů v Troji doplněna o prodej rostlin s možností poradit se o jejich pěstování s profesionály

Adam Ondra vysadil borovici arizonskou

A trochu z jiného soudku, nebo spíš květináče…
V pondělí 3. června si v trojské botanické zahradě vysadil svůj strom talentovaný lezec Adam Ondra. Coby 96. osobnost se mladý sportovec zařadil vedle Ester Ledecké, jenž svůj strom sázela v květnu, a dalších sedmnácti představitelů českého sportovního světa, kteří se do projektu od roku 2009 zapojili.

Adam Ondra vysadil borovici arizonskou, odborně Pinus Arizonica. Tento druh pochází z jihozápadu Severní Ameriky. Největší souvislá populace roste v severním Mexiku.
„S Adamem Ondrou má mnoho společného, stejně jako on miluje skalnaté a nepřístupné oblasti, které velmi úspěšně zdolává,“ dodal Tomáš Vencálek, kurátor dřevin mírného pásma Botanické zahrady hl. m. Prahy.

FOTO: Výstava sukulentů v trojské botanické

Výstava sukulentů v trojské botanické - 1 záhrada u mamy.skVýstava sukulentů v trojské botanické - 2 DSC07188Výstava sukulentů v trojské botanické - 3 modrá strechaVýstava sukulentů v trojské botanické - 4_D6A8721 bota zVýstava sukulentů v trojské botanické - 5_D6A8709 bota z
Další fotky
Výstava sukulentů v trojské botanické - 0 DSC07192
Před 13 minutami
Přes letní měsíce opraví hlavní město přes šest desítek komunikací. Podle náměstka primátora pro dopravu...
Včera, 18:36
V půli června proběhlo terénní šetření v parku Parukářka a na Olšanském náměstí. Zjišťován byl...
Včera, 18:13
Na pražské Pankráci na rohu ulic Budějovická a Na Strži byl slavnostně odstartována ražba šachty...
Včera, 18:11
V areálu Pražské nemocnice IKEM zasahují policejní jednotky. Podle neoficiálních informací kvůli nahlášené bombě. Policie...
Včera, 17:00
Ostroh nad Nuselským údolím láká k romantickým procházkám, ale můžete si odtud odnést i kulturní...
Včera, 16:31
Pražský magistrát připravuje novelu vyhlášky, která zvedne cenu za svoz směsného odpadu o 30 procent...
Včera, 15:27
Myslivci vypustili do lesů v Divoké Šárce 14 zajíců. Odchoval je jeden ze členů tamního...
Včera, 14:33
Praha dá na výstavbu nového pavilonu goril v pražské zoologické zahradě o téměř 30 milionů...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Včera, 13:29
Pražský magistrát připraví legislativní změny, které by regulovaly používání sdílených elektrických koloběžek a podobných strojů,...
Reklama