28℃
Dnes je 24. srpen , svátek má Bartoloměj

Tribuna Sever si opět koledovala! Neuposlechla Tvrdíkovy výzvy, ale uzavření pro tentokrát unikla

Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů. Kvůli řádění Tribuny Sever už padl nejeden trest a po minulém derby jí opět hrozilo uzavření.

Reklama

Pražská Slavia prožívá jednu z nejlepších sezon za posledních několik let. Vede v lize, v Evropské lize předvedla úžasné výkony a stále je ve hře o vítězství v MOL Cupu. Její skální příznivci z Tribuny Sever se ale narozdíl od svých miláčků neustále topí v problémech. Svůj klub stáli už mnoho peněz a navíc hrozí uzavření jejich sektoru.

Asi největší trest pro fanoušky sešívaných bylo uzavření velké části Tribuny Sever na největší zápas této sezony s Chelsea. Tento trest obdrželi za dřívější nepokoje při utkání s Genkem, kdy na hřiště vlétlo hned několik předmětů. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík tak poprosil fanoušky, aby se to již neopakovalo, a byla zavedena i jedna zajímavá změna, která měla takovému chování předcházet. Každý kelímek vyhozený do speciální krabice totiž podpořil mládežnický projekt.

Člověk by řekl, že se z toho fanoušci poučí, ale opak byl pravdou. Ještě než vůbec došlo na zmiňovaný zápas s Chelsea, se odehrál velice nepěkný incident na pohárovém utkání s Karvinou. Trenér soupeře a bývalý kouč Slavie i Sparty František Straka byl od příznivců Slavie hrubě urážen. Klubu dokonce hrozilo uzavření celého stadionu. Po dlouhých jednáních s disciplinární komisí byl trest nakonec zmírněn na dvouměsíční podmínku a pokutu 100 000 korun.

Multifunkční centrum O2 Universum u O2 areny se otevře v září

Jenže v tomto období se na Sinobo Stadium měla odehrát minimálně dvě vyhrocená derby se Spartou. Před tím prvním v rámci FORTUNA:LIGY Jaroslav Tvrdík vzkázal na Twitteru: „Moc prosím fanoušky, nutně Vás potřebujeme i na dalších zápasech, abychom si užili 25.5.2019 radost z poháru nad hlavou. Neoslabujte klub a tým svou případnou neúčastí. Fanděme fair play bez nenávisti a rasismu. Je to sezona snů a pojďme ji společně dotáhnout k úspěšnému konci.“ Zároveň je také upozornil před tím, že fanoušci Sparty určitě použijí pokřik „jude Slavie“: „Nenechte se vyprovokovat, oni nejsou v podmínce. Chceme držet oba poháry, bez fans to nedokážeme.“

Tato slova však Tribuna Sever neuposlechla. Na hanlivý pokřik sparťanů odpověděla svým vlastním „smrt Spartě“, a zároveň se svým rivalům poměrně slušně vyrovnala v množství pyrotechniky. Disciplinární komise se nakonec nerozhodla proměnit podmínku v nepodmíněný trest. Oba kluby ale dostaly velkou pokutu v hodnotě 300 000 korun.

Řádění Tribuny Sever už dostalo klub do mnoha problému a stálo jej stovky tisíc korun. I přes to, že podpora tohoto slavného sektoru je obrovská, poslední dobou Slavii spíše ubližuje. Jednotlivcům, kteří tyto trable způsobují, se snad už ani nedá říkat „fanoušci“. Obzvlášť, když po Praze narazíte na jejich samolepky se sloganem „Fotbal je jen záminka.“

Černá, Pražná, Kýchaná, Družebná, Smrtná a Květná – šestice, která hraje důležitou roli

 

 

Včera, 18:32
Atletická hala pro sportovce z hlavního města by mohla vzniknout v Jižním Městě v ulici...
Včera, 15:01
V Praze chodí do divadel ze 74 procent ženy, což je podobně jako ve čtyřech...
Včera, 14:18
Šlechtovu restauraci ve Stromovce, procházející postupnou rekonstrukcí, bude po jejím skončení provozovat Vinohradský pivovar. Vybral...
Včera, 12:19
Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit...
Včera, 07:33
Když před dvěma roky Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) oznámil cestujícím, že začne v...
Včera, 07:17
Praha 10 nechá pokácet čtyři okrasné sakury ve stromořadí v ulici V Olšinách. Důvodem je...
22.8.2019
Sochu sovětského maršála Ivana Koněva, která stojí v Praze 6, někdo polil rudou barvou. Policie...
22.8.2019
Hlavní město zvažuje možnost využít ke svozu odpadu do spalovny v Malešicích nákladní tramvaje, řekl...
22.8.2019
Na neblahé události 21. srpna 1968 a 1969 ve středu zavzpomínali lidé v různých částech...
22.8.2019
Pražané za prvních sedm měsíců tohoto roku vytřídili asi 236,6 tuny kovových obalů, loni to...
Reklama