Unikátní fotografie na pomoc chřadnoucím českým lesům

Fotografie a charita. Spojení, jež lahodí očím i mysli. Unikátní charitativní vernisáž výstavy fotografa, který chce něco změnit. Který chce vrátit lesům to, co od nich dostává. Za vydražené peníze za snímky se vysadí stromy prostřednictvím kampaně Zachraňme lesy.

Martin Rak je krajinářský fotograf, jenž se zamiloval do českých lesů. Jsou pro něho totiž nejen zdrojem jeho práce, ale také místem k relaxaci. Jeho jméno v Čechách není až tak známe, ale jde o mezinárodně oceňovaného fotografa. A nejen fotografa. Martin Rak je také snílek a jeho největším snem je vrátit českým lesům jejich původní podobu, tedy udělat z nich zpátky lesy smíšené.

Spolu s vývojářským týmem z Megapixelu vytvořili fotografii, ze které vyroste les. Tento vynález pomůže řešit jeden z největších světových problémů, a tím je odlesňování. Tato novinka bude představena 17. září na vernisáži v holešovickém Vnitroblocku. Do dražby je přihlášeno 14 velkoformátových fotografií s vyvolávací cenou od pěti tisíc korun.

Chřadnoucí české lesy se tak díky Hnutí Duha a jeho kampani Zachraňme lesy a Martinu Rakovi mohou opět zazelenat. Nejde pouze o sucho, nýbrž především o kůrovcovou kalamitu, jež je nyní nejzávažnější za poslední léta. Nejoblíbenějším krajem pro fotografování jsou pro Martina severní Čechy, především Českosaské Švýcarsko, mnoho snímků však vzniklo také na Šumavě, v Krušných horách nebo na Třeboňsku.

S iniciativou pomoci lesům přišel loni v létě během velkého sucha, kdy se ze zeleného zdravého lesa velice rychle stal uschlý a vykácený palouk. Peníze z dražby poputují jak na vysázení nových stromků, nechť se ze smrkových monokultur stanou opět lesy smíšené, ale i na oplocení čerstvě vysázených dřevin, aby je neokousala zvěř.

Dnes, 14:40
Chystaný čtrnáctipatrový kolos by vedle rodinných domků a polikliniky na Budějovické vypadal hodně předimenzovaně. Za...
Dnes, 13:51
Nejvíce nominací na filmové ceny Český lev získalo drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Dostalo...
Dnes, 10:57
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 10:57
Kvalita ovzduší v Česku byla v loňském roce výrazně lepší než obvykle. Některá ze sledovaných...
Dnes, 09:06
Rekordní počet účastníků se zapojil do lednové Ptačí hodinky, celorepublikového sčítání ptáků na krmítkách. Předběžné...
Dnes, 06:08
Od úterý se mohou otevřít papírnictví, obchody s oblečením a botami pro děti a prodejny...
Dnes, 06:00
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes spouští příjem žádostí do nového programu COVID gastro uzavřené...
Včera, 15:00
První letošní výstava v bubenečské Galerii Skleňák je věnována dvacítce nejznámějších Čechů, kteří se svým...
Včera, 09:00
Neobsazených pražských kanceláří přibývá. I když situace podle odborníků ještě není dramatická, jde o viditelný...
Včera, 06:00
Ačkoliv se nedá moc přesně odhadnout, co nám koronavirová epidemie ještě přinese, radnice Čtyřky představila...
15.1.2021
V pražském Divadle na Vinohradech vznikne nová scéna pro zhruba 300 diváků. Vybudována bude v...
Reklama