4℃
Dnes je 22. únor , svátek má Petr

V Praze dnes začíná festival Signal, letos poprvé je i v Karlíně

V Praze dnes večer začíná šestý ročník festivalu světla Signal, který do neděle nabídne přes 20 světelných instalací a jehož hlavní trasy zavedou návštěvníky do historického centra, na Vinohrady a nově do Karlína. Kvůli očekávané velké návštěvnosti bude v Praze 1 a v okolí instalací pod širým nebem omezena od 19:00 do 23:00 rychlost aut v ulicích na 30 kilometrů v hodině.

Reklama

Festival si pro letošní rok vybral téma 100. let vzniku Československa a v této souvislosti se zaměřil na české umělce, kteří vytvořili 14 instalací, osm prací je od zahraničních autorů. Videomapping jednoho z nich, Francouze Romaina Tardyho, festival dnes slavnostně i zahájí na Karlínském náměstí.

Veškeré světelné, statické, 3D a interaktivní objekty, projekce a videomappingy najdou zájemci na třech hlavních trasách v centru, na Vinohradech a v Karlíně a na takzvaných satelitech v dejvickém kampusu a u bývalého Stalinova pomníku na Letné. V rámci galerijní zóny festival nabídne pět instalací v uzavřených prostorech historické i současné Prahy, na rozdíl od celého festivalu bude ale jejich návštěva zpoplatněna. Například v karlínské Hauch Gallery se představí Švýcar tvořící pod pseudonymem Zimoun a za padesátikorunový poplatek bude podmíněn také vstup na 3D audiovizuální mapping v karlínských kasárnách.

Festival má také doprovodný hudební program – spojil se s festivalem vážné hudby Struny podzimu a v kostele sv. Salvátora po tři večery uvede projekt Organik, který v sobě spojuje varhanní hudbu se světelnou kinetickou instalací. Zhruba půlhodinové představení varhanice Katta a kreativní skupiny BLOK_4 se každý večer uskuteční čtyřikrát, přičemž první začíná v 19:00 a další pak v každou celou hodinu.

Papírovou mapu festivalu si mohou lidé koupit u dobrovolníků na trasách nebo v infostáncích na náměstích Míru a Republiky a na Karlínském a Staroměstském náměstí. Elektronickou mapu a kompletní program lidé získají ve festivalové aplikaci, kterou si mohou stáhnout za 25 korun.

Zdroj: čtk

Bez dokladů, víza i povolení pobytu. Do Česka se dostane kdokoli a pohyb v něm není pod kontrolou

Včera, 16:29
Most v Bubenské ulici u metra C Vltavská je ve špatném stavu a musel být...
Včera, 15:29
Pražský Újezd chce postavit dům pro seniory s 127 lůžky. V této chvíli má radnice...
Včera, 14:30
Komerční článek
Např. vysloužilou zářivku převezme každý odpovědný kolektivní systém zdarma, kdežto běžná odpadová firma si za...
Včera, 14:30
Někteří odsouzení političtí aktivisté se rekrutovali z pokrokového hnutí, což byla česká politická mládežnická organizace,...
Včera, 13:34
V sobotu 23. února mezi 10. a 18. hodinou se na Smíchovské náplavce – Hořejším...
Včera, 12:28
Demolice nebo radikální přestavba starých vil a jiných zajímavých objektů vždy rozproudí diskusi, jestli radnice...
Včera, 12:00
Osobní vlak dnes ráno v pražských Strašnicích srazil a usmrtil zhruba čtyřicetiletého muže. Provoz na...
20.2.2019
Bělohorskou ulici na Břevnově čeká zásadní rekonstrukce. Ta má třídu výrazně zklidnit, přibýt mají malé...
20.2.2019
Radnice v pražském Radotíně chce začít v příštím roce stavět své nové sídlo. Stát bude...
20.2.2019
Unikátní číselný kód každého ze 130 tisíc pražských sloupů veřejného osvětlení, který je i skvělou...
20.2.2019
Výstavba nového lesa začala už v září loňského roku a ukončení všech prací je naplánováno...
Reklama