Ukázky zásahů záchranných složek na pražském výstavišti

Složky integrovaného záchranného systému (IZS) budou letos svou práci, vybavení a techniku veřejnosti představovat na Výstavišti Praha dva dny. Ukázky zásahů záchranářů, policie, hasičů nebo vězeňské služby stejně jako trénink první pomoci nebo základů sebeobrany návštěvníci uvidí v pátek a v sobotu. Program včetně soutěží je připraven pro děti i dospělé, vstup na akci je zdarma.

Dny Integrovaného záchranného systému se letos konají popáté, hlavní program je připravený na sobotu. Novinkou letošního ročníku je soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, ve které se utkají profesionální hasiči z celé republiky. Návštěvníci budou moct záchranné akce sledovat v sobotu od 09:00.

Vězeňská služba se akce zúčastní podruhé a podle předsedy představenstva společnosti Výstaviště Praha Tomáše Hübla si připravila ukázku přepadení vězeňské eskorty. Závěr sobotního programu bude od 19:00 patřit ukázce vyproštění člověka zpod tramvaje.

Policie návštěvníkům představí jízdní jednotku na koních nebo výcvik policejních psů. Ve spolupráci s hasiči pak bude předvedeno slaňování psovoda ze 40 metrů vysoké hasičské plošiny, uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Letos počtvrté se před Dny IZS konají týdenní přednášky pro školáky. Záchranáři od pondělí do čtvrtka proškolili 2000 dětí z prvního a druhého stupně základních škol Prahy 7. Ukazují jim, jak reagovat při požáru, jak se správně chovat v dopravním provozu nebo jak si poradit s kyberšikanou. Středoškolákům bude patřit pátek, kdy se stanou svědky zinscenované dopravní nehody. Budou sledovat komunikaci záchranných složek a dozvědí se, jak mohou v takové situaci záchranářům pomoct.

OMH, ČTK

Dnes, 07:37
Ve Valdštejnské zahradě v Praze začala výstava, která připomene 130 let do narození spisovatele a...
Včera, 18:46
Vlastně nemají volno, je léto, písničkáři jsou na festivalech, obrážejí hrady a zámky a jiné...
10.8.2020
Neznámý vandal poničil v noci z neděle na pondělí výstavu připomínající justiční vraždu Milady Horákové...
8.8.2020
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
7.8.2020
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
Reklama