Trojice v Praze posprejovala metro a napadla i dozorčího

Trojice lidí v Praze posprejovala vagon metra a napadla i obsluhu metra. Pracovníkům dopravního podniku stříkali pachatelé sprejem do obličeje. Incident se stal na konci října, útočníky se zatím nepodařilo vypátrat. Policisté prosí o pomoc při pátrání veřejnost.

Na webu policie to včera oznámil mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Policisté zveřejnili záznam incidentu z bezpečnostních kamer.

Případ se stal ve čtvrtek 24. října kolem 22:00 ve stanici metra Motol. Trojice v tmavém oblečení, kšiltovkách a s šátky přes ústa vyběhla na nástupiště a začala sprejovat na poslední vagon metra. „Nepřestali ani ve chvíli, kdy se na místo dostavila obsluha metra, která se jim snažila v činnosti zabránit. Zatímco dva z nich pokračovali v malování, třetí je bránil. Obrátil sprej proti zaměstnancům a opakovaně jim stříkal barvu do obličeje,“ popsal situaci Rybanský.

Brno staví vlastní metro. Jaké budou mezi brněnským a pražským metrem rozdíly?

Do potyčky se pak zapojili i ostatní pachatelé. Následně utekli do areálu blízké nemocnice. „Pokud máte jakékoli informace, které by vedly k odhalení totožnosti pachatelů, kontaktujte linku tísňového volání 158,“ uvedl mluvčí policie. „Rádi bychom se také touto cestou obrátili i na cestující, kteří tento incident mohli zaznamenat na své mobilní telefony. Pokud záznamem disponujete, kontaktujte tísňovou linku, nebo se s ním, prosím, osobně dostavte na policejní služebnu na Zličíně a předejte ho kolegům. Výrazně tím můžete přispět k odhalení totožnosti pachatelů,“ požádal veřejnost.

Případ policisté vyšetřují pro podezření z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Trojici pachatelů hrozí trest až dva roky vězení.

ČTK

Včera, 17:54
Pobočka Městské knihovny v Hloubětíně na Poděbradská ulici je od pátku 17. ledna uzavřena.
Včera, 14:42
Jak jsme už psali, v letošním a příštím roce nastane velká změna pro radotínské kulturní...
Včera, 12:01
Národní galerie chystá pro rok 2020 celkem 13 nových výstav. Výstavní sezona začne v březnu...
Včera, 08:22
Dobře pochopitelné a zapamatovatelné logo bude sloužit jako komplexní styl, který sjednotí vizuální komunikaci městské...
20.1.2020
Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují...
20.1.2020
Z dvaceti dvou návrhů, jak by měla vypadat veleslavínské nádraží, vybrala porota vítěze. Projekt Dalibora...
20.1.2020
Stěhování radnice Prahy 7 je plánováno na termín 10. až 21. února. Po dlouhých letech...
20.1.2020
Vedení Prahy chystá novelu vyhlášky o hazardu, která by zcela zakázala provoz hracích přístrojů v...
19.1.2020
Pražské městské části rozšiřují síť kontejnerů na kovy a kovové obaly z domácností prostřednictvím šedých...
Reklama