Trojice v Praze posprejovala metro a napadla i dozorčího

Trojice lidí v Praze posprejovala vagon metra a napadla i obsluhu metra. Pracovníkům dopravního podniku stříkali pachatelé sprejem do obličeje. Incident se stal na konci října, útočníky se zatím nepodařilo vypátrat. Policisté prosí o pomoc při pátrání veřejnost.

Na webu policie to včera oznámil mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Policisté zveřejnili záznam incidentu z bezpečnostních kamer.

Případ se stal ve čtvrtek 24. října kolem 22:00 ve stanici metra Motol. Trojice v tmavém oblečení, kšiltovkách a s šátky přes ústa vyběhla na nástupiště a začala sprejovat na poslední vagon metra. „Nepřestali ani ve chvíli, kdy se na místo dostavila obsluha metra, která se jim snažila v činnosti zabránit. Zatímco dva z nich pokračovali v malování, třetí je bránil. Obrátil sprej proti zaměstnancům a opakovaně jim stříkal barvu do obličeje,“ popsal situaci Rybanský.

Brno staví vlastní metro. Jaké budou mezi brněnským a pražským metrem rozdíly?

Do potyčky se pak zapojili i ostatní pachatelé. Následně utekli do areálu blízké nemocnice. „Pokud máte jakékoli informace, které by vedly k odhalení totožnosti pachatelů, kontaktujte linku tísňového volání 158,“ uvedl mluvčí policie. „Rádi bychom se také touto cestou obrátili i na cestující, kteří tento incident mohli zaznamenat na své mobilní telefony. Pokud záznamem disponujete, kontaktujte tísňovou linku, nebo se s ním, prosím, osobně dostavte na policejní služebnu na Zličíně a předejte ho kolegům. Výrazně tím můžete přispět k odhalení totožnosti pachatelů,“ požádal veřejnost.

Případ policisté vyšetřují pro podezření z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Trojici pachatelů hrozí trest až dva roky vězení.

ČTK

Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
10.8.2020
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
Reklama