17℃
Dnes je 22. květen , svátek má Emil

Uhříněves oceněna za chování k ženám: Uspěla v soutěži „Úřad roku půl na půl“

V soutěži „Úřad roku půl na půl – respekt k rovným příležitostem“ pro rok 2017 se Uhříněvsi nepodařilo obhájit loňské prvenství a o jeden jediný bod zůstala za vítězným Mostem.

Reklama

Uhříněves sice neobhájila loňské prvenství, ale umístila se hned na druhém místě v kategorii obcí II.-III. typu. Získala tak ocenění za skvělou práci v oblasti rovných příležitostí, personální, sociální a prorodinné politiky a to jak chováním k vlastním zaměstnancům a zaměstnankyním, tak prací pro veřejnost.

Vyhlášení výsledků proběhlo v rámci konference Rovné příležitosti, slaďování pracovního a rodinného života v zařízení Ministerstva vnitra v klášterní usedlosti Spiritka. Cenu za MČ Praha 22 převzala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Zdeňka Žaludová, která spolu s kolegyní Evou Roupcovou přednesla na konferenci příklady dobré praxe v městské části.

Rovnost žen a mužů v praxi

Soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže organizuje Ministerstvo vnitra České republiky ve spolupráci s dalšími organizacemi. Jejím cílem je monitoring a podpora zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principů gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy v České republice. Soutěže se může zúčastnit jakýkoliv úřad veřejné správy na obecní, městské i krajské úrovni. Letos se konal již jedenáctý ročník.

Odborná porota hodnotí širokou škálu služeb z oblasti rovných příležitostí, sociální a prorodinné politiky, které úřad poskytuje občanům, ale i vlastním zaměstnancům a zaměstnankyním. Nejde při tom jen o problematiku rovnosti žen a mužů, ale sleduje se například i podpora žen vracejících se z mateřské a rodičovské dovolené a to jak formou kurzů, tak možností pružné pracovní doby a částečných úvazků, péče o seniory, stejně jako rozšíření úředních hodin, aby naopak nebyli znevýhodněni pracující v standardní pracovní době.

Před 2 hodinami
Na východě Prahy by mohla v budoucnu vzniknout nová tramvajová trať. Takzvaná východní tangenta by...
Před 3 hodinami
Bohnice jsou čtvrtí mnoha rozměrů. Jsou dost nízko (177 metrů) i dost vysoko (330 metrů)...
Dnes, 14:28
Komerční článek
Katetry vyvinuté na konstrukční platformě  RIOCATH představují další přicházející revoluční český vynález v oblasti medicíny, který proniká na světovou scénu. Patentuje...
Dnes, 14:28
Tramvaje v pražských Bohnicích nepojedou v případě výstavby trati zdejším sídlištěm, jak bylo původně plánováno....
Dnes, 08:34
Ota Janeček okouzlený přírodou, všemi jejími formami, živými i těmi zdánlivě neživými, makrosvětem i mikrosvětem...
Včera, 18:42
Radnice v pražské Libuši nechá kompletně opravit pět místních ulic. Práce vyjdou městskou část na...
Včera, 16:28
Nový filmový klub se 1. června otevře ve funkcionalistické budově bývalé trafostanice u Jindřišské věže....
Včera, 15:27
Obce mají ze zákona povinnost vypravovat zesnulým, jejichž příbuzné se nepodaří dohledat, takzvané sociální pohřby....
Včera, 14:34
Praha 5 představila projekt výstavby dopravního terminálu na smíchovském nádraží. Vznikne tam autobusový terminál, záchytné...
Včera, 13:27
V pražské Nemocnici Na Bulovce je od půlnoci omezena péče kvůli havárii vodovodu mimo areál....
Včera, 12:34
Hlas Josefa Svobody rozhodl o tom, že padne koalice Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4...
Reklama