Tribuna Sever si opět koledovala! Neuposlechla Tvrdíkovy výzvy, ale uzavření pro tentokrát unikla

Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů. Kvůli řádění Tribuny Sever už padl nejeden trest a po minulém derby jí opět hrozilo uzavření.

Pražská Slavia prožívá jednu z nejlepších sezon za posledních několik let. Vede v lize, v Evropské lize předvedla úžasné výkony a stále je ve hře o vítězství v MOL Cupu. Její skální příznivci z Tribuny Sever se ale narozdíl od svých miláčků neustále topí v problémech. Svůj klub stáli už mnoho peněz a navíc hrozí uzavření jejich sektoru.

Asi největší trest pro fanoušky sešívaných bylo uzavření velké části Tribuny Sever na největší zápas této sezony s Chelsea. Tento trest obdrželi za dřívější nepokoje při utkání s Genkem, kdy na hřiště vlétlo hned několik předmětů. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík tak poprosil fanoušky, aby se to již neopakovalo, a byla zavedena i jedna zajímavá změna, která měla takovému chování předcházet. Každý kelímek vyhozený do speciální krabice totiž podpořil mládežnický projekt.

Člověk by řekl, že se z toho fanoušci poučí, ale opak byl pravdou. Ještě než vůbec došlo na zmiňovaný zápas s Chelsea, se odehrál velice nepěkný incident na pohárovém utkání s Karvinou. Trenér soupeře a bývalý kouč Slavie i Sparty František Straka byl od příznivců Slavie hrubě urážen. Klubu dokonce hrozilo uzavření celého stadionu. Po dlouhých jednáních s disciplinární komisí byl trest nakonec zmírněn na dvouměsíční podmínku a pokutu 100 000 korun.

Multifunkční centrum O2 Universum u O2 areny se otevře v září

Jenže v tomto období se na Sinobo Stadium měla odehrát minimálně dvě vyhrocená derby se Spartou. Před tím prvním v rámci FORTUNA:LIGY Jaroslav Tvrdík vzkázal na Twitteru: „Moc prosím fanoušky, nutně Vás potřebujeme i na dalších zápasech, abychom si užili 25.5.2019 radost z poháru nad hlavou. Neoslabujte klub a tým svou případnou neúčastí. Fanděme fair play bez nenávisti a rasismu. Je to sezona snů a pojďme ji společně dotáhnout k úspěšnému konci.“ Zároveň je také upozornil před tím, že fanoušci Sparty určitě použijí pokřik „jude Slavie“: „Nenechte se vyprovokovat, oni nejsou v podmínce. Chceme držet oba poháry, bez fans to nedokážeme.“

Tato slova však Tribuna Sever neuposlechla. Na hanlivý pokřik sparťanů odpověděla svým vlastním „smrt Spartě“, a zároveň se svým rivalům poměrně slušně vyrovnala v množství pyrotechniky. Disciplinární komise se nakonec nerozhodla proměnit podmínku v nepodmíněný trest. Oba kluby ale dostaly velkou pokutu v hodnotě 300 000 korun.

Řádění Tribuny Sever už dostalo klub do mnoha problému a stálo jej stovky tisíc korun. I přes to, že podpora tohoto slavného sektoru je obrovská, poslední dobou Slavii spíše ubližuje. Jednotlivcům, kteří tyto trable způsobují, se snad už ani nedá říkat „fanoušci“. Obzvlášť, když po Praze narazíte na jejich samolepky se sloganem „Fotbal je jen záminka.“

Černá, Pražná, Kýchaná, Družebná, Smrtná a Květná – šestice, která hraje důležitou roli

 

 

Dnes, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Dnes, 07:48
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
Včera, 13:55
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Včera, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
22.5.2020
Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli automatických řídicích systémů metra...
22.5.2020
Byla prodloužena, protože pořádně ani nezačala. Výstava v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha...
22.5.2020
V přírodní rezervaci Šance v Praze 12 se připravuje nová naučná stezka o keltském osídlení...
Reklama