V Nádražní ulici se po opravách obnovuje tramvajový provoz

Do pražské Nádražní ulice se po rekonstrukci tramvajové trati vrátí provoz. Jako první se sem vydají noční tramvaje, které vyjedou dnes ve 23:30.

Pražský dopravní podnik (DPP) trať opravil, zároveň ji posunul ke zdi železniční trati a u Lihovaru vybudoval odbočku na budoucí Dvorecký most mezi Prahou 4 a 5. Médiím to sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. DPP postupně opravil trať od Smíchovského nádraží na Sídliště Barrandov. Práce letos trvaly asi 7,5 měsíce.

Původní tramvajová trať byla vybudována v roce 1985 a byla ve velmi špatném technickém stavu. Trať DPP při opravách přeložil k železniční trati. „Kladem této varianty je plné oddělení tramvajové dopravy od silniční,“ uvedl technický ředitel DPP Jan Šurovský.

U Lihovaru pak bylo rozšířeno úzké hrdlo Nádražní ulice, kde se tak vedle sebe vejdou tramvaje i dva pruhy pro auta. Na zastávce Lihovar byl jako na první stanici v Praze postaven nový typ přístřešku, jehož prototyp je na Palackého náměstí.

Na trase podnik vybudoval u Lihovaru část tzv. kolejového trojúhelníku pro odbočku z Nádražní na plánovaný Dvorecký most, přes který se tramvaje dostanou do Prahy 4. Upravena byla i tramvajová smyčka na Barrandově, kde vzniklo rozvětvení pro budoucí trať do Holyně a Slivence. Zrekonstruován byl most označovaný jako Y002 Zlíchov přes železniční trať. Opraveny byly v Nádražní také vozovky a chodníky.

ČTK

Včera, 00:00
Díky uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru se v sobotu po více než měsíční pauze...
Dnes, 15:50
V ulici U Vršovického nádraží zrekonstruovala Praha 10 čtrnáct nových bytů, které má radnice v...
Dnes, 14:30
Komerční článek
Množství městského odpadu s postupem let stále roste. Odpadem se stávají i věci, které jsou funkční,...
Dnes, 14:30
Dva lidé čelí obžalobě v souvislosti s loňským úmrtím mladíka po požití drog v jednom...
Dnes, 13:00
Neviditelná výstava, která funguje již devátým rokem v prostorách pražské Novoměstské radnice, bojuje kvůli opatřením...
Dnes, 09:40
Někteří provozovatelé kadeřnictví v Praze si zoufají nad svou aktuální finanční situací. Kvůli uzavření na...
Dnes, 08:00
Ve vozovém parku pražského dopravního podniku (DPP) budou od dnešního dne už jen nízkopodlažní autobusy. Podnik vyřadí...
Včera, 17:00
Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo...
Policie_ilustrační foto
Včera, 16:53
Koncem minulého měsíce jsme vás informovali o zatčení italského státního příslušníka Riccarda Pastoreho. Stalo se...
Včera, 14:20
Přehrazením přechodu pro chodce u budovy ministerstva životního prostředí včera aktivisté během několika minut ochromili...
Včera, 13:00
Už před zahájením otevírací doby čekali lidé před palácem Kinských na Staroměstském náměstí, aby se...
Reklama