6℃
Dnes je 20. březen , svátek má Světlana

U stanice metra C Háje mají vyrůst bytové domy, obchody a náměstí

Reklama

Území má být podle studie strukturováno do několika částí. Vzniknout má nové centrum s náměstím. To by mělo být v úrovni prvního nadzemního podlaží. „Dojde tím k vytvoření městské třídy v místech, kde jsou dnes pouze pohledy do nadzemních garážových stání,“ píše se v materiálu.

Novou třídou má být Opatovská ulice. Její nová podoba počítá se stejnou šířkou jako nyní. Kromě jízdních pruhů pro auta a autobusy tu budou také tramvajové koleje, parkovací místa a stromořadí. Ulice bude bez nadchodů a podchodů.

Na jih od Opatovské autoři studie navrhují výstavbu domů, ve kterých budou převážně byty. V prvních dvou podlažích by pak byly obchody. Na západě jižní části by stála nová radnice a kulturně-společenské centrum. „V rámci bloku Nové radnice je uvažován výstup z metra s přímým napojením na nový vestibul,“ píše se v materiálu. Součástí této části je podzemní parkoviště pro 600 aut.

Severně od Opatovské u náměstí je navržena výstavba kombinující kanceláře, byty a komerční prostory s převahou administrativních ploch. Na západě severní části je navržený autobusový terminál se záchytným parkovištěm P+R s kapacitou 1000 stání. Součástí objektu P+R by mohla být čerpací stanice, která je nyní pod východem z metra.

Území, která nejsou v přímém kontaktu s městskou třídou nebo náměstím, autoři studie navrhují využít pro výstavbu pouze bytů.

Bloky domů budou respektovat stávající síť ulic, kterou v některých místech doplní. „Jediné výraznější změny jsou v přeložení ulice Bajkonurská a narovnání ulice Arkalycká. Ta je v přeložené části uvažována jako komunikace účelová,“ píše se v dokumentu.

Zlepšit by se mělo pěší propojení okolí stanice s Milíčovským lesem na jihu a Hostivařským lesoparkem rozkládajícím se severovýchodně od metra. Centrální park by měl být prodloužen tak, že lidé budou moci pohodlně projít až k plánovanému náměstí.

Studie se ale nelíbí Praze 11. „S návrhem jsem se detailně seznámil a připomínek mám k němu celou řadu. Nerad bych nicméně ovlivnil názory členů výboru pro územní rozvoj a životní prostředí či komise pro strategické a územní plánování, které projednání návrhu teprve čeká, proto mohu nyní pouze konstatovat, že realizaci rozvoje daného území v předložené podobě považuji za vyloučenou,“ uvedl na webu radnice místostarosta Martin Sedeke.

V minulosti se objevilo několik plánů na zástavbu okolí stanice metra. Jednou z nich byla například výstavba čtveřice vysokých domů. Proti se tehdy postavili místní obyvatelé. Dlouhé roky se mluvilo o opravě pochozí zóny u výstupu z metra, ani k ní ale nikdy nedošlo.

Zdroj: čtk

Herecký kníže z Kampy Eduard Kohout byl hvězdou Národního divadla, film mu ale moc velkých rolí nedopřál

Před 1 hodinou
V pražské MHD by mohly být všechny autobusové zastávky na znamení. Změna by přinesla finanční...
Dnes, 13:33
V ulicích Prahy 8 funguje od roku 2013 terénní sociální služba pro děti a mládež...
Včera, 18:33
Policisté u obviněných objevili kokain a extázi, u jednoho z mužů i pěstírnu marihuany se...
Včera, 18:09
Když se řekne Apolinář, napadne většinu z nás bývalá záchytka. My se ale chceme věnovat...
Včera, 17:52
Dvojice kradla v obchodním centru ve Vinohradské ulici na Žižkově. Vyhlédli si obchod s mobilními...
Včera, 17:00
Vedení Prahy 12 se postavilo proti stavbě bytového domu Zelený Kamýk. Rada schválila odvolání proti...
Včera, 16:30
V pražské Zbraslavi mají nové kulturně-komunitní centrum. Za rekonstrukci dvou chátrajících pavilonů v Žabovřeské ulici...
Včera, 15:34
Takzvaná kontejnerová kavárna s veřejnými toaletami vznikne na Ortenově náměstí v Praze 7. Radnice nyní...
Včera, 14:45
Tak tohle je poměrně vtipná situace. Chlápek na Žižkově v Praze 3 vešel do prodejny...
Včera, 13:26
Ve středu 20. března se pěší zóna na Andělu od 8 do 19 hodin promění...
Reklama