V noci bude přerušen provoz tramvají na Libeňském mostu. Proběhne zatěžovací test

Pražský Libeňský most čeká dnes další zatěžovací zkouška. Testy se uskuteční v noci na sobotu a od dnešních 22.00 hodin do sobotních 08.00 hodin přeruší provoz tramvají. Cestující budou moci využít náhradní autobusy. Automobilů, cyklistů ani pěších se omezení spojená se zkouškou nedotknou. Zatěžovací zkouška se nebude týkat hlavního mostu přes řeku, ale takzvaného inundačního mostu na břehu. Ten slouží jako protipovodňová ochrana, pod jeho oblouky protéká při povodních voda.

Libeňský most z roku 1928 je ve špatném stavu, nikdy nebyl opravován. Technická správa komunikací most testovala naposledy letos v březnu.

„Zatěžovací zkoušku provádíme v rámci přípravných prací k veřejné zakázce na celkovou rekonstrukci Libeňského mostu, kterou během dvou měsíců vypíšeme. Potřebujeme k ní znát co nejpřesnější informace o stavu mostu. Ty budou sloužit jako podklad pro potenciálního zhotovitele, který výsledkům diagnostiky přizpůsobí rekonstrukci,“ uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Provoz tramvají bude přes noc v obou směrech přerušen od kolejové křižovatky dolní Palmovka po křižovatku ulic Dělnická a Komunardů. Odklon se týká linek číslo 1, 6, 14, 25, 31 a noční linky 94. Zavedena bude náhradní autobusová doprava X1, která pojede z Palmovky do Dělnické a zpět, noční tramvaj nahradí autobus X94 na trase Palmovka – Nádraží Holešovice – Strossmayerovo náměstí.

Libeňský most je soumostí tvořené historickým mostem přes Vltavu a zmíněným inundačním mostem. V minulosti most podstoupil jednu zatěžovací zkoušku, ale pouze na inundačním poli u Palmovky.

vera/čtk

Přebarvit pražskou MHD? Teď, když nejsou peníze na provoz?

Dnes, 18:37
Otevření parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře plánuje radnice na přelom léta a podzimu....
Dnes, 18:14
Na základě informace vydané Českým hydrometeorologickým ústavem skončila platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů...
Dnes, 11:11
Město Příbram od začátku srpna zpoplatňuje ukládání odpadů do sběrného dvora. Tam mohli lidé zdarma...
Dnes, 09:41
Beroun podal žádost o stavební povolení na opravu mostu u osady V Kozle směrem na...
Včera, 13:20
Nevšední zážitek pro dospělé i děti nabídne Mistroství světa v rýžování zlata. To bude od...
Včera, 11:10
Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender, která letos probíhá již patnáctým rokem, je určená výčepním, barmankám...
Včera, 09:07
Projekt Rodinné stromy umožní obyvatelům města výsadbu nových stromů, které budou jejich adoptivními, informovala mluvčí...
1.8.2020
Králův Dvůr na Berounsku rozšíří dům s pečovatelskou službou o nový pavilon. Celkové náklady budou...
1.8.2020
Příští týden se na „odpočinkovou zónu“ dočasně promění plácek před prodejnou Albert na Malvazinkách a...
1.8.2020
První srpnový víkend na Mladoboleslavsku je nejlepším časem na rodinný výlet historickým vláčkem. Jako každý...
Reklama