Ťuk tuk, tady je rezignační dopis. Odťukne Babiš Ťoka nebo Ťok sám sebe?

Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) už dva roky podle informací redakce Náš REGION chystá svůj odchod z funkce. S šéfem, předsedou hnutí a premiérem Andrejem Babišem (ANO) už dlouhodobě nemá dobré vztahy. Vadí mu, jak ho ponižuje. Kdy odejde z vlády? Podle Babišových novin v řádu několika týdnů.

„Dan Ťok je introvert, má jiný způsob řízení lidí než šéf (Andrej Babiš – pozn. red.),“ řekl redakci Náš REGION zdroj z hnutí ANO, a pokračuje: „Ťok prostě nikdy nebude na lidi řvát, aby makali. Sám nemá rád, když na něj řve Babiš. A ten na něj od zimy řve čím dál víc.“ Nejen zprávy z Babišova blízkého okolí, ale i jeho deníky referují o konci Ťokova vládního angažmá.

hejtmanka

Komu a za co šlo sedm milionů korun? Jermanové úřad to tají

Deník MF Dne s odvoláním na důvěryhodné zdroje napsal, že od první výměny ministrů dělí kabinet Andreje Babiše maximálně týdny. Podle listu Ťok odejde z vlády na vlastní žádost a ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou (za ANO) v dohledné době vystřídá místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček. MF Dnes patří do vydavatelství Mafra spadající pod holding Agrofert, který Babiš zaparkoval po dobu svého aktivního politického angažmá do svěřenského fondu.

Odmítají to komentovat

„Kauzu nechci komentovat, aprílové žerty se nehodí,“ uvedl v pondělí ke spekulacím Ťok. Odmítl také kritiku opozice, že se minulý týden nezúčastnil jednání Sněmovny o kauzách spojených s tendrem na mýtný systém.

Otevřete okno, ovane vás „zubatá“. Prahu 6 sužují jedy ve vzduchu

V pondělí se nicméně Babiš sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Odmítl ale sdělit, co bylo předmětem jejich rozhovoru.

Ponížený ministr lituje

Už v minulosti trpěl současný ministr dopravy pod autoritativním vedením premiéra Babiše. Když jej například před rokem za zraků desítek lidí ponižoval podepsáním petice za zrychlení přípravy výstavby obchvatu České Lípy.

„Tady to podepište! Pěkně do prvního řádku,“ poroučel Babiš Ťokovi, jako by šlo doslova o nesvéprávného negramota. „Vy nemáte ani tužku, já vám ji půjčím. Ne, adresu tam prosím vás nepište,“ zesměšňoval ministra průpovídkami.

Kam se podělo téměř 50 tisíc? Rodiče žádají o vyúčtování lyžáku

Než Ťok nastoupil do politiky, působil jako generální ředitel ve společnosti Skanska. Do nejvyšších manažerských struktur se vypracoval z řadového referenta, který se včas naučil cizí jazyk. Podle vyjádření svých spolupracovníků není konfliktní osobností. „Má rád svůj klid, nemá rád novináře a pozornost. Nezvyšuje hlas. Proto se divím, že do toho s Babišem šel. Ale vím, že lituje a poslední dva roky přemýšlí každým dnem, jak z toho rozjetého vlaku vyskočit,“ uvedl důvěryhodný zdroj redakce, jeden z nejbližších kolegů Ťoka na úřadě.

Vrchol kariéry si zřejmě Ťok představoval lépe. Nakonec i on podlehne Babišově metodě řídit stát jako firmu. To je téměř jisté. Nezodpovězené zatím zůstává, kdy a z čí strany.

 

 

Drž úhel zlidovělo. Jakých TOP 6 hlášek ze seriálu Most! vede?

Dej si šlofík, budeš profík. Víte, kolik hodin je zdravé spát?

 

Dnes, 16:06
Jedním z dlouhodobých cílů koalice je zvyšování dostupnosti bydlení. Rostoucí ceny nájemného nejvíce zatěžují nájemce...
Dnes, 13:15
Tento týden začaly přípravy ke stavbě nového P+R parkovacího domu Černý Most III. Ten vznikne...
Dnes, 09:05
Paměť města. Takový název nese fotografická série dokumentaristů Apoleny Rychlíkové a Vladimíra Turnera. Podle slov...
Dnes, 08:22
V severní části Přezletic u Prahy se nachází prehistorické sídliště člověka vzpřímeného Zlatý kopec. Archeologové...
Dnes, 07:49
Unikátní skalničková zahrada v Prokopském údolí je znovu otevřená veřejnosti. K vidění tu je přes...
Včera, 17:00
Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověšené policemi s matrjoškami....
Včera, 14:42
Rada Prahy 2 schválila výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum...
Včera, 13:25
Městská knihovna v Praze otevírá sousedskou dílnu DOK16, kterou najdete v kobce č. 16 na...
Včera, 12:18
S možným rozšířením parkovacích zón navrženým některými městskými částmi dnes souhlasila Rada hlavního města Prahy....
Včera, 11:44
Soudních znalců ubývá, důvodem jsou podle Ilji Žukova z Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti Jana...
Reklama