V zámeckém parku v Dolních Počernicích se můžete procházet od rána do večera. Stojí to za to

Další fotky

Od 6. hodiny ranní do 22. hodin je pro veřejnost otevřena zámecká zahrada v Dolních Počernicích, která se nachází kousek pod železniční tratí. Je místem pro procházky s kočárky i se psy. V zahradě se smí dokonce (po vyznačených cestách) jezdit na kole, může se tam – když je sníh – i lyžovat a sáňkovat.

Památkáři jsou z lesoparků v Měšicích nadšeni, říká místní aktivista

Zámecká zahrada září, dá se říci, novotou – v průběhu března až září 2015 se tam uskutečnila revitalizace podpořená Evropským fondem pro regionální rozvoj a pražským magistrátem. Upravené jsou cesty i záhony, při procházce lze narazit i na různé moderní umělecké prvky.

FOTO: Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě

Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (18)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (5)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (16)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (11)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (19)
Další fotky
Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (14)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (1)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (20)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (17)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (12)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (7)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (3)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (6)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (15)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (4)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (20)Zámecký park v Dolních Počernicích v zimě - Dolní Počernice, zámecká zahrada (10)

Návštěvník si může prohlédnout také nejrůznější tematické menší zahrádky – užitkovou, stepní, kvetoucí nebo mediterrání. Zahrádky jsou ztvárněny i v různých kompozičních skupinách, třeba rovnováze, vzrušení, souhře nebo klidu a míru. Podrobnější informace si lze přečíst na informačních cedulích, některé jsou ale poničené.

Kdysi v něm nocovala Marie Terezie. Hostinec Barborka v Dolních Počernicích chátrá

FOTO: Hostinec Barborka v Dolních Počernicích

Hostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní PočerniceHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní PočerniceHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní PočerniceHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní PočerniceHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní Počernice
Další fotky
Hostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní PočerniceHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní PočerniceHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní PočerniceHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní PočerniceHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní PočerniceHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Hostinec Barborka, Dolní PočerniceHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Zastávka autubusu Dolní Počernice – foto_ ACHostinec Barborka v Dolních Počernicích - Českobrodská ulice v Dolních Počernicích

Poblíž zahrady se nacházejí radnice i sídlo městské policie, dále Mariánský sloup, který patří ke skvostům Dolních Počernic. Na hranolovém soklu stojí pískovcová socha Immanculaty, s nápisem: „Tento obraz k pobožnému uctění mariánským horlivcům a ctitelům postavila svým nákladem paní Anna Dostálová 1813“.)

FOTO: Zámek a park v Dolních Počernicích

Zámek a park v Dolních Počernicích - Zámek Dolní PočerniceZámek a park v Dolních Počernicích - Zámecký park Dolní Počernice (2)Zámek a park v Dolních Počernicích - Zámecký park Dolní Počernice (5)Zámek a park v Dolních Počernicích - Zámek Dolní PočerniceZámek a park v Dolních Počernicích - Zámecký park Dolní Počernice (3)
Další fotky
Zámek a park v Dolních Počernicích - Zámecký park Dolní Počernice (1)Zámek a park v Dolních Počernicích - Zámecký park Dolní Počernice (4)

Socha pochází z Králík – Hodče, se sloupem nesouvisí. Sloup byl zdemolován v roce 1975, jeho hlavice byla později nahrazena kopií. Památka byla zrestaurovaná v roce 2017, kdy byla ze soukromé zahrady přemístěna na veřejné prostor. Poblíž je kupříkladu také památník věnovaný vojínům Dolních Počernic v letech 1914 – 1918. V dálce je kostel.

Zámek Chvaly, tvrz a kostel – dotek romantiky v Horních Počernicích

 

Dnes, 12:23
Rozhledna Šiška a stejnojmenná kavárna ozvláštňují pražský park Ladronka od loňského podzimu. Jedenáct metrů vysoká...
Včera, 19:39
Hlavní město zajišťuje na zvláště chráněných územích metropole přírodě šetrné obhospodařování svých pozemků s pomocí tří...
Včera, 15:50
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:50
Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl stížnost provozovatelů pivních kol a magistrát může zakázat v metropoli...
Včera, 14:26
V hlavním městě si mohou lidé nově zapůjčit elektrokoloběžky od firmy Bolt. Firma jich na...
Včera, 07:38
Hra Petera Müllera Smutná neděle, zachycující pozoruhodný osud geniálního klavíristy Rezsö Seresse, kterému všichni říkali...
26.7.2021
Minulý rok v hlavním městě přibylo cyklistů. Automatické sčítače umístěné na cyklostezkách napočítaly více než...
26.7.2021
Zřejmě současně nejslavnější obyvatelkou Prahy 6 je oblíbená komediální herečka Iva Janžurová, která před nedávnem...
24.7.2021
Pražská policie obvinila dva lidi v souvislosti se zřícením části rekonstruované budovy v Mikulandské ulici....
23.7.2021
S hrozící demolicí unikátní Benešovy vily z počátku století Praha 5 zásadně nesouhlasí. Nicméně její...
22.7.2021
Kvůli placení poplatků už konečně nebude nutné fyzicky docházet na úřad. Pro tyto účely je...
Reklama