Úředníci Prahy 7 začnou naplno fungovat v novém sídle 2. března

Úředníci radnice Prahy 7 se přestěhují z budovy na nábřeží kapitána Jaroše do nového sídla v ulici U Průhonu do 28. února. Naplno začnou úřadovat 2. března.

Příprava na stěhování začne v pondělí 10. února, řekl mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Současné sídlo musí radnice opustit, protože patří státu. Nový objekt koupila Praha 7 za 89 milionů korun. Rekonstrukce by měla stát více než 230 milionů.

Přípravy na stěhování potrvají do 14. února a obyvatel, kteří na úřad zavítají, by se nijak neměly dotknout. Následně se uskuteční první fáze stěhování, kdy se do budovy v ulici U Průhonu přesunou odbory a oddělení, které jsou občany navštěvovány v menší míře.

Mezi 24. a 28. únorem se budou stěhovat přepážkové a klientské odbory a oddělení. To se týká například podatelny, CzechPointu, sociálního a živnostenského odboru, matriky či vydávání dokladů. V tomto období bude provoz úřadu velmi omezen a většina klientských pracovišť bude zavřená.

V budově bude 5500 metrů čtverečních podlahové plochy, z toho 4600 metrů čtverečních bude užitková plocha. Vznikne přes 200 pracovních míst a stejný počet pro návštěvníky. Radnice bude vybavena podzemním sálem a na střeše multifunkční zasedací síní. Součástí radnice bude kavárna.

Stěhování řeší radnice řadu let a výběr nového sídla provázely problémy. Opozice v předminulém volební období vinila tehdejší radní z toho, že chystají předraženou investici. Původně totiž mělo nové sídlo stát miliardu korun. Referendum o radnici se v Praze 7 uskutečnilo v lednu 2013 na základě rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS). V něm obyvatelé schválili půlmiliardový limit celkových nákladů.

ČTK

Dnes, 15:01
Novorenesanční restaurace Bohemia, původně Petzoldův plzeňský restaurant z roku 1891, která léta chátrala, se rekonstruuje....
Včera, 12:44
Uvidíte nejmodernější a největší technickou knihovnu v České republice. Prohlídky se konají od poloviny července...
6.8.2020
Komerční článek
Momentálně nabízíme: BYTY Nabízíme byty v moderních bytových domech, vysokého standardu a urbanistickou funkcí. Projekty...
Zdeněk Hořánek
6.8.2020
Společnost SNEO, kterou vlastní městská část a která má na starost správu městského majetku, má...
6.8.2020
Radní hlavní města Prahy a někteří pracovníci ROPIDu a DPP se snaží prezentovat, jak mají...
6.8.2020
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
5.8.2020
Po jedenácté letos odstartovaly na Kulaťáku oblíbené trhy. Letošní sezónu, tak jako život nás všech,...
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
4.8.2020
Park Santoška se nabízí k oddechu, příjemným procházkám i krásným výhledům na Prahu. Díky rekonstrukci...
4.8.2020
Hrnčířské trhy v Berouně se kvůli koronaviru neuskuteční ani na podzim. Pořadatelé se snažili s...
Reklama