Drsná procházka pražským podsvětím. Kolik tisíc se dá vyžebrat na Karlově mostě?

Další fotky

Sexuální služby, drogy, alkohol i vraždy. To jsou věci, o kterých jste si mysleli, že se dějí jen v amerických thrillerech. Ale tohle se děje v pražských ulicích, aniž byste to registrovali. Bývalý bezdomovec Karim vám na vlastní oči ukáže, kde a kdy se tyto věci v Praze dějí.

Spousta Pražáků ani neví, že jejich město nějaké podsvětí má. Bývalý bezdomovec, narkoman a prostitut Karim vás tímto podsvětím provede za pomoci projektu Pragulic. Celá prohlídka je velice naučná. Karim může díky své image působit jako naprostý blázen, nicméně je to chytrý, uvědomělý a vzdělaný člověk.

Magická Praha. Je pověst o Golemovi reálná? A proč stojí v chrámu sv. Jiří socha s vyhřezlými vnitřnostmi?

Prohlídka s extravagantním průvodcem

Celá prohlídka začíná na pražském Hlaváku. Odchytne si vás tam chlápek, ke kterému by jste se normálně nejradši nepřiblížili. Právě on vás osloví a zapíše si vás do svého telefonu. Poté, co se shromáždí celá skupina, začne  pouť pražským podsvětím.

Karim nesnáší, když mu někdo skáče do řeči. Sice to neřekne nahlas, ale dá vám to tónem hlasu najevo. On je váš ochránce, váš pán, váš pastýř. Prozradí vám informace, které si ani nepředstavíte. Mrazivé příběhy jsou pro něj naprosto všední a tak je i podává. Po velkou část prohlídky, která trvá od půl osmé do brzkých ranních hodin, budete mít pant na zemi.

Praha na začátku devadesátek: Rozjížděli to Stouni, vznikaly legendární kluby a připojili jsme se oficiálně na internet

Informace, které se jinde nedozvíte a mrazí z nich

Dozvíte se spoustu zajímavých věcí o místech, která v Praze denně navštěvujete nebo kolem nich pouze procházíte. Kde se dají sehnat drogy, alkohol, sexuální služby nejpestřejšího typu. Koloběh ulice a osud bezdomovců je dost krutý. Na ulici nedokáže přežít někdo bez důvěry ostatních bezdomovců. Dokonce mezi nimi funguje jakási pošta prostřednictvím kontejnerů. Tzv. „Interkontyshop“ – v překladu internacionální kontejner shop. Mnozí bezdomovci měli to štěstí a našli tu šaty, nábytek, šperky, mobily v hodnotě několika desítek tisíc.

Karim vás zavede i do café Louvre, kde se v minulém století v mezipatře prodávaly malé holčičky jako sexuální zboží. Dnes je tam prestižní restaurace. Ve foyer najdete mapu Prahy, na které vám váš průvodce ukáže oblasti, které jsou pod vlivem mafie. Mimo jiné vám ukáže, kde se vaří prvotřídní drogy a dá vám návod, jak se k nim můžete dostat.

Sexuální služby jsou moderním otroctvím. A Karim v něm nějakou dobu pracoval. Z koloběhu zlámaných rukou a žeber se dostal až „díky“ nakažení virem HIV. Kluby, ve kterých takovéto služby naleznete, jsou rozesety po celé Praze. Dokonce i leckterý český politik takový podnik navštíví. Pár vybraných politiků se dokonce nechává eskortovat společnicemi/spo­lečníky přímo z Hradu. Karim mimo jiné vypráví také otřesné historky o jednom z bývalých prezidentů ČR, které ani nemůžeme citovat.

Tajemství krvavé Ameriky: Jde o sebevraždy nebo nešťastné nehody?

Na ulici skončil jako nezletilý

Mimo tyto otřesné informace o dění v pražských ulicích se dozvíte celou škálu historických informací. Kde žil první prezident České republiky ví snad každý. Ale o dost méně z nás ví, odkud se do jeho oken koukali estébáci. Karim má Prahu v malíku. Každé zákoutí zná dost dobře a na každé ulici vám řekne, kde by se vyspal, kam by si zašel pro jídlo a nebo kde by vykonal ranní hygienu s toaletou. Ještě aby ne, na ulici byl od čtrnácti let.

Prohlídka s Karimem necílí na to vás donutit, abyste se v noci báli chodit například po Václaváku. To je druhořadý pasivní efekt. Karim chce lidem primárně ukázat, jak na ulici přežít, protože podle jeho slov se to může stát každému. Chce poukázat i na to, že není bezdomovec jako bezdomovec. Jeden vyplácí mafii tím, co si nakrade nebo vyžebrá, druhý jim dodává informace a ten třetí si žebráním na Karlově mostě vydělá čtyřku denně.

FOTO: Pražské podsvětí – Karim

Pražské podsvětí – Karim - Peníze – foto ACPražské podsvětí – Karim - KarimPražské podsvětí – Karim - KarimPražské podsvětí – Karim - Karim1Pražské podsvětí – Karim - Karim2
Další fotky
Pražské podsvětí – Karim - karim3Pražské podsvětí – Karim - Karim4Pražské podsvětí – Karim - Karim5Pražské podsvětí – Karim - Karim6Pražské podsvětí – Karim - Karim7Pražské podsvětí – Karim - Karim

Za celou prohlídku ujdete krásných deset kilometrů a dostanete nálož informací, se kterými se budete ještě dlouho vyrovnávat. Pak už se na ulice Prahy nebudete nikdy dívat stejně.

Příběh tajemného Péráka: Postrach esesáků nebo žen?

 

Včera, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Reklama