V Praze přibývají originální dětská hřiště

Dominantou dětského hřiště v Centrálním parku Prahy 13 bude obří herní sova o výšce 3,6 metru a s rozpětím křídel téměř 11 metrů. Hlavní konstrukce je hotová, s dokončením všech stavebních prací se počítá na začátek října.

Výstavba hřiště byla třemi miliony korun hrazena z dotace hlavního města, 115.000 korun za něj zaplatila městská část, uvedla mluvčí radnice Prahy 13 Michala Králová. Nové naučné hřiště otevřeli nedávno ve Vinoři, v Horních Počernicích vyrůstá dětské přírodní hřiště.

Hřiště v Centrálním parku je umístěno u výletní restaurace. Sova nabídne několik lezeckých stěn, žebříků, rozhlednu a skluzavku. Určena je pro děti starší šesti let. Městská část tam nechá vysázet stromy a keře, instaluje lavičky. V budoucnu chce Centrální park dále vylepšovat. „Měla by tu být více využita voda z horní retenční nádrže – Stodůleckého rybníka. Jednalo by se o využití části vody jako povrchové kaskády, což by přispělo ke zlepšení mikroklimatu v parku,“ doplnila Králová.

V Prachovické ulici ve Vinoři vzniklo nové dětské hřiště, za které městská část v posledních dvou letech zaplatila přes 400.000 korun, uvedla referentka úřadu Dagmar Petrová. Hřiště o ploše zhruba 100 metrů čtverečních navrhl architekt Jindřich Synek. Dětem má sloužit nejen k zábavě, ale také poučení. Je tam vyhlídka s větrným rukávem ukazujícím směr větru, labyrint, kde se děti seznamují s plody stromů, kamínky či slámou, nebo Kostka přátelství s naučnými obrázky z oblasti občanského soužití.

Horní Počernice staví park v Jizbické ulici pod názvem Houslový klíč za 13 milionů korun. Vzniká tam mimo jiné přírodní hřiště, kde herní prvky budou sloužit k vzdělávání a rozvoji dětí. „Park bude dokončen bez herních prvků do jara příštího roku, následně v prvním pololetí budou instalovány herní prvky,“ dodala za městskou část Kateřina Tremlová.

Zajímavá dětská hřiště mapuje aplikace a web Hristepraha.cz. Obsahuje několik desítek lokalit s výčtem atrakcí a dalšími praktickými informacemi.

OMH, ČTK

Dnes, 15:16
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly rozvážet seniorům, lékařům a dobrovolníkům obědy. Vodárny je nakupují...
prodej_ilustrační obrázek
Dnes, 13:53
Vedení Prahy zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat. Zachovat...
Dnes, 10:58
Program na bezúročné úvěry pro pražské firmy zasažené v souvislosti s koronavirem by měl být...
Dnes, 09:19
Pro 150 pracovníků a jejich 2500 aktuálních klientů dostala organizace SANANIM přiděleno 100 jednorázových roušek....
Včera, 15:05
Pražský magistrát spustil od pondělí 6. dubna nové odběrové místo na bubenečském Výstavišti v Praze...
Včera, 13:31
Učiliště uprostřed sídliště v pražské Písnici mělo sloužit jako dočasná ubytovna pro zajištění karantény bezdomovců...
knihkupectví_ilustrační obrázek
Včera, 12:17
Radní Hana Třeštíková připravila další tři opatření na podporu pražských kulturních aktérů. V režimu individuálních...
Včera, 11:59
Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9....
Včera, 10:55
Do testování vzorků na koronavirus se zapojilo i centrum Biocev Akademie věd ČR a Univerzity...
Včera, 09:48
Hasiči od 20. března do dnešního dne vyložili zdravotnický materiál z 19 letadel z Číny,...
Reklama