Sukulenty, to nejsou jen kaktusy. Pokochejte se v botanické zahradě krásou rostlinného těla

Po roční přestávce jsou opět zde chlupatí a pichlaví krasavci všech možných tvarů a velikostí. Expozice Svět sukulentů bude přístupná denně od 9 do 19 hodin až do 21. července.

Všeobecně není známo, že sukulentní rostliny nejsou jen kaktusy, agáve, aloe a tlustice, ale existují sukulentní příbuzní révy vinné, pampelišky nebo tykve. Na světě roste více než 10 tisíc sukulentních rostlin ze 40 – 60 čeledí a stále se objevují další.

Vzhledem k více méně podobným podmínkám na stanovištích, kde sukulenty rostou, se u těchto rostlin vyvinuly formy, které jsou si vzhledově podobné, i když si nejsou vůbec příbuzné. Příkladem mohou být aloe a agáve, nebo kulovité či sloupovité kaktusy a sukulentní pryšce stejných tvarů, abychom jmenovali ty nejznámější. Tento jev se nazývá konvergence a návštěvníci mohou být překvapeni, co vše může v bezlistém stavu vypadat jako stejná rostlina.

Třetí pražskou botanickou zahradu můžete poznat v doprovodu odborníků

I letos bude výstava sukulentů v Troji doplněna o prodej rostlin s možností poradit se o jejich pěstování s profesionály

Adam Ondra vysadil borovici arizonskou

A trochu z jiného soudku, nebo spíš květináče…
V pondělí 3. června si v trojské botanické zahradě vysadil svůj strom talentovaný lezec Adam Ondra. Coby 96. osobnost se mladý sportovec zařadil vedle Ester Ledecké, jenž svůj strom sázela v květnu, a dalších sedmnácti představitelů českého sportovního světa, kteří se do projektu od roku 2009 zapojili.

Adam Ondra vysadil borovici arizonskou, odborně Pinus Arizonica. Tento druh pochází z jihozápadu Severní Ameriky. Největší souvislá populace roste v severním Mexiku.
„S Adamem Ondrou má mnoho společného, stejně jako on miluje skalnaté a nepřístupné oblasti, které velmi úspěšně zdolává,“ dodal Tomáš Vencálek, kurátor dřevin mírného pásma Botanické zahrady hl. m. Prahy.

FOTO: Výstava sukulentů v trojské botanické

Výstava sukulentů v trojské botanické - 1 záhrada u mamy.skVýstava sukulentů v trojské botanické - 2 DSC07188Výstava sukulentů v trojské botanické - 3 modrá strechaVýstava sukulentů v trojské botanické - 4_D6A8721 bota zVýstava sukulentů v trojské botanické - 5_D6A8709 bota z
Další fotky
Výstava sukulentů v trojské botanické - 0 DSC07192
Včera, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Včera, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
23.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
22.5.2020
Byla prodloužena, protože pořádně ani nezačala. Výstava v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha...
22.5.2020
V přírodní rezervaci Šance v Praze 12 se připravuje nová naučná stezka o keltském osídlení...
21.5.2020
Starosta Prahy 1 Petr Hejma představil záměr zpřístupnění čapadla nedaleko Karlových lázní a popsal i...
21.5.2020
V době koronakrize vytvořilo Multikulturní centrum Praha ve spolupráci s žáky Gymnázia Přípotoční aktualizovanou mapu...
Reklama