Unikátní fotografie na pomoc chřadnoucím českým lesům

Fotografie a charita. Spojení, jež lahodí očím i mysli. Unikátní charitativní vernisáž výstavy fotografa, který chce něco změnit. Který chce vrátit lesům to, co od nich dostává. Za vydražené peníze za snímky se vysadí stromy prostřednictvím kampaně Zachraňme lesy.

Martin Rak je krajinářský fotograf, jenž se zamiloval do českých lesů. Jsou pro něho totiž nejen zdrojem jeho práce, ale také místem k relaxaci. Jeho jméno v Čechách není až tak známe, ale jde o mezinárodně oceňovaného fotografa. A nejen fotografa. Martin Rak je také snílek a jeho největším snem je vrátit českým lesům jejich původní podobu, tedy udělat z nich zpátky lesy smíšené.

Spolu s vývojářským týmem z Megapixelu vytvořili fotografii, ze které vyroste les. Tento vynález pomůže řešit jeden z největších světových problémů, a tím je odlesňování. Tato novinka bude představena 17. září na vernisáži v holešovickém Vnitroblocku. Do dražby je přihlášeno 14 velkoformátových fotografií s vyvolávací cenou od pěti tisíc korun.

Chřadnoucí české lesy se tak díky Hnutí Duha a jeho kampani Zachraňme lesy a Martinu Rakovi mohou opět zazelenat. Nejde pouze o sucho, nýbrž především o kůrovcovou kalamitu, jež je nyní nejzávažnější za poslední léta. Nejoblíbenějším krajem pro fotografování jsou pro Martina severní Čechy, především Českosaské Švýcarsko, mnoho snímků však vzniklo také na Šumavě, v Krušných horách nebo na Třeboňsku.

S iniciativou pomoci lesům přišel loni v létě během velkého sucha, kdy se ze zeleného zdravého lesa velice rychle stal uschlý a vykácený palouk. Peníze z dražby poputují jak na vysázení nových stromků, nechť se ze smrkových monokultur stanou opět lesy smíšené, ale i na oplocení čerstvě vysázených dřevin, aby je neokousala zvěř.

Včera, 18:20
Se změnou v provozu mobilních sběrných dvorů musejí počítat obyvatelé šesté městské části. Důvodem je...
Včera, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Včera, 17:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 17:00
Nebojácný strážník městské policie v době svého volna zadržel sedmnáctiletého mladíka, který spolu se svým...
Včera, 16:20
Policie už ukončila vyšetřování lednového pádu muže pod metro ve stanici Anděl a navrhla podání...
Včera, 14:20
Na pražské Jižní spojce začne ve středu 23. září poslední fáze oprav. Rekonstruován bude pravý...
Včera, 13:00
Pražskou zoologickou zahradu navštívilo letos zatím přes 800 tisíc návštěvníků. Přes toto číslo se návštěvnost...
Včera, 12:20
Vadí jim zejména, že to nekonzultoval s koaličními Spojenými silami pro Prahu (TOP 09 a...
Včera, 11:00
Pražští kriminalisté vyšetřují vraždu muže, jehož tělo našli v pátek v suterénu jednoho z domů...
Včera, 07:35
Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v...
20.9.2020
Vladimír Holan (16. září 1905 v Praze – 31. března 1980 tamtéž) byl jeden z...
Reklama