15℃
Dnes je 23. říjen , svátek má Teodor

V metru se testuje nový navigační systém. Ocení ho i cizinci

Stanice metra Náměstí Míru je třetí stanicí, kde Dopravní podnik hl. m. Prahy ve spolupráci s ROPIDem testuje novou verzi navigačního systému výstupů. Tou první je I. P. Pavlova a druhou Nádraží Holešovice.

Reklama

Hlavní novinkou je označování jednotlivých východů čísly, podle stejné logiky jako u exitů na dálnicích. Opatření má ulehčit a zrychlit orientaci v systému východů z metra. Testování ukáže, jestli se nové označení bude v této podobě instalovat do všech 61 stanic metra. Čísla východů budou následně doplněna také do vyhledávačů spojení. Potřebu lepšího značení výstupů z metra prokázal i projekt „Jednotného informačního systému hl. m. Prahy“.

V systému pražského metra existuje více než 300 výstupů na povrch. Se čtvrtou trasou metra D jich v následujících letech přibudou další desítky. Rekordmankou je přestupní stanice Můstek na lince A, ze které vede 17 výstupů.

Lávka přes dálnici k metru Chodov bude dva měsíce uzavřena

„Přemýšleli jsme, jak cestujícím ulehčit orientaci v pražském metru a ušetřit jim tak čas. Zejména zahraniční turisté často váhají nad správným výstupem, obzvláště pokud dále pokračují povrchovou MHD. V místních názvech směrů se moc neorientují. Aby se všichni v dnešním rychlém světě mohli jednodušeji orientovat, inovovali jsme navigační systém a doplnili jej o čísla výstupů ze stanice. Inspirovali jsme se v zahraničí, ale také u číslování sjezdů z dálnic,“ řekl Jiří Černík, vedoucí odboru Dopravně provozní informace Dopravního podniku.
„Jsem rád, že projekt Jednotného informačního systému hl. m. Prahy, na kterém spolupracujeme, začíná mít konkrétní výstupy v podobě zlepšování navigace pro Pražany i návštěvníky naší metropole. Tato novinka je první vlaštovkou celé řady námětů na zlepšení, která již brzy představíme veřejnosti,“ doplnil informace Petr Tomčík, ředitel ROPIDu.

Zdroj: web Prahy 12

Pěší korzo u stanice metra Nové Butovice se dočkalo proměny

Před 2 hodinami
Svému původnímu účelu nesloužila bývalá mlékárna v Nuslích už od konce 90. let minulého století.
Dnes, 16:44
K herectví přičichl Michal Dlouhý již v útlém dětství. Na rozdíl od mnoha jiných dětských...
Dnes, 15:01
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 15:01
Vedení Prahy odložilo projednání dokumentu, kterým by odsouhlasilo dovybavení tramvají typu Škoda 15T ForCity klimatizací....
Dnes, 10:44
Zástupcem starostky Prahy 10 se stal Martin Sekal (ODS). Nahradil Filipa Humplíka (ODS), který rezignoval...
Včera, 18:33
Hromadnou dopravu v Praze čeká o prodlouženém víkendu od soboty 26. do pondělí 28. října...
Včera, 13:33
Participativní rozpočet Prahy 5 už zná své vítěze. Do celkové částky 15 milionů korun, která...
Včera, 12:11
Oslavy třicetiletého výročí sametu se blíží a s výstavami, kterého ho připomínají, se pomalu začíná...
Včera, 10:44
Zasahují u dopravních nehod, likvidují požáry, pomáhají u živelných katastrof a zachraňují životy. Řeč je...
21.10.2019
Blíží se zima a písničkáři se stahují z lesů k teplu lidských obydlí!
21.10.2019
Starosta městské části David Vodrážka s místostarostkou Marcelou Plesníkovou, místostarostou Davidem Zeleným a za účasti...
Reklama