3℃
Dnes je 9. prosinec , svátek má Vratislav

SŽDC zvýší kontrolu trakčního vedení na pražské železnici

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) bude kvůli víkendovým výpadkům železniční dopravy v Praze častěji kontrolovat vybrané železniční úseky. Státní organizace tak chce předejít případným dalším potížím na tratích, sdělila mluvčí Správy železnic Kateřina Šubová.

Dráty spadlé na koleje v tunelech mezi Vršovicemi a hlavním nádražím omezily železniční dopravu v sobotu dopoledne, kdy byly některé rychlíky vyjíždějící z Prahy zrušeny, na jiné lidé čekali na nádražích i dvě hodiny. O den později pak porucha trakčního vedení zastavila provoz na pražském Masarykově nádraží. Vlaky do Kolína, Lysé nad Labem či Kralup nad Vltavou musely mimořádně začínat i končit na hlavním nádraží, v Holešovicích nebo ve Vysočanech. Oprava trvala skoro celý den a provoz byl plně obnoven až večer.

Podle serveru zdopravy.cz byl v úseku mezi odstavným nádražím, Vršovicemi a hlavním nádražím výpadek trolejového vedení za poslední dva týdny už podruhé, protože troleje jsou ve špatném stavu a na jejich výměnu se teprve čeká.

SŽDC v souvislosti s problémy ve Vršovicích nyní zavádí nad rámec standardní údržby a zvýšeného dohledu pravidelné noční kontroly a denní kontroly inkriminovaných úseků a dále pak týdenní pantografovou zkoušku.

V případě víkendových mimořádností šlo podle správy železnic o závady bočních držáků na nosných lanech trakčního vedení. Uvedené závady se podle Šubové běžnou kontrolou nedají odhalit.

Mluvčí také uvedla, že současná situace nijak nevybočuje z dlouhodobého průměru, ačkoliv poslední problémy mohou působit jako příliš časté, především kvůli výskytu v krátké době a vzhledem k velkým omezením v dopravě. To však bylo podle ní dáno specifiky a koncentrací železnice v Praze. Velký vliv má podle mluvčí především počasí, které je nejčastější příčinou poruchovosti trakčního vedení. V případě víkendových problémů v Praze však hlavní příčinou bylo opotřebení trolejí.

SŽDC letos ke konci října zatím evidovala 511 poruch a mimořádných událostí spojených s problémy na trakčním vedení. Během celého loňského roku se stalo 672 takových událostí.

Zdroj: čtk

Stromovku zkrášlilo 17 tisíc macešek. Na jaře vyjedou narcisy a tulipány

Před 2 hodinami
Radnice Prahy 4 před pár týdny rozhodla, že Branické divadlo bude pronajato spolku United Arts...
Dnes, 17:44
Narodil se v Plzni 30. dubna 1880 v rodině Josefa Böttingera (1839 – 1914), významného...
Dnes, 17:11
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 17:11
Jde do tuhého, našinec aby si vzal dovolenou, aby to všechno stihnul!
Dnes, 15:33
Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá na úterý 10. prosince další demonstraci, tentokrát na pražské...
Dnes, 10:09
Dub letní vysadila v pražské botanické zahradě v Troji Charlotta Kotíková. Pravnučka prvního československého prezidenta...
Dnes, 08:23
Pražský dopravní podnik (DPP) minulý týden zahájil rekonstrukci stanice metra C Opatov. Podnik stanici nejen...
Včera, 10:01
Radní Prahy 8 nesouhlasí se stavbou regulačního semaforu z Bohnic do Troji. Obávají se nárůstu...
7.12.2019
Spor o postup výstavby družstevního bydlení v pražské koalici Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil...
7.12.2019
Po 41 letech se Pražané a turisté dočkali chodníku procházejícího Vinohradskou třídu od Národního muzea...
7.12.2019
V době výročí 50 let od jeho náhlé smrti, 95 let od narození, ale také...
Reklama