1℃
Dnes je 7. prosinec , svátek má Benjamín

Umělci oživí zpustlý Desfourský palác

Další fotky

V dlouhá léta opuštěném Desfourském paláci na Florenci se od 5. do 13. října uskuteční 23. ročník mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Hlavní výstavní projekt, kterého se zúčastní více než 50 umělců, má název Místo činu a jeho hlavním tématem je Princip neurčitosti.

V budově Desfourského paláce nabídne festival návštěvníkům několik výstav současného vizuálního umění spojených tématem Principu neurčitosti. Různým podobám neurčitosti se na festivalu budou věnovat například kurátoři Tomáš Knoflíček a Libor Novotný v projektu Neurčitost principu, Nina Moravcová připravila s českými umělci expozici Začalo to vzpomínkou a Ondřej Horák ve svém projektu Praha-Hranice propojil výtvarné umělce s cizinci žijícími v Česku. „Zvláštní pozornost je letos věnována performativnímu umění. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jaká je jejich percepce, jaký mají vztah k práci, jak vnímají hmatem nebo sluchem či zda se dají zrychlovat částice,“ uvedla organizátorka festivalu Denisa Václavová. Ze zahraničních účastníků je možné zmínit například nizozemského divadelníka a výtvarníka Driese Verhoevena a jeho videoinstalaci Provinilé krajiny.

FOTO: Desfourský palác

Desfourský palác - Desfourský palác 2 09,18Desfourský palác - Desfourský palác 2 09,18Desfourský palác - Desfourský palác 2 09,18Desfourský palác - Desfourský palác 2 09,18Desfourský palác - Desfourský palác 2 09,18
Další fotky
Desfourský palác - Desfourský palác 2 09,18Desfourský palác - Desfourský palác 2 09,18Desfourský palác - Desfourský palác 2 09,18Desfourský palác - Desfourský palác 2 09,18Desfourský palác - Desfourský palác 2 09,18

Součástí akce jsou i divadelní představení, která se odehrají zejména v divadlech Archa, Ponec a Centru současného umění DOX. Festival nabídne devět zahraničních a čtyři české premiéry. Dramaturgie bude výrazněji než v předchozích letech reflektovat složitost současné Evropy i světa.

Své místo na festivalu má i program pro dětské návštěvníky. Pod názvem Podivuhodná historie umění s profesorem Křečkem se skrývá každodenní vzdělávací program zaměřený na minulost i přítomnost výtvarného umění a téma sběratelství.  Chybět nebudou ani víkendové výtvarné dílny. V sobotu 6. října se bude konat Paměť národa night, kde bude možnost seznámit se s nejzajímavějšími „Příběhy našich sousedů“, které vytvořili žáci základních škol prostřednictvím rozhovorů s pamětníky.

Nechybí ani doprovodný program, kam patří například konference Procesy pokroku (9. října) a Západ není západ (11. října) nebo křest nového čísla časopisu Fotograf.

Clam-Gallasův palác na Starém Městě čeká milionové oživení. Vstane barokní unikát z popela?

Před 17 minutami
V době výročí 50 let od jeho náhlé smrti, 95 let od narození, ale také...
Před 2 hodinami
Vášnivá diskuse se v Jazzové sekci při další z řady Valdštejnských besed, organizovaných spolkem Šance...
Dnes, 08:33
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 08:33
Babybox, který dosud fungoval v pražském Hloubětíně, se přesunul do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV)....
Včera, 21:40
Hidžáb se smí ve škole nosit. S takovým verdiktem přišel Nejvyšší soud, kam se odvolala...
Včera, 17:44
Klášter svatého Gabriela v Praze na Smíchově pošta prodala za 353 milionů korun. V elektronické...
Včera, 14:27
Kriminalisté vyšetřují případ dvacetiletého mladíka, který zemřel v červnu poté, co se v klubu v...
Včera, 13:11
Zaparkují auto, nasednou na tramvaj, metro, příměstský či dálkový autobus nebo vlak a pojedou dál....
Včera, 08:26
Až 600 prostitutek se z noci na noc rozprchne po metropoli. Skončí na privátech, což...
Včera, 08:01
Zašlá zeď na břehu Vltavy dostane na jaře 2020 novou podobu od světově proslulého výtvarníka...
5.12.2019
Investiční mince, šperky, peníze a další cennosti v hodnotě dvou milionů ukradl neznámý zloděj v...
Reklama