Tři čárky jako na účtence. Praha 3 představila svoji novou vizuální identitu

Dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo bude sloužit jako komplexní styl, který sjednotí vizuální komunikaci městské části. Jak ukazuje facebook, už probudilo kreativitu mnohých.

Nahradit stávající zastaralé logo a reprezentovat Prahu 3 takovou, jaká opravdu je. Jako výraznou, autentickou a svébytnou městskou část.
Pro splnění tohoto úkolu byla před koncem minulého roku uspořádaná dvoukolová soutěž. Z prvního kola vzešlo 81 návrhů, ve druhém kole nejvíce ocenila porota návrh od Jakub Vaněk Studio, který je snadno identifikovatelný a odlišitelný od ostatních obcí. Pracuje se symbolem „trojky“ v originálním a současném pojetí.
Porotu zaujalo ucelené, promyšlené a kvalitní zpracování. Zároveň v sobě „trojka“ ukrývá velký potenciál pro komunikaci s veřejností a nabízí širokou paletu pro využití v online prostředí.

„Oslovil nás zapamatovatelný styl i možnost další práce s tímto nápadem. Přál bych si, aby se naše nové logo užívalo ve větší míře než to staré. Vydáváme spoustu materiálů, které tu identitu městské části nese. Uplatnění bude široké – na hlavičkovém papíru na dopisech, na našich propagačních materiálech, sociálních sítí, webových stránkách nebo v tištěných Radničních novinách,“ uvedl starosta Jiří Ptáček.

Pětadvacátý ročník Czech Press Photo můžete vidět na Staroměstské radnici ještě v lednu

Soutěž byla otevřená pro všechny zájemce z řad odborné veřejnosti. Z 81 odevzdaných anonymních prací vybrala porota tři nejlepší, které postoupily do druhého kola. Zároveň jim byla poskytnuta zpětná vazba, jak vyladit detaily a přiblížit se tak co možná nejvíc představám a potřebám zadavatele.

„Našim cílem bylo vytvořit uvolněný, lidský a jednoduchý vizuální styl, aby si ho lidé osvojili a aby dál žil svým životem. Identitu jsme založili na místech setkávání a mezilidských vztazích. Jsou to právě místa a vzpomínky, která spojují, jako první rande, místo pro tvoření, návštěva kina, klábosení se sousedem nebo sledování sportovního zápisu,“ přiblížili svůj vítězný návrh Barbora Micajová a Jakub Vaněk.

3 id_895955
(Praha 3)
Dnes, 14:00
Vichřice Sabine, která se přehnala Evropou a v neděli 9. února dorazila i k nám,...
Dnes, 07:11
Rada Prahy 2 v pondělí 17. února projednala záměr pražského magistrátu a společnosti Telefonica O2...
Včera, 17:11
Blížící se jaro začíná lákat k vycházkám a výletům. Jednou zajímavou předjarní vycházkou může být...
Včera, 12:11
Vršovické divadlo MANA chystá Podzimní sonátu, severské drama o rodinných vztazích od slovutného spisovatele a...
Včera, 09:33
V sobotu a v neděli mezi 10. a 16. hodinou se v hotelu Olympik Congress...
Včera, 07:34
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy rozšířila svůj vozový park o dvojici nových speciálů.
21.2.2020
Na tzv. nostalgické lince v Praze budou jezdit historické tramvaje T2. Veřejnost se jimi bude...
21.2.2020
Smíchovskou náplavku ovládnou v sobotu mezi 10. a 18. hodinou vepřové hody, vtipně zvané vepřobraní.
21.2.2020
V pražském průchodu sídla YMCA (Na Poříčí 12, Praha 1), kde už se představil nejeden...
21.2.2020
„Jeho citlivý smysl pro úměrnost, jasnou koncepci a logickou, účelností vázanou komposici, staví jej v...
Reklama