7℃
Dnes je 18. říjen , svátek má Lukáš

Tribuna Sever si opět koledovala! Neuposlechla Tvrdíkovy výzvy, ale uzavření pro tentokrát unikla

Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů. Kvůli řádění Tribuny Sever už padl nejeden trest a po minulém derby jí opět hrozilo uzavření.

Reklama

Pražská Slavia prožívá jednu z nejlepších sezon za posledních několik let. Vede v lize, v Evropské lize předvedla úžasné výkony a stále je ve hře o vítězství v MOL Cupu. Její skální příznivci z Tribuny Sever se ale narozdíl od svých miláčků neustále topí v problémech. Svůj klub stáli už mnoho peněz a navíc hrozí uzavření jejich sektoru.

Asi největší trest pro fanoušky sešívaných bylo uzavření velké části Tribuny Sever na největší zápas této sezony s Chelsea. Tento trest obdrželi za dřívější nepokoje při utkání s Genkem, kdy na hřiště vlétlo hned několik předmětů. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík tak poprosil fanoušky, aby se to již neopakovalo, a byla zavedena i jedna zajímavá změna, která měla takovému chování předcházet. Každý kelímek vyhozený do speciální krabice totiž podpořil mládežnický projekt.

Člověk by řekl, že se z toho fanoušci poučí, ale opak byl pravdou. Ještě než vůbec došlo na zmiňovaný zápas s Chelsea, se odehrál velice nepěkný incident na pohárovém utkání s Karvinou. Trenér soupeře a bývalý kouč Slavie i Sparty František Straka byl od příznivců Slavie hrubě urážen. Klubu dokonce hrozilo uzavření celého stadionu. Po dlouhých jednáních s disciplinární komisí byl trest nakonec zmírněn na dvouměsíční podmínku a pokutu 100 000 korun.

Multifunkční centrum O2 Universum u O2 areny se otevře v září

Jenže v tomto období se na Sinobo Stadium měla odehrát minimálně dvě vyhrocená derby se Spartou. Před tím prvním v rámci FORTUNA:LIGY Jaroslav Tvrdík vzkázal na Twitteru: „Moc prosím fanoušky, nutně Vás potřebujeme i na dalších zápasech, abychom si užili 25.5.2019 radost z poháru nad hlavou. Neoslabujte klub a tým svou případnou neúčastí. Fanděme fair play bez nenávisti a rasismu. Je to sezona snů a pojďme ji společně dotáhnout k úspěšnému konci.“ Zároveň je také upozornil před tím, že fanoušci Sparty určitě použijí pokřik „jude Slavie“: „Nenechte se vyprovokovat, oni nejsou v podmínce. Chceme držet oba poháry, bez fans to nedokážeme.“

Tato slova však Tribuna Sever neuposlechla. Na hanlivý pokřik sparťanů odpověděla svým vlastním „smrt Spartě“, a zároveň se svým rivalům poměrně slušně vyrovnala v množství pyrotechniky. Disciplinární komise se nakonec nerozhodla proměnit podmínku v nepodmíněný trest. Oba kluby ale dostaly velkou pokutu v hodnotě 300 000 korun.

Řádění Tribuny Sever už dostalo klub do mnoha problému a stálo jej stovky tisíc korun. I přes to, že podpora tohoto slavného sektoru je obrovská, poslední dobou Slavii spíše ubližuje. Jednotlivcům, kteří tyto trable způsobují, se snad už ani nedá říkat „fanoušci“. Obzvlášť, když po Praze narazíte na jejich samolepky se sloganem „Fotbal je jen záminka.“

Černá, Pražná, Kýchaná, Družebná, Smrtná a Květná – šestice, která hraje důležitou roli

 

 

Včera, 16:44
Pražský tunel Blanka byl po více než čtyřech letech od uvedení do provozu zkolaudován, sdělil...
Včera, 16:22
Až do 21. října se holešovické Výstaviště stalo magnetem pro všechny příznivce kvalitního designu. Festival...
Včera, 13:35
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 13:35
Návštěvníci letošního Čokoládového festivalu v Galerii Harfa se mohou těšit na velkou atrakci – jedinečnou...
Včera, 09:32
Na jaře vyrostl ve Vysočanech nový tramvajový označník. Měl být nejnovějším technologickým výstřelkem. Digitální tabule...
Včera, 09:11
Hlídané parkoviště při ulici Chilská s kapacitou 212 parkovacích míst a 4 místa pro ZTP...
Včera, 08:34
Luděk Klusáček převzal po Martinovi Haškovi během reprezentační pauzy místo na lavičce Bohemians a spolu...
16.10.2019
Současnou pantomimu v nejlepší formě a kvalitě představí od 17. do 19. října přehlídka Mime...
16.10.2019
Mamut mezi stromy je opět mezi námi. V ďáblickém zahradnictví už na své nové majitele...
16.10.2019
Tak mnoho, tak málo. Pod tímto názvem se od 9. října 2019 v Domě U...
15.10.2019
Po roce se vrací do Prahy Divadlo bratří Formanů se svojí kočovnou Wild West Show...
Reklama