Technoparty na Benešovsku provázely drogy a rušení nočního klidu

Na technoparty u Hlaváčkovy Lhoty na Benešovsku budou místní nejspíše ještě dlouho vzpomínat. Plné ruce práce měla i policie. Ta zveřejnila celkovou bilanci čtyřdenní akce. Udělala 430 dechových zkoušek na alkohol a 182 testů na přítomnost drog, řešila 25 oznámení rušení nočního klidu, maření výkonu úředního rozhodnutí a přechovávání omamných látek.

Do Hlaváčkovy Lhoty se mezi 24. a 27 červencem nahrnuli příznivci techna z Česka, Německa i Rakouska.

„Policisté po celou dobu spolupracovali s Krajskou hygienickou stanicí, pořadateli akce, majiteli pozemků a místní starostkou. Dohled prováděly desítky policistů pořádkové jednotky, dále cizinecká, dopravní a pořádková policie. Nechyběli ani policisté služební kynologie a antikonfliktní tým. K monitoringu byl využíván vrtulník Letecké služby ČR a dron,“ shrnula bilanci akce policejní mluvčí Lucie Nováková.

„Ruší to samozřejmě občany, není to nic milého. Nevěděli jsme o této akci dopředu, nikdo nás neupozornil, že by něco takového tady mělo proběhnout,“ reagovala na technopárty Lenka Sladkovská, starostka obce Ješetice, pod kterou Hlaváčkova Lhota spadá.

Tomu odpovídaly i počty oznámení o rušení nočního klidu. Podle informací policie jich bylo dohromady 25.

„Evidujeme a zpracováváme pět podnětů občanů, kteří podali stížnost na rušení nočního klidu,“ informovala Nováková po prvním dni.

Není se co divit, lidem z okolních obcí dunělo techno do uší od pátku.

„Jedna noc by asi šla, tohle je ale hrozné, kdo to má vydržet“ říká jedna z obyvatelek Hlaváčkovy Lhoty.

„Jsme tedy moc rádi, protože to byl děs, no,“ dodává další.

Kromě rušení nočního klidu měli návštěvníci techno párty obsadit i pozemky, které na akci nebyly pronajaté. Česká televize uvedla, že technoparty se rozšířila i na okolní pozemky, jejichž majitelé s takovým užitím nesouhlasili. Je možné, že vlastníci okolních pozemků budou požadovat náhradu škody.

Návštěvníci technoparty se dopouštěli i trestných činů.

„Zjištěny a řešeny byly i dva trestné činy a to Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ uvedla Nováková.

Na žádost účastníků technoparty policisté provedli 300 preventivních dechových zkoušek a 4 preventivní testy na přítomnost omamných a psychotropních látek.

Důslednou kontrolou na přítomnost alkoholu a návykových látek prošli odjíždějící účastníci. Dechových zkoušek bylo nakonec u řidičů provedeno 430 a testu na přítomnost omamných a psychotropních látek se podrobilo 182 osob. Někteří návštěvníci neváhali řídit auto pod vlivem alkoholu nebo drog.

„Za volant usedlo pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek 39,“ shrnula Nováková.

Policisté řešili i 14 dopravních přestupků.

Hygienici se ve spolupráci s policií snažili zajistit, aby účastníci technoparty dodržovali veškerá hygienická nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru.

„V této chvíli je to tak, že platí maximální účast 1000 osob v jednom odděleném sektoru. Akce může mít až 5000 osob, ale každá tisícovka musí být v odděleném sektoru,“ řekla mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová. Hygienici byli v případě potřeby připraveni na místo vyjet.

Počet tanečníků se ale postupně snížil.

„Akce účastní maximálně 800 osob, z toho je přibližně 200 cizinců, převážně z Německa a Rakouska,“ informovala při akci Nováková.

Na Benešovsku se nejednalo o první akci tohoto druhu, policie původně hlídala louku v Blažimi, kde se technoparty konala loni. Ta je zhruba 30 kilometrů od Hlaváčkovy Lhoty, kam se účastníci akce letos sjeli. Podle mluvčí Novákové do Blažimi nepřijel nikdo.

FOTO: Technoparty na Benešovsku provázely drogy a rušení nočního klidu

Technoparty na Benešovsku provázely drogy a rušení nočního klidu - Technopárty končí, snímek z policejního dronu_PČR.jpgTechnoparty na Benešovsku provázely drogy a rušení nočního klidu - pokutkaTechnoparty na Benešovsku provázely drogy a rušení nočního klidu - gutentagTechnoparty na Benešovsku provázely drogy a rušení nočního klidu - foukáme
Dnes, 06:25
Ačkoliv bylo muzeum založeno už v roce 1818 jako Vlastenecké muzeum, jeho pozdější symbol, budova...
Včera, 15:24
Letecké muzeum Kbely otevřelo své brány pro veřejnost v sobotu 15. května, Vojenské technické muzeum...
Včera, 14:52
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:52
Policisté pátrají po neznámém muži, který rozbil skleněnou výplň předních dveří linkového autobusu. Neznáte ho? 
Včera, 10:42
Výstava u Generálního štábu v Praze 6 přibližuje kritický rok 1941 na válečných frontách i...
Včera, 07:00
Novorenesanční budovu někdejšího benediktského kláštera nedaleko zahrady Kinských čeká velkolepá budoucnost. Ze zanedbaného bývalého poštovního...
Včera, 06:30
Slavný chirurg Jan Pirk koncem června letošního roku odchází z funkce přednosty kardiocentra pražského IKEM....
16.5.2021
Velkou atrakcí jubilejní výstavy se stala Česká chalupa. Odpovídala dobovému zájmu o „lidové umění“, i...
16.5.2021
S Václavem Štětinou, šéfem firemního bankovnictví Raiffeisenbank, jsme mluvili o tom, jak se změnilo fungování...
rozvodněný Botič
15.5.2021
Dobrodruh na kánoii se ve večerních hodinách plavil na pražské říčce Botič.
přívoz
15.5.2021
V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina...
Reklama