Unikátní fotografie na pomoc chřadnoucím českým lesům

Fotografie a charita. Spojení, jež lahodí očím i mysli. Unikátní charitativní vernisáž výstavy fotografa, který chce něco změnit. Který chce vrátit lesům to, co od nich dostává. Za vydražené peníze za snímky se vysadí stromy prostřednictvím kampaně Zachraňme lesy.

Martin Rak je krajinářský fotograf, jenž se zamiloval do českých lesů. Jsou pro něho totiž nejen zdrojem jeho práce, ale také místem k relaxaci. Jeho jméno v Čechách není až tak známe, ale jde o mezinárodně oceňovaného fotografa. A nejen fotografa. Martin Rak je také snílek a jeho největším snem je vrátit českým lesům jejich původní podobu, tedy udělat z nich zpátky lesy smíšené.

Spolu s vývojářským týmem z Megapixelu vytvořili fotografii, ze které vyroste les. Tento vynález pomůže řešit jeden z největších světových problémů, a tím je odlesňování. Tato novinka bude představena 17. září na vernisáži v holešovickém Vnitroblocku. Do dražby je přihlášeno 14 velkoformátových fotografií s vyvolávací cenou od pěti tisíc korun.

Chřadnoucí české lesy se tak díky Hnutí Duha a jeho kampani Zachraňme lesy a Martinu Rakovi mohou opět zazelenat. Nejde pouze o sucho, nýbrž především o kůrovcovou kalamitu, jež je nyní nejzávažnější za poslední léta. Nejoblíbenějším krajem pro fotografování jsou pro Martina severní Čechy, především Českosaské Švýcarsko, mnoho snímků však vzniklo také na Šumavě, v Krušných horách nebo na Třeboňsku.

S iniciativou pomoci lesům přišel loni v létě během velkého sucha, kdy se ze zeleného zdravého lesa velice rychle stal uschlý a vykácený palouk. Peníze z dražby poputují jak na vysázení nových stromků, nechť se ze smrkových monokultur stanou opět lesy smíšené, ale i na oplocení čerstvě vysázených dřevin, aby je neokousala zvěř.

Včera, 18:20
Od tohoto týdne je návštěvníkům Botanické zahrady hlavního města k dispozici nový bezbariérový vstup na...
Včera, 17:00
Začalo to Prahou, nyní se přidalo například i Brno. Univerzity přecházejí na distanční výuku a...
Včera, 15:00
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Včera, 15:00
Za loňské pobodání muže v obchodním domě na pražské Floře půjde třiadvacetiletý student práv Josef...
Včera, 14:20
Úřady práce v Praze omezují ode dneška kvůli riziku šíření koronavirové nákazy úřední hodiny.
Včera, 12:20
Plánované podzimní opravy silnic dramatizují pražskou dopravu nad únosnou mez. Lidé kvůli tomu tráví při...
Včera, 11:00
Pražský magistrát a jeho Institut plánování a rozvoje (IPR) připravily výstavu, která návštěvníkům představí 25...
Včera, 09:40
Nedoslýchavý penzista Vladimír Švec ze Sušice byl v roce 2018 odsouzen k 27 letům v...
Včera, 08:59
Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS HMP) hledá nové zaměstnance zvláště na nelékařské profese. Spustila...
Včera, 07:35
Pražská zoo láká návštěvníky na novou pandu červenou nebo na slůňata, která už umějí plavat....
22.9.2020
Bez záruky! To je druhé jméno tohohle článku. V jedné ruce kulturní program, v druhé...
Reklama