11℃
Dnes je 26. květen , svátek má Filip

Tribuna Sever si opět koledovala! Neuposlechla Tvrdíkovy výzvy, ale uzavření pro tentokrát unikla

Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů. Kvůli řádění Tribuny Sever už padl nejeden trest a po minulém derby jí opět hrozilo uzavření.

Reklama

Pražská Slavia prožívá jednu z nejlepších sezon za posledních několik let. Vede v lize, v Evropské lize předvedla úžasné výkony a stále je ve hře o vítězství v MOL Cupu. Její skální příznivci z Tribuny Sever se ale narozdíl od svých miláčků neustále topí v problémech. Svůj klub stáli už mnoho peněz a navíc hrozí uzavření jejich sektoru.

Asi největší trest pro fanoušky sešívaných bylo uzavření velké části Tribuny Sever na největší zápas této sezony s Chelsea. Tento trest obdrželi za dřívější nepokoje při utkání s Genkem, kdy na hřiště vlétlo hned několik předmětů. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík tak poprosil fanoušky, aby se to již neopakovalo, a byla zavedena i jedna zajímavá změna, která měla takovému chování předcházet. Každý kelímek vyhozený do speciální krabice totiž podpořil mládežnický projekt.

Člověk by řekl, že se z toho fanoušci poučí, ale opak byl pravdou. Ještě než vůbec došlo na zmiňovaný zápas s Chelsea, se odehrál velice nepěkný incident na pohárovém utkání s Karvinou. Trenér soupeře a bývalý kouč Slavie i Sparty František Straka byl od příznivců Slavie hrubě urážen. Klubu dokonce hrozilo uzavření celého stadionu. Po dlouhých jednáních s disciplinární komisí byl trest nakonec zmírněn na dvouměsíční podmínku a pokutu 100 000 korun.

Multifunkční centrum O2 Universum u O2 areny se otevře v září

Jenže v tomto období se na Sinobo Stadium měla odehrát minimálně dvě vyhrocená derby se Spartou. Před tím prvním v rámci FORTUNA:LIGY Jaroslav Tvrdík vzkázal na Twitteru: „Moc prosím fanoušky, nutně Vás potřebujeme i na dalších zápasech, abychom si užili 25.5.2019 radost z poháru nad hlavou. Neoslabujte klub a tým svou případnou neúčastí. Fanděme fair play bez nenávisti a rasismu. Je to sezona snů a pojďme ji společně dotáhnout k úspěšnému konci.“ Zároveň je také upozornil před tím, že fanoušci Sparty určitě použijí pokřik „jude Slavie“: „Nenechte se vyprovokovat, oni nejsou v podmínce. Chceme držet oba poháry, bez fans to nedokážeme.“

Tato slova však Tribuna Sever neuposlechla. Na hanlivý pokřik sparťanů odpověděla svým vlastním „smrt Spartě“, a zároveň se svým rivalům poměrně slušně vyrovnala v množství pyrotechniky. Disciplinární komise se nakonec nerozhodla proměnit podmínku v nepodmíněný trest. Oba kluby ale dostaly velkou pokutu v hodnotě 300 000 korun.

Řádění Tribuny Sever už dostalo klub do mnoha problému a stálo jej stovky tisíc korun. I přes to, že podpora tohoto slavného sektoru je obrovská, poslední dobou Slavii spíše ubližuje. Jednotlivcům, kteří tyto trable způsobují, se snad už ani nedá říkat „fanoušci“. Obzvlášť, když po Praze narazíte na jejich samolepky se sloganem „Fotbal je jen záminka.“

Černá, Pražná, Kýchaná, Družebná, Smrtná a Květná – šestice, která hraje důležitou roli

 

 

Včera, 09:37
Už pět let putuje po vlastech českých výstava The Tap Tap na černo a teď...
Včera, 09:02
Dvě utkání s Baníkem v jeden týden, dvě trofeje. To není špatná bilance! Slávisté zažívají...
24.5.2019
Pražský magistrát společně se záchrannou službou budou Pražany ode dneška informovat o mimořádných událostech prostřednictvím...
24.5.2019
Pro veškerý silniční provoz bylo ve čtvrtek 16. května otevřeno Šárovo kolo, kde byla více...
24.5.2019
Z důvodu údržby tramvajové trati nepojedou v sobotu 25. května mezi 8 a 20. hodinou...
24.5.2019
Pastva v Praze organizovaná Odborem ochrany prostředí MHMP letos probíhá již 20. sezonu.
24.5.2019
Hvězdně obsazený, nejlepší hudební open air festival na Šestce, se odehraje o víkendu v magickém...
24.5.2019
Josef Šíma (1891 v Jaroměři – 1971 v Paříži) byl český malíř, patřící k významným...
23.5.2019
Prvního června otevře největší pražské biotopové koupaliště na Lhotce v Praze 4. Vyrostlo v minulém...
23.5.2019
V předpolí barokních bastionů, v Parku Maxe van der Stolea, se nachází bývalý vojenský hřbitov...
Reklama