8℃
Dnes je 22. únor , svátek má Petr

TSK slibuje, že opravy silnic v Praze se kvůli dopravní potížím zrychlí

Technická správa komunikací (TSK), která má na starosti opravy pražských silnic, chce v reakci na pondělní dopravní kolaps urychlit opravy nejzatíženějších úseků. Týkat se to má části městského okruhu v Dobříšské ulici a Jiráskova mostu. Na opravovaném úseku magistrály ve Wilsonově ulici byl pro řidiče otevřen druhý pruh.

Reklama

V pondělí postihl Prahu kvůli souběhu řady oprav dopravní kolaps. V důsledku kolon měla problémy i MHD, tramvaje stály v centru v dlouhých řadách. Začala oprava Jiráskova mostu, Wilsonovy ulice a křižovatky Bulhar. Pokračují práce v Husitské či Libušské ulici a příští týden začne mimo jiné oprava silnice K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most.

5 věcí, které Pražany nejvíc štvou: Bezohlední spoluobčané, špína, turisté a problémy v dopravě

Podle TSK se opravy plánují na letní měsíce záměrně z důvodu nižšího provozu. „S komplikacemi v dopravě jsme počítali, protože se jedná o významné komunikace, a upozorňovali jsme řidiče, aby si svou cestu naplánovali s dostatečnou časovou rezervou,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková. K pondělnímu kolapsu podle ní přispěla i řada dopravních nehod například v ulicích Legerova, Vodičkova, Radlická nebo na Karlově náměstí, Rašínově nábřeží či na mostě Legií.

V reakci na kritiku ze strany řidičů se TSK pokouší práce urychlit. Opravu vnitřního okruhu v Dobříšské ulici směrem do centra dokončila o šest dní dříve než bylo plánováno. Navazovat budou práce ve směru z centra, které by TSK chtěla stihnout za tři až pět dní. Celkem by se tak opravy úseku mohly dokončit dva týdny před původním termínem.

S ohledem na dopravní situaci také TSK otevřela další pruh v opravovaném úseku Wilsonovy ulice. „Řidiči přejíždí po vyfrézovaném úseku, projíždí tedy stavbou, proto je žádáme o zvýšenou opatrnost,“ uvedl generální ředitel TSK Petr Smolka. Dodal, že firma jedná s firmou Strabag, která opravuje Jiráskův most, aby se na mostě pracovalo v dvousměnném provozu. Křižovatka Preslova – V Botanice za mostem na smíchovské straně řeky by se měla otevřít v pátek.

Magistrát pro letošek odložil plánovanou kompletní rekonstrukci Vinohradské ulice. Dopravní podnik pouze opraví koleje v úseku mezi stanicemi Flora a Želivského. Dolní část ulice směrem k Národnímu muzeu se do konce roku opravovat nebude. Letos nebude výrazněji omezen provoz ani na Štěrboholské spojce.

Zdroj: čtk

Desítka pojmenovala mostek po Ukrajinci, který se tu na protest upálil. Jaké jméno dostane parčík?

Před 40 minutami
Únorové číslo humoristického měsíčníku SORRY, které vydává naše vydavatelství A11, dorazilo do trafik a stánků.
Před 1 hodinou
V Galerii 9 ve vysočanské radnici můžete až do 7. března vidět výstavu Martin Frind...
Dnes, 10:29
Komerční článek
Např. vysloužilou zářivku převezme každý odpovědný kolektivní systém zdarma, kdežto běžná odpadová firma si za...
Dnes, 10:29
Radnice Prahy 14 vyhlásila architektonickou soutěž o návrh na revitalizaci Centrálního parku u stanice metra...
Včera, 16:29
Most v Bubenské ulici u metra C Vltavská je ve špatném stavu a musel být...
Včera, 15:29
Pražský Újezd chce postavit dům pro seniory s 127 lůžky. V této chvíli má radnice...
Včera, 14:30
Někteří odsouzení političtí aktivisté se rekrutovali z pokrokového hnutí, což byla česká politická mládežnická organizace,...
Včera, 13:34
V sobotu 23. února mezi 10. a 18. hodinou se na Smíchovské náplavce – Hořejším...
Včera, 12:28
Demolice nebo radikální přestavba starých vil a jiných zajímavých objektů vždy rozproudí diskusi, jestli radnice...
Včera, 12:00
Osobní vlak dnes ráno v pražských Strašnicích srazil a usmrtil zhruba čtyřicetiletého muže. Provoz na...
20.2.2019
Bělohorskou ulici na Břevnově čeká zásadní rekonstrukce. Ta má třídu výrazně zklidnit, přibýt mají malé...
Reklama