9℃
Dnes je 13. říjen , svátek má Renáta

V Praze přibývají originální dětská hřiště

Dominantou dětského hřiště v Centrálním parku Prahy 13 bude obří herní sova o výšce 3,6 metru a s rozpětím křídel téměř 11 metrů. Hlavní konstrukce je hotová, s dokončením všech stavebních prací se počítá na začátek října.

Reklama

Výstavba hřiště byla třemi miliony korun hrazena z dotace hlavního města, 115.000 korun za něj zaplatila městská část, uvedla mluvčí radnice Prahy 13 Michala Králová. Nové naučné hřiště otevřeli nedávno ve Vinoři, v Horních Počernicích vyrůstá dětské přírodní hřiště.

Hřiště v Centrálním parku je umístěno u výletní restaurace. Sova nabídne několik lezeckých stěn, žebříků, rozhlednu a skluzavku. Určena je pro děti starší šesti let. Městská část tam nechá vysázet stromy a keře, instaluje lavičky. V budoucnu chce Centrální park dále vylepšovat. „Měla by tu být více využita voda z horní retenční nádrže – Stodůleckého rybníka. Jednalo by se o využití části vody jako povrchové kaskády, což by přispělo ke zlepšení mikroklimatu v parku,“ doplnila Králová.

V Prachovické ulici ve Vinoři vzniklo nové dětské hřiště, za které městská část v posledních dvou letech zaplatila přes 400.000 korun, uvedla referentka úřadu Dagmar Petrová. Hřiště o ploše zhruba 100 metrů čtverečních navrhl architekt Jindřich Synek. Dětem má sloužit nejen k zábavě, ale také poučení. Je tam vyhlídka s větrným rukávem ukazujícím směr větru, labyrint, kde se děti seznamují s plody stromů, kamínky či slámou, nebo Kostka přátelství s naučnými obrázky z oblasti občanského soužití.

Horní Počernice staví park v Jizbické ulici pod názvem Houslový klíč za 13 milionů korun. Vzniká tam mimo jiné přírodní hřiště, kde herní prvky budou sloužit k vzdělávání a rozvoji dětí. „Park bude dokončen bez herních prvků do jara příštího roku, následně v prvním pololetí budou instalovány herní prvky,“ dodala za městskou část Kateřina Tremlová.

Zajímavá dětská hřiště mapuje aplikace a web Hristepraha.cz. Obsahuje několik desítek lokalit s výčtem atrakcí a dalšími praktickými informacemi.

OMH, ČTK

Před 2 hodinami
Lidé v Praze mohou prostřednictvím aplikace Moje Praha sledovat naplněnost některých kontejnerů na tříděný odpad....
Dnes, 13:33
Pražský magistrát vyčlenil 38 bytů pro rodiny s dětmi, které nyní bydlí v ubytovnách. Přes...
Dnes, 10:48
Stavba vysokorychlostní železniční trati, která povede z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan, bude...
Včera, 18:58
V pražské zoologické zahradě se počátkem října narodilo šest mláďat mimořádně vzácného varanovce bornejského. Jednoho...
Včera, 14:00
Čechy byly v onom čase – po rakousko-uherském vyrovnání v roce 1867 – součástí Předlitavska.
Včera, 13:51
První výlov proběhl letos 24. září na rybníce Kančík na Milíčovském potoce a poslední 12....
Včera, 13:33
Pražský magistrát ve čtvrtek zpřístupnil uzavřené prostory nad podzemím bývalého Stalinova pomníku na Letné, které...
Včera, 12:06
V Nemocnici Na Františku, kterou má od příštího roku od Prahy 1 převzít magistrát, by...
Včera, 10:44
Starostové pěti pražských městských částí se kvůli zápachu z továrny Vafo na zvířecí krmiva v...
11.10.2019
Pojídání husí se váže spíše k době pozdější, ke svátku sv. Martina (11. listopadu), vy...
Reklama