Tlačit na sílu přestává fungovat, zjišťuje náměstek primátora Adam Scheinherr

Minulý týden byl černým pro pražského náměstka primátora pro dopravu Adama Scheinherra. Tři porážky v jeden týden jsou silnou fackou. Jenže svým politickým stylem šel k prohrám dobrovolně naproti.

Nové autobusy nemají „jeho“ vizuál, buspruhy nebudou platit v noci a na novou tramvajovou trať nebude jezdit tramvaj. Jo, slušná nálož, kterou nepřeji ani politickému protivníkovi.

Úterý: Nové autobusy vyjedou v původním vizuálu

Dopravní podnik hl. m. Prahy se pochlubil na internetu fotkami nových autobusů. Do garáží přijela první pětice vozů Solaris Urbino 10,5 Midibus+. Ty bude dopravní podnik vypravovat především na linky 101 a 138.

Jenže nové autobusy jsou ve starém červeno-bílém vizuálu. A to i přesto, že radní pro dopravu Adam Scheinherr při představování nového vizuálu PID říkal: „…nová vozidla pražské MHD budou v novém moderním řešení, které poprvé v historii vzešlo z designové soutěže. U stávajících dopravních prostředků bude lak nahrazován při velkých rekonstrukcích a hlavně při doplňování vozového parku – nákupu nových dopravních prostředků…“.

Nestalo se. Celá akce s novým vizuálem začíná vypadat směšně. Bohužel. Nejprve se vedení města bálo vyhlásit veřejně vítěze soutěže na nový vizuál (soutěž byla vyhodnocena v listopadu 2019, veřejné představení vítěze až v srpnu 2020) a potom si město neohlídá, aby jeho dopravní podnik nové autobusy objednal v novém vizuálu (o výherci výběrového řízení na nové autobusy psal Československý Dopravák v únoru 2020).

Nové autobusy pro pražskou MHD vzbuzují první otázky

Jasně, někdo bude říkat, že neexistuje ještě třistastránkový manuál nového vizuálu. Ale už je rok po soutěži! Navíc udělat přednostně manuál pro autobusy, které se vědělo, že DPP bude objednávat a mohly slavnostně vyjet v novém vizuálu… takovou šanci dokáže promarnit málokdo. Možná jen člověk s ambicemi na ministerstvo dopravy.

To, že nový vizuál mezitím odmítl Patrik Kotas na „svých“ tramvajích a metru už nemá cenu ani připomínat. Natož nejasný postoj Středočeského kraje. Přitom jednotný vizuál by si Pražská integrovaná doprava zasloužila.

Čtvrtek: Zastupitelstvo proti Scheinherrovým nočním BUS pruhům

Na sílu chtěl tým kolem Adama Scheinherra protlačit zavedení platnosti BUS pruhů v noci a o víkendech. O návrhu nejednal ani se členy Výboru pro dopravu HMP a nechtěl bod projednat ani na zastupitelstvu HMP. Čeho se bál? Neměl dostatek argumentů?

Nakonec neměl ani dostatek síly, aby návrh prohlasoval v koalici, natož na celém zastupitelstvu, jak informoval v Dopravním podcastu Jiří Koubek, zastupitel HMP za TOP 09.

Zastupitelé odmítli noční zákaz vjezdu aut do pruhů pro MHD

Pátek: Tramvaj na Pankrác nevyjede

A tohle byla poslední rána. Od začátku stavby tramvajové trati na Pankrác jsou zřejmé rozpory mezi magistrátem a městskou částí Praha 4. Legendární je tisková konference ze zahájení stavby. Zatímco Praha 4 považuje pár metrů nových kolejích za dobrou přípravu pro výluku metra C ve spojitosti se stavbou metra D, magistrát chtěl kvůli pár desítkám metrů nových kolejí zavádět novou tramvajovou linku 19.

I tady probíhala jednání na sílu. A opět to nevyšlo. ROPID musel oznámit, že linka 19 nakonec nevyjede, ač už jí měl navrženou, protože Praha 4 se postavila za cestující. Radnice Prahy 4 odmítla přestupy navíc při cestování, jelikož několik jiných linek by bylo účelově zkráceno, aby se lidé uměle „nahnali“ do tramvajové linky 19.

Tramvajová linka 19 měla zkomplikovat cestování, cestujícím zůstane přímá linka 193

Tento článek pochází z webu MHD86.cz.
Včera, 18:35
Krize na pražském trhu s byty se prohlubuje, ceny za posledních pět let vzrostly o...
Včera, 17:43
Zatímco „státní večerka“ se posunula z 21. na 23. hodinu, denní provoz MHD zůstává v...
Včera, 10:33
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 10:33
Index protiepidemického systému PES dnes zůstal sedmý den v řadě na 57 bodech ze sta,...
Včera, 07:55
Vloni na podzim, dva týdny před 94. narozeninami, zemřel jeden z nejvýraznějších českých filmových režisérů...
28.11.2020
Pražané nepřijdou o letošní vánoční oslavy, i když se vzhledem k pandemii covidu-19 ponesou v umírněnějším duchu....
28.11.2020
U železniční zastávky v pražských Běchovicích dnes ráno srazil rychlík přibližně 30letého muže. Mladík zraněním...
28.11.2020
Stovka mladých lidí, zejména cizinců, si ani přes vládní zákaz nenechala ujít nelegální party v...
28.11.2020
Pražský magistrát nechal v pátek večer rozsvítit vánoční strom na Staroměstském náměstí. Původně se měly...
27.11.2020
Děti ze školek v šesté městské části připravily seniorům a seniorkám z domovů a léčeben dlouhodobě nemocných...
27.11.2020
Pražský magistrát vypsal tendr na dodávku laviček a košů v designu, který v roce 2017...
Reklama