12℃
Dnes je 21. srpen , svátek má Johana

U stanice metra C Háje mají vyrůst bytové domy, obchody a náměstí

Reklama

Území má být podle studie strukturováno do několika částí. Vzniknout má nové centrum s náměstím. To by mělo být v úrovni prvního nadzemního podlaží. „Dojde tím k vytvoření městské třídy v místech, kde jsou dnes pouze pohledy do nadzemních garážových stání,“ píše se v materiálu.

Novou třídou má být Opatovská ulice. Její nová podoba počítá se stejnou šířkou jako nyní. Kromě jízdních pruhů pro auta a autobusy tu budou také tramvajové koleje, parkovací místa a stromořadí. Ulice bude bez nadchodů a podchodů.

Na jih od Opatovské autoři studie navrhují výstavbu domů, ve kterých budou převážně byty. V prvních dvou podlažích by pak byly obchody. Na západě jižní části by stála nová radnice a kulturně-společenské centrum. „V rámci bloku Nové radnice je uvažován výstup z metra s přímým napojením na nový vestibul,“ píše se v materiálu. Součástí této části je podzemní parkoviště pro 600 aut.

Severně od Opatovské u náměstí je navržena výstavba kombinující kanceláře, byty a komerční prostory s převahou administrativních ploch. Na západě severní části je navržený autobusový terminál se záchytným parkovištěm P+R s kapacitou 1000 stání. Součástí objektu P+R by mohla být čerpací stanice, která je nyní pod východem z metra.

Území, která nejsou v přímém kontaktu s městskou třídou nebo náměstím, autoři studie navrhují využít pro výstavbu pouze bytů.

Bloky domů budou respektovat stávající síť ulic, kterou v některých místech doplní. „Jediné výraznější změny jsou v přeložení ulice Bajkonurská a narovnání ulice Arkalycká. Ta je v přeložené části uvažována jako komunikace účelová,“ píše se v dokumentu.

Zlepšit by se mělo pěší propojení okolí stanice s Milíčovským lesem na jihu a Hostivařským lesoparkem rozkládajícím se severovýchodně od metra. Centrální park by měl být prodloužen tak, že lidé budou moci pohodlně projít až k plánovanému náměstí.

Studie se ale nelíbí Praze 11. „S návrhem jsem se detailně seznámil a připomínek mám k němu celou řadu. Nerad bych nicméně ovlivnil názory členů výboru pro územní rozvoj a životní prostředí či komise pro strategické a územní plánování, které projednání návrhu teprve čeká, proto mohu nyní pouze konstatovat, že realizaci rozvoje daného území v předložené podobě považuji za vyloučenou,“ uvedl na webu radnice místostarosta Martin Sedeke.

V minulosti se objevilo několik plánů na zástavbu okolí stanice metra. Jednou z nich byla například výstavba čtveřice vysokých domů. Proti se tehdy postavili místní obyvatelé. Dlouhé roky se mluvilo o opravě pochozí zóny u výstupu z metra, ani k ní ale nikdy nedošlo.

Zdroj: čtk

Herecký kníže z Kampy Eduard Kohout byl hvězdou Národního divadla, film mu ale moc velkých rolí nedopřál

Dnes, 13:37
Ryby z Cukrovarského rybníka a Velké Obůrky na Vinořském potoce byly vybity, nakazili se nebezpečným...
Dnes, 10:44
Cílem výstavy je připomenout osobnost panovníka a jeho dvůr na Pražském hradě v zrcadle gotického...
Včera, 18:37
Na začátku srpna bylo na Řezáčově náměstí nainstalováno nové pítko P, které ocení nejen návštěvníci...
Včera, 15:17
Ve středu 21. srpna mezi osmou a osmou vás na smíchovské pěší zóně čeká „Latino...
Včera, 13:33
Doprava na Slánsku, městská i meziměstská, se příští týden propojí s pražskou dopravou. Změní se...
Včera, 10:39
Hlavní město už má jasnou představu o budoucnosti Šlechtovy restaurace. Ve výběru provozovatele zvítězil Vinohradský...
19.8.2019
Zoo Praha vybrala zhotovitele pavilonu goril. Zvítězila společnost Strabag, která pavilon postaví za 209 milionů...
19.8.2019
Prázdniny nám tu naší metropolitní hudební zábavu trochu zkrouhly, ale nešť!
19.8.2019
Od 1. září dojde – na základě požadavku Prahy 6 na zlepšení dopravní obslužnosti Bubenče...
18.8.2019
Tradičně vypjatý souboj mezi Spartou a Baníkem se tentokrát obešel bez větších rvaček. Domácí výběr...
Reklama