U Sapy vzniká nový les, převážně dubový. A do Stromovky míří 155 nových stromů

Pražští lesníci mají na jaře i přes všechny poletující viry napilno. Výsadba lesa se totiž neřídí vrtochy nemocí, ale vhodnými klimatickými podmínkami. A ty nastaly právě teď. Pražské lesy se během letošního jara rozrostou o více než 107 tisíc dřevin. Mladé duby, buky, javory, jedle, borovice či modříny zamíří nejen do stávajících lesních porostů, ale dají vzniknout i novému lesu Na Musile v pražských Kunraticích.

Na paseky v pražských lesích, které vznikly především kvůli kůrovcové těžbě, se dostane 80 tisíc sazenic dřevin. Nejvíce zastoupenými druhy jsou dub zimní (32 tisíc), buk lesní (18 tisíc) a javor babyka (3 900). Z jehličnatých dřevin to je především jedle bělokorá (5 300), borovice lesní (2 200) a modřín opadavý (900).
Nejvíce stromků přibude v Modřanské rokli, Chuchelském háji, Divoké Šárce, Hostivařském lesoparku nebo v Milíčovském lese.

Zbývajících 27 700 sazenic lesních dřevin zamířilo již v březnu na plochu mezi Vídeňskou ulicí, Kunratickou spojkou a areálem tržnice Sapa. V tomto místě vzniká na více než tříhektarový les Na Musile. Sazeničky lesních dřevin byly vybrány tak, aby svým druhovým složením co nejvíce odpovídaly přirozené druhové skladbě v této lokalitě. Ve výsadbách tak převažují zejména listnaté druhy, 55 procent tvoří dub zimní, po 10 procentech jsou zastoupeny lípa a habr. Druhovou skladbu zpestřil javor mléč, javor babyka, ale taky třešně.
Z jehličnatých druhů tu najdete modřín, borovici nebo douglasku. A aby byl nový les v bezpečí, ochránili ho lesáci 1,5 kilometru dlouhou oplocenkou, která zajistí, že se do šťavnatých výhonků nepustí mlsná zvěř.

S pandemií přibyli i zvířecí pacienti. V přírodě není klid

Nové stromy nepřibývají jen v pražských lesích. Do konce května se 155 nových stromů dočká také pražská Stromovka. Park v letošním roce získá řadu nových a rodově i druhově zajímavých dřevin. Návštěvníci parku se mohou těšit například na jedli řeckou a obrovskou, borovici rumelskou a Wallichovu, javor italský, javor francouzský nebo javor tříkvětý, pajasan žláznatý, habr karolínský, habr Fangův, katalpu kříženou, kalopanax pestrý, magnolii, habrovec japonský a virginský, lípu Henryho a mongolskou, buk východní, buk lesní a 7 druhů dubů: dub cer, velkolepý, taborský, hvězdovitý, proměnlivý, sametový a dub leana.

Nové dřeviny míří do části parku zvané Bukovka, která se nachází mezi Planetáriem a restaurací Vozovna. Součástí výsadeb je také výměna 9 mladých jedinců, vysazených v posledních letech, kteří se nedokázali ujmout.
Další dřeviny ve Stromovce přibudou na podzim.

FOTO: Sázení ve Stromovce

Sázení ve Stromovce - 1 20200423_144645Sázení ve Stromovce - 2 IMG_20200415_124041Sázení ve Stromovce - 3 0200423_143458Sázení ve Stromovce - 4Sázení ve Stromovce - 5
Další fotky
Sázení ve Stromovce - 0 200423_145641
bezdomovectví_ilustrační obrázek
Dnes, 17:40
Pražský magistrát vypsal veřejnou soutěž na nákup hotelů, hostelů či bytových domů pro účely krátkodobého...
Dnes, 16:20
Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci září meziročně vzrostly o 3,2 procenta na...
Dnes, 15:00
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
Dnes, 15:00
Poslední ze série modernizací světelných signalizací v letošním roce. Křižovatka Komunardů x Plynární x Ortenovo...
Dnes, 13:00
Lidé, kteří mají neplatný řidičský průkaz, nemusejí spěchat na úřad pro nový doklad. Ministerstva dopravy...
Dnes, 11:00
Ačkoli zatím musí být veřejnosti nepřístupné, otevřelo se v Praze 7 nové bistro, a to...
Dnes, 08:11
Když se dnes řekne teroristický útok, každého asi napadne výbuch, šílený střelec nebo něco podobného,...
Dnes, 07:35
Omezení čeká na cestující, kteří využívají metro na Andělu respektive Na Knížecí. Kvůli výměně eskalátorů...
Včera, 18:20
Koncert Norbiho Kovácse ve čtvrtek 22. října – od 17 do 18 hodin – nabídne...
Včera, 17:10
Praha 6 odhalila sochu Marie Terezie. Stojí ve stejnojmenném parku na pražských Hradčanech. Socha byla...
Včera, 11:00
Pražští hasiči kvůli rostoucímu počtu nakažených a lidí v karanténě či izolaci slouží v minimálním...
Reklama