V Praze přibývají originální dětská hřiště

Dominantou dětského hřiště v Centrálním parku Prahy 13 bude obří herní sova o výšce 3,6 metru a s rozpětím křídel téměř 11 metrů. Hlavní konstrukce je hotová, s dokončením všech stavebních prací se počítá na začátek října.

Výstavba hřiště byla třemi miliony korun hrazena z dotace hlavního města, 115.000 korun za něj zaplatila městská část, uvedla mluvčí radnice Prahy 13 Michala Králová. Nové naučné hřiště otevřeli nedávno ve Vinoři, v Horních Počernicích vyrůstá dětské přírodní hřiště.

Hřiště v Centrálním parku je umístěno u výletní restaurace. Sova nabídne několik lezeckých stěn, žebříků, rozhlednu a skluzavku. Určena je pro děti starší šesti let. Městská část tam nechá vysázet stromy a keře, instaluje lavičky. V budoucnu chce Centrální park dále vylepšovat. „Měla by tu být více využita voda z horní retenční nádrže – Stodůleckého rybníka. Jednalo by se o využití části vody jako povrchové kaskády, což by přispělo ke zlepšení mikroklimatu v parku,“ doplnila Králová.

V Prachovické ulici ve Vinoři vzniklo nové dětské hřiště, za které městská část v posledních dvou letech zaplatila přes 400.000 korun, uvedla referentka úřadu Dagmar Petrová. Hřiště o ploše zhruba 100 metrů čtverečních navrhl architekt Jindřich Synek. Dětem má sloužit nejen k zábavě, ale také poučení. Je tam vyhlídka s větrným rukávem ukazujícím směr větru, labyrint, kde se děti seznamují s plody stromů, kamínky či slámou, nebo Kostka přátelství s naučnými obrázky z oblasti občanského soužití.

Horní Počernice staví park v Jizbické ulici pod názvem Houslový klíč za 13 milionů korun. Vzniká tam mimo jiné přírodní hřiště, kde herní prvky budou sloužit k vzdělávání a rozvoji dětí. „Park bude dokončen bez herních prvků do jara příštího roku, následně v prvním pololetí budou instalovány herní prvky,“ dodala za městskou část Kateřina Tremlová.

Zajímavá dětská hřiště mapuje aplikace a web Hristepraha.cz. Obsahuje několik desítek lokalit s výčtem atrakcí a dalšími praktickými informacemi.

OMH, ČTK

Dnes, 13:14
Na tzv. nostalgické lince v Praze budou jezdit historické tramvaje T2. Veřejnost se jimi bude...
Dnes, 13:01
Smíchovskou náplavku ovládnou v sobotu mezi 10. a 18. hodinou vepřové hody, vtipně zvané vepřobraní.
Dnes, 11:01
V pražském průchodu sídla YMCA (Na Poříčí 12, Praha 1), kde už se představil nejeden...
Dnes, 07:58
„Jeho citlivý smysl pro úměrnost, jasnou koncepci a logickou, účelností vázanou komposici, staví jej v...
Dnes, 07:01
Praha 16 hlásí – další etapa Místa u řeky je téměř dokončena. Tato část navazuje...
Včera, 16:34
Jména nových ulic schvalovala Rada hl. m. Prahy koncem roku. Tři vznikly i ve Vysočanech....
Včera, 14:34
V pondělí 24. února začne Technická správa komunikací s opravami vozovky v ulici Poděbradská v...
Včera, 12:11
Radní Prahy 8 jako první vyslovili nesouhlas se stavbou regulačního semaforu z Bohnic do Troje....
Včera, 10:11
Radnice Prahy 4 letos opraví chodníky a lampy na koupališti na Lhotce a rovněž zde...
Včera, 09:11
První a zároveň poslední výstava Uměleckého svazu Devětsil v Galerii hlavního města Prahy se konala...
Reklama