11℃
Dnes je 26. květen , svátek má Filip

Topkařka z Prahy 6 píše Kolínské otevřený dopis, že chybí okruh. A řidiči dál stojí v kolonách

Další fotky
Reklama

Podle Smutné je dopravní situace černá až nejčernější

„Namísto neustálého hledání aktivistických pseudodůvodů, že něco nejde, by Praze a jejím občanům nejvíce prospělo respektování odsouhlaseného rozvoje a urychlené vybudování staveb dopravní infrastruktury, které Praze konečně uleví,“ píše architektka Eva Smutná.

„Jsem si zcela jistá, že obyvatelé hlavního města a všichni, kdo do naší metropole denně přijíždějí, nebudou souhlasit s Vámi citovaným výzkumem, který byl uveřejněn v Hospodářských novinách v listopadu loňského roku, ze kterého vyvozujete a veřejně deklarujete, že dopravní situace v Praze není tak černá, jak se Vám snažím podsouvat.
Podle Vašeho názoru máme jednu z nejlepších dopravních mobilit z evropských metropolí, tak proč stavět nějaké další dopravní stavby. Kvůli těmto Vašim nekonečným obstrukcím a nechuti po jakékoliv aktivitě, vedoucí k úspěšnému zahájení příprav a následnému dokončení vnějšího okruhu, se musí většina Pražanů denně potýkat s nekonečnými kolonami, imisemi, hlukem a dalšími jevy, které doprovází současnou dopravní situaci nejen v Praze 6, ale vlastně v celé Praze.
I proto Vás opakovaně a bohužel bezvýsledně na Zastupitelstvu hl. m Prahy interpeluji či žádám o doplnění bodu o důsledcích neúnosné dopravní situace v souvislosti s dostavbou Silničního okruhu kolem Prahy, a s tím spojeným vyhlášením stavební uzávěry kolem jeho dosud nerealizované části, aby budoucí výstavbě okruhu již nic nebránilo.“

Urychleně dostavte okruh! psala Smutná také Babišovi, když přišel do Strakovky

Podle Smutné jí Petra Kolínská při interpelacích odpověděla, že pražské zastupitelstvo schválilo v listopadu 2016 aktualizaci strategického plánu, kde je jasně deklarováno, jak se bude pokračovat v přípravě této dopravní stavby. Pro tento plán zvedla ruku i Trojkoalice, která ale stále hledá lepší trasu okruhu. Smutná se domnívá, že za tím není ani tak snaha najít nejlepší řešení, jako celý proces v předvolebním maratonu zdržovat.

Máme červen 2018 a nic se neřeší

„I proto jste dosud žádné usnesení, související se stavbou silničního obchvatu kolem Prahy a s ním spojené stavební uzávěry, Radě ani Zastupitelstvu hl. m. Prahy ke schválení nepředložila,“ vytýká Smutná Kolínské.
„Takto můžete základní problém odsouvat do nekonečna, a tím v zásadě ignorovat všechny závazné dokumenty, které byste měla z titulu své funkce jednoznačně respektovat a prosazovat. Zároveň i Metropolitní plán vytyčil v oblasti silniční automobilové dopravy prioritu dostavby „Pražského“ okruhu v dlouhodobě potvrzené poloze stanovené zásadami územního rozvoje Prahy z roku 2014. Faktem zůstává, že i kasační stížnost, podaná okolními obcemi, byla zamítnuta rozsudkem Nejvyššího správního soudu ze dne 25. 05. 2017, a tím je trasa okruhu opět stabilizovanou dopravní stavbou hlavního města a prioritní stavbou Prahy 6.“
Pro srozumitelnost jsme z textu vyřadili čísla různých vyhlášek a text mírně redakčně upravili.

Smutná: Veřejně se ptám…

S ohledem na uvedená fakta se Vás, paní náměstkyně Kolínská, veřejně a otevřeně ptám a vyzývám Vás k veřejné odpovědi, jaký konkrétní posun nastal v přípravě alternativní, tzv. „severní“ varianty. Předložte občanům nejen Prahy 6 získané souhlasy starostů dotčených obcí, kolem kterých hodláte Vámi preferovanou „severní“ variantu Silničního okruhu kolem Prahy vést.
Podotýkám, že na mém stole leží dopis z 13. prosince 2016, ve kterém středočeští starostové alternativní variantu obchvatu zásadně odmítají, můžete tedy předložit Pražanům změnu jejich jednoznačně odmítavého stanoviska?“ uzavírá otevřený dopis místostarostka Prahy 6 Eva Smutná.

FOTO: Místostarostka Prahy 6 Smutná píše Petře Kolínské

Místostarostka Prahy 6 Smutná píše Petře Kolínské - 1kolínská strana zelenýchMístostarostka Prahy 6 Smutná píše Petře Kolínské - 2 smutnáMístostarostka Prahy 6 Smutná píše Petře Kolínské - 3 kolínskáMístostarostka Prahy 6 Smutná píše Petře Kolínské - 4 smutná (2)Místostarostka Prahy 6 Smutná píše Petře Kolínské - 5 radnive6)
Další fotky
Místostarostka Prahy 6 Smutná píše Petře Kolínské - 5B nehoda autobusuMístostarostka Prahy 6 Smutná píše Petře Kolínské - 0 fronty na kulaťáku
Včera, 09:37
Už pět let putuje po vlastech českých výstava The Tap Tap na černo a teď...
Včera, 09:02
Dvě utkání s Baníkem v jeden týden, dvě trofeje. To není špatná bilance! Slávisté zažívají...
24.5.2019
Pražský magistrát společně se záchrannou službou budou Pražany ode dneška informovat o mimořádných událostech prostřednictvím...
24.5.2019
Pro veškerý silniční provoz bylo ve čtvrtek 16. května otevřeno Šárovo kolo, kde byla více...
24.5.2019
Z důvodu údržby tramvajové trati nepojedou v sobotu 25. května mezi 8 a 20. hodinou...
24.5.2019
Pastva v Praze organizovaná Odborem ochrany prostředí MHMP letos probíhá již 20. sezonu.
24.5.2019
Hvězdně obsazený, nejlepší hudební open air festival na Šestce, se odehraje o víkendu v magickém...
24.5.2019
Josef Šíma (1891 v Jaroměři – 1971 v Paříži) byl český malíř, patřící k významným...
23.5.2019
Prvního června otevře největší pražské biotopové koupaliště na Lhotce v Praze 4. Vyrostlo v minulém...
23.5.2019
V předpolí barokních bastionů, v Parku Maxe van der Stolea, se nachází bývalý vojenský hřbitov...
Reklama