V červnu mají pracovníci IZS vstup do zoo za korunu

V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zoo jim tak chce poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru. Zahrada to oznámila na svých webových stránkách.

Po celý červen si tak mohou zdravotníci, hasiči či policisté zakoupit jednorázovou dospělou či jednorázovou rodinnou vstupenku, tedy vstupenku pro dvě dospělé osoby a čtyři děti, za symbolickou cenu. Počet zvýhodněných vstupů do zoo není po dobu trvání akce omezený, uvedla zoo.

Podle informací na webu zoo je sleva určena členům Hasičského záchranného sboru ČR a členům Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, zaměstnancům ve zdravotním sektoru a příslušníkům Policie České republiky a Městské a Obecní policie. Zájemci o zvýhodněnou vstupenku o ni musí osobně zažádat na pokladně zoo. Pro uplatnění slevy se musí prokázat služebním průkazem nebo potvrzením od zaměstnavatele.

Akci oznámila zoo již v březnu. Ředitel zahrady Miroslav Bobek již dříve uvedl, že vstupné za korunu bude pro výše uvedené platné po znovuotevření zoo v plném provozu. Zoo byla zavřená kvůli pandemii nového koronaviru 45 dní. Zahrada se kvůli bezpečnostním opatřením proti nemoci covid-19 uzavřela veřejnosti 13. března. Částečně otevřená je od pondělí 27. dubna, v pondělí 25. května se pro návštěvníky otevřely i vnitřní prostory.

Dnes je Světový den roztroušené sklerózy! Pacientům je věnován příběh víly Puntičky, které po nehodě přestala fungovat křídla

Zoologická zahrada v Troji se lidem poprvé otevřela 28. září 1931. Loni do ní zavítalo 1,456.526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.

vera/čtk

Dnes, 18:20
„Řada lidí možná toto místo objevila teprve letos na jaře, když se zazelenala velká travnatá...
Dnes, 17:30
Slánská topolová alej v lesoparku Háje bude do konce prázdnin obnovená. Přibude i nové veřejné...
Dnes, 11:40
Rada Prahy schválila záměr odkoupit pozemky, na kterých stojí část areálu tenisových kurtů na Letné,...
Dnes, 08:11
Základní škola Hostivice mění po dlouhých letech své vedení. Nově do funkce ředitele nastupuje od...
Včera, 18:57
Zastupitelé hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou...
Včera, 17:45
Archeologická sonda na hřbitově v Ďáblicích by v létě měla zjistit, kde byly uloženy ostatky...
Včera, 15:23
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
Včera, 13:11
Expozice vnímavému návštěvníkovi prozradí například to, proč jsou Velvary spjaty se vznikem dobrovolného hasičstva, a...
Včera, 11:28
Opravu městského bazénu projednali před prázdninovou přestávkou příbramští zastupitelé. Výsledkem je rozhodnutí, že rekonstrukce se...
4.7.2020
Rada města schválila firmu, která postaví v Nymburku novou lávku přes Labe. Bude ji stavět společnost...
Reklama